14-calowy i 16-calowy MacBook Pro ma 1 rok: kiedy spodziewać się aktualizacji

Podczas gdy widzieliśmy wprowadzenie kilku nowych IPAD A Wielbłąd W przypadku dzisiejszych modeli nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych zapowiedzi na komputery Mac, które spodziewamy się zobaczyć przed końcem roku. Przypadkowo, 14- i 16-calowe modele MacBooka Pro zostały ogłoszone dokładnie rok temu i mają zupełnie nowy wygląd, M1 Pro A M1 Maks. chipy, zupełnie nowe ekrany, MagSafe 3 i więcej.


Przeprojektowane modele MacBooka Pro to pierwsze od lat poważne przeprojektowanie high-endowego notebooka Mac i duży krok naprzód w trwającym przejściu firmy Apple na własny układ krzemowy dla linii komputerów Mac. Rok po jego wprowadzeniu niektórzy klienci mogą się zastanawiać, co dalej z MacBookiem Pro, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

czego oczekujesz?

14 vs 16 cali mbp m2 pro i maksymalna przewaga 1
MacBook Pro został gruntownie przeprojektowany w zeszłym roku, a także nowy 14-calowy rozmiar, który uzupełnia 13-calowy model niższej klasy, który pozostał w ofercie bez przeprojektowania. Biorąc pod uwagę nowy projekt większych modeli, Apple prawdopodobnie będzie trzymać się istniejącego formatu przez kilka lat, więc wszelkie aktualizacje do tego czasu będą na ogół drobnymi skokami specyfikacji z poprawą wydajności.

Oczekuje się, że nadchodzące 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro będą zasilane przez te, które nie zostały jeszcze ogłoszone. m 2 Chipy Pro i ‌M2‌ Max, oparte na chipsecie ‌M2‌ ogłoszonym w czerwcu. Oczekuje się, że układ ‌M2‌ Max będzie miał 12-rdzeniowy procesor i 38-rdzeniowy procesor graficzny, a także do 64 GB pamięci, podczas gdy układ M2‌ Pro będzie nieco słabszy. Oczekuje się, że projekt, wyświetlacz i inne funkcje będą zasadniczo identyczne z obecnymi modelami, co oznacza, że ​​jedyną poważną zmianą będą układy ‌M2‌ Pro i ‌M2‌ Max.

Chip ‌M2‌, który wkrótce stanie się rodziną chipów ‌M2‌, to druga generacja krzemu firmy Apple, która zwiększa wydajność i energooszczędność. Jak dotąd po stronie Maca układ „M2” działa tylko na 13-calowym MacBooku Pro i przeprojektowanym 13-calowym wyświetlaczu Macbook Air. Oprócz M2‌ Pro i ‌M2‌ Max, które spodziewamy się zobaczyć w 14-calowym i 16-calowym MacBooku Pro, Apple ma również pracować nad chipem „M2‌ Extreme” dla nadchodzącego krzemu Apple. Mac Pro.

READ  Yakuza 8 będzie zawierać powrót bohatera serialu Kazumy Kiryu w 2024 roku

Kiedy spodziewasz się nowych modeli

Tim Cook MacBook Pro
Jeśli szukasz nowego 14-calowego lub 16-calowego MacBooka Pro, możesz poczekać jeszcze kilka tygodni. według Bloomberg’s Marek GormanOczekuje się, że Apple ogłosi nowego MacBooka Pro, prawdopodobnie wraz z nowym M2‌ Mac mini, już w listopadzie. Gorman zauważył w swojej najnowszej książce w swoim biuletynie Power On, że Apple często zaznacza nowe wydania komputerów Mac na listopad w odstępach między ich premierami, a nowe komputery Mac były nieoczekiwane wraz z dzisiejszymi zapowiedziami iPadów i Apple TV.

Chociaż nowy MacBook Pro jest na dobrej drodze do premiery w najbliższej przyszłości, nie spodziewam się, że zostanie wydany wraz z iPadem Pro. Firma historycznie wprowadziła nowe komputery Mac w listopadzie, podobnie jak w 2019 r. z początkowym 16-calowym MacBookiem Pro, a w 2020 r. z pierwszym MacBookiem Pro, MacBookiem Air i Macem mini zbudowanym na Apple Silicon.

Skoro już jesteśmy przy nowych produktach, Apple pracuje nad wersją M2 Maca mini, która będzie pierwszą od dwóch lat aktualizacją najmniejszego Maca firmy.

Podczas gdy początkowo spodziewano się, że Apple zorganizuje w październiku wydarzenie medialne, aby zaprezentować nowego iPada i Maca, teraz jest jasne, że takie wydarzenie nie odbędzie się, biorąc pod uwagę, że wiele prezentacji zostało już ogłoszonych w komunikacie prasowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.