30 milionów ludzi korzysta dziś ze Steam, nowy rekord wszech czasów

Obraz artykułu zatytułowanego 30 milionów osób zarejestrowało się dzisiaj na Steam

obrazek: SteamDB

Platforma Steam firmy Valve została uruchomiona w 2003 roku, Przez większość tego czasu odnotowuje powolny i stały wzrost, ponieważ wyrósł z miejsca, w którym można kupić gry Half-Life, na wirtualny rynek gier na PC.. Ale to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwóch lat, było takie samo nie do wiary.

W 2015 roku Steam ustanowił rekord dla jednoczesnych użytkowników—Liczba osób zarejestrowanych w serwisie — to 10 mln. To było 12 lat po uruchomieniu usługi.

W 2017 roku Poinformowaliśmy, że Steam ustanowił nowy rekord, tym razem z 14 milionami. Niezły wzrost tylko przez dwa lata.

W marcu 2020 r. ten rekord spadł do 20 milionów. Marzec 2020 jest ważnym punktem na tej osi czasu; W większości krajów to właśnie wtedy zaczęła się pandemia, zaczęły się blokady i wiele osób zaczęło spędzać dużo czasu w sieci (i zdały sobie sprawę, że na Steam można grać w wiele bardzo dobrych gier wideo, często po bardzo niskich cenach). .

to było

To była „A”, gdy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię Covid-19
obrazek: SteamDB

Na początku tego roku dotarliśmy do 28 milionów użytkowników— więcej niż łączna populacja krajów takich jak Australia i Tajwan — a teraz, pod koniec października, Osiągnęliśmy imponującą liczbę 30 milionów, a liczba zalogowanych wcześniej użytkowników wyniosła 30 032 005.

Pamiętaj, że nie jest to liczba osób grających w danym momencie, tylko liczba osób zalogowanych na platformie, co często jest osiągane po prostu przez włączenie komputera. Jeśli chcesz poznać liczbę rzeczywistych użytkowników w grze w tym czasie, liczby SteamDB osiągają szczyt na poziomie około 8,5 miliona, co nadal jest ogromną liczbą i (stosunkowo) dużym skokiem w porównaniu z jeszcze wcześniej w 2022 r., kiedy była wyższa niż liczba aktywnych graczy Od siedmiu do ośmiu milionów.

READ  PlayStation Plus był „niszczycielski” dla sprzedaży Oddworld: Soulstorm, twierdzi twórca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.