10 prognoz dla branży motoryzacyjnej na 2023 rok

Klient ogląda samochód w salonie BMW w Mountain View w Kalifornii, 14 grudnia 2022 r.

Davida Paula Morrisa | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

DETROIT – Analitycy z Wall Street i analitycy branżowi pozostają w wysokiej gotowości na oznaki tego. Żądanie zniszczenia Scenariusz amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego w tym roku, gdy stopy procentowe rosną, konsumenci zmagają się z problemami związanymi z przystępnością cenową samochodów i obawami przed recesją.

Od początku pandemii koronawirusa na początku 2020 r. producenci samochodów odnotowali bezprecedensową siłę ustalania cen i zysków na pojazd przy prężnym popycie i niskim poziomie zapasów z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw i części wpływających na produkcję pojazdów.

Czynniki te stworzyły problem z zaopatrzeniem dla przemysłu samochodowego, który według Cox Automotive i innych może się przerodzić problem z zamówieniem – tak jak producenci samochodów powoli poprawiają produkcję.

„Zastępujemy problem podaży problemem popytu” – powiedział w czwartek Jonathan Smoak, główny ekonomista w Cox Automotive.

Sternik Ma 10 prognoz dla amerykańskiego przemysłu samochodowego Ten rok wskazuje na taki wynik. Oto on, wraz z powodami, dla których inwestorzy powinni być tego świadomi.

10. Federalne zachęty zachęcą więcej nabywców flot do rozważenia rozwiązań elektrycznych

9. Połowa nabywców pojazdów będzie miała do czynienia z cyfrowymi gadżetami detalicznymi

Pandemia koronawirusa zmusiła franczyzy samochodowe do objęcia handlu detalicznego online bardziej niż producenci samochodów kiedykolwiek mogli, czego domagali się konsumenci i Wiele agentów fizycznych zostało zamkniętych Z powodu globalnego kryzysu zdrowotnego.

Oczekuje się, że trend ten utrzyma się w nadchodzących latach, ponieważ wielu producentów samochodów zobowiązuje się do lepszego dostosowania produkcji do popytu konsumentów.

8. Wielkość działalności agencyjnej i wzrost przychodów

Ze względu na brak dostępnych nowych pojazdów i rosnące koszty konsumenci zatrzymują swoje samochody na dłużej. Oczekuje się, że zwiększy to działalność usługową zaplecza i przychody dealerów w stosunku do ich sprzedaży. Dealerzy osiągają znaczne zyski z serwisowania pojazdów. Oczekuje się, że wzrost pomoże zrekompensować potencjalny spadek sprzedaży i opcji finansowania.

„Uważamy to za jedną z dobrych stron dla kupców” – powiedział Smoke. „Dział serwisu zwykle działa dobrze [and] nieco antycykliczne w okresach spowolnienia gospodarczego”.

7. Wszystkie transakcje gotówkowe wzrosną do poziomów niewidzianych od dziesięcioleci

Wysokie stopy procentowe ułatwiają zakup samochodu Znacznie trudniejsze Dla zwykłych nabywców i mniej ekonomiczny dla bogatszych konsumentów. Oczekuje się, że takie warunki skłonią tych, którzy mają pieniądze na zakup samochodu, do zakupu go bez finansowania.

Smoke powiedział, że średnia stopa kredytu na nowy samochód wynosi ponad 8%. W przypadku samochodów używanych odsetek ten jest bliższy 13%.

6. Przystępność cenowa samochodów będzie największym wyzwaniem dla kupujących

Przystępność cenowa samochodów była problemem już wtedy, gdy stopy procentowe były niskie. Ten problem jako taki stał się bardziej niepokojący Rezerwa Federalna pompuje stopy procentowe walczyć z inflacją. Cox zauważa, że ​​przystępność cenowa samochodów jest rekordowo niska.

Cox powiedział, że podwyżki zwiększyły średnie miesięczne płatności o 785 USD za nowe samochody i 661 USD za leasing. Średnia cena nowego samochodu wciąż przekracza 27 000 USD, podczas gdy mediana cen transakcyjnych nowych samochodów zakończyła się w ubiegłym roku na poziomie około 49 500 USD.

„Długoterminowym problemem jest to, że powoduje to, że to, co jest produkowane, bardziej kieruje się w stronę luksusu i oddala od bardziej przystępnych cen, co oznacza, że ​​nawet amerykański rynek samochodowy ma długoterminowy problem z przystępnością cenową” – powiedział Smoak.

5. Już drugi rok z rzędu zobaczysz wartości używanych samochodów powyżej normalnej amortyzacji

Ceny używanych samochodów gwałtownie wzrosły w ciągu pierwszych dwóch lat pandemii koronawirusa ze względu na ograniczoną dostępność nowych samochodów osobowych i ciężarowych. Ceny hurtowe osiągnęły najwyższy poziom w styczniu 2022 r W ubiegłym roku spadła o 14,9%. Oczekuje się, że do końca roku spadnie o kolejne 4,3%.

Spadki wciąż nie są wystarczające, aby zrekompensować wzrost cen indeksów o 88% od kwietnia 2020 r. do stycznia 2022 r.

Zapasy używanych samochodów utrzymywały się blisko 50 dziennie – blisko poziomu z 2019 r., zanim pandemia koronawirusa wyczerpała zapasy.

4. Sprzedaż samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy przekroczy 1 milion sztuk

Cox donosi, że sprzedaż całkowicie elektrycznych pojazdów wzrosła w zeszłym roku w USA o 66% do ponad 808 000 sztuk, więc osiągnięcie 1 miliona wśród dziesiątek nowych modeli, które mają trafić na rynek, nie jest skokiem. Pojazdy elektryczne stanowią około 5,8% nowych samochodów sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych

Smoke dodał około 25% więcej pojazdów hybrydowych typu plug-in i pojazdów elektrycznych typu plug-in, które są sparowane z konwencjonalnym silnikiem Nowe samochody sprzedawane w tym roku jako „elektryfikowane”. Może wzrosnąć z 15% do 16% w 2022 roku.

3. Całkowita sprzedaż detaliczna samochodów spadnie w 2023 r., przy wzroście sprzedaży nowych samochodów i spadku sprzedaży używanych

Oczekuje się, że producenci samochodów będą w większym stopniu polegać na sprzedaży klientom komercyjnym i flotowym, takim jak wypożyczalnie samochodów i agencje rządowe, niż w ostatnich latach, aby zwiększyć ogólną sprzedaż.

Producenci samochodów traktowali priorytetowo bardziej opłacalną sprzedaż dla konsumentów w obliczu zmniejszających się zapasów w ostatnich latach. Jednak przy spodziewanym spadku popytu konsumpcyjnego firmy powinny zwrócić się do sprzedaży flotowej, aby wypełnić lukę w popycie.

2. Poziom zapasów nowych pojazdów będzie nadal wzrastał

1. Wolno rosnąca gospodarka będzie wywierać presję na rynek samochodowy

Połącz wszystkie poprzednie prognozy oraz obawy ekonomiczne i jest to ogromna presja na przemysł samochodowy w USA w nadchodzącym roku.

Dzieje się tak również w czasie, gdy Producenci samochodów inwestują miliardy W pojazdach elektrycznych i nowych technologiach, takich jak zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i pojazdy samojezdne.

„Mamy nadzieję na łagodne spowolnienie gospodarcze, ale wierzymy, że rynek samochodowy spadnie w przyszłym roku” – powiedział Smoke.

READ  Amerykańskie i chińskie organy regulacyjne rozmawiają o umowie audytu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.