6 stycznia komisja złożyła pozew przeciwko Giulianiemu i trzem innym osobom

Oprócz Giulianiego panel wydał sapony dwóm prawnikom, którzy w imieniu Trumpa ścigali różne spiski dotyczące oszustw wyborczych: Jenna Ellis i Sydney Powell.
Były doradca ds. kampanii Trumpa Borys Epstein, Jedna z osób pracujących z Giulianim w powyborczym Willard Hotel „Centrum Dowodzenia” została we wtorek sabotowana.

„Cztery osoby, które przedstawiliśmy dzisiaj, wysuwały niepoparte teorie fałszerstw wyborczych, inicjowały starania o zmianę wyniku wyborów lub były w bezpośrednim kontakcie z byłym prezydentem w sprawie prób powstrzymania liczenia głosów” – powiedział demokrata Benny Thompson. . Przewodniczący grupy powiedział w oświadczeniu we wtorek.

Komitet stara się teraz o współpracę z tymi, którzy znajdują się w centrum dążeń Trumpa do udaremnienia wyborów pod pretekstem, że zostały sfałszowane. Panel, który zajmuje się badaniem wysiłków Trumpa i jego sojuszników, by wywrzeć presję na urzędników sądowych i urzędników państwowych, by obalili wyniki wyborów, ma pełną komisję śledczą.

Prawnik Giulianiego, Robert Costello, powiedział CNN, że Izba Wyborowa Sabotuje jego klienta jako „dramat polityczny” i wskazał, że nie planuje dostarczać informacji, ponieważ ma przywileje administracyjne i prawnik-klient.

Costello powiedział, że Giuliani nie otrzymał jeszcze Sapony i nie starał się o dobrowolną współpracę przed zaoferowaniem grupy. Fakt, że Costello otrzymał list Sapony do mediów na długo przed swoim klientem, „pokazuje, że jest to dramat polityczny, a nie dochodzenie w sprawie faktów”.

„Prezydent Benny Thompson, który nie jest prawnikiem, powinien zdać sobie sprawę, że Giuliani ma prawo do przywileju wykonawczego i przywileju prawnika-klienta” – powiedział Costello. Costello dodał, że „trudno uwierzyć”, że komisja zakończy się „jakąkolwiek ważną informacją od pana Giulianiego”.

„Kiedy zadajesz pytania osobistemu prawnikowi prezydenta, nie dostaniesz odpowiedzi. Chcą go naśladować” – powiedział Costello.

Costello reprezentuje również byłego stratega Białego Domu, Steve’a Bonan Stawia czoła oskarżeniom o pogardę Za naruszenie mydła grupy.

Epsztejn nie był zaskoczony saponą grupy we wtorkowym oświadczeniu, ale nazwał grupę „nielegalną”.

Nawet we wtorek CNN zgłaszane wyłącznie Komitet wezwał do wezwania do sądu w sprawie numerów telefonów powiązanych z jednym z dzieci Trumpa, Ericiem Trumpem i Kimberly Gilfoyle, która jest zaręczona z Donaldem Trumpem Jr.

Po wyborach prezydenckich w 2020 r. i do ataku na stolicę Stanów Zjednoczonych z 6 stycznia Giuliani był współwinny nieudanej machiny prawnej stworzonej przez Trumpa i jego sojuszników, aby zmienić wyniki wyborów poprzez wysuwanie fałszywych zarzutów o oszustwa wyborcze. Giuliani podróżował po całym kraju i pracował za kulisami, aby wywierać presję na ustawodawców stanowych, aby zmienili wyniki wyborów.

READ  Przeszukano dom w śledztwie w sprawie morderstwa Tupaca Shakura

Zarówno Giuliani, jak i Powell zostali objęci sankcjami i procesami sądowymi w związku z próbami dochodzenia przez Trumpa fałszerstw wyborczych w sądzie poprzez składanie pozwów w kluczowych stanach po referendum w 2020 roku. Urzędnicy prawni twierdzą, że zwolennicy premiera Trumpa rozpowszechniają fałszywe informacje z zamiarem utraty wiary w wyniki wyborów.

Po wyborach Giuliani był na spotkaniach wysokiego szczebla z doradcami Trumpa.

W listach do Giulianiego i Powella komisja odnotowała zeznania świadków i publiczne oświadczenie, „wzywając prezydenta Trumpa do skonfiskowania maszyn do głosowania w całym kraju po tym, jak powiedziano mu, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie ma do tego uprawnień prawnych”.

CNN ogłosiło wcześniej w grudniu 2020 r., że Giuliani Zapytany byłego oficera DHS Kena Cuccinelli Czy departament może wykorzystać okazję do przejrzenia maszyn do głosowania w niektórych stanach w poszukiwaniu dowodów na powszechne oszustwa wyborcze?

Cucinelli, który powiedział CNN, że wcześniej rozmawiał z komisją, powiedział Giulianiemu w październiku, że departament nie ma uprawnień prawnych do zajmowania maszyn do głosowania lub ingerowania w wybory państwowe. Cucinelli dodał: „Nikt nigdy nie zmuszał nas do robienia czegokolwiek poza naszą obecną misją”.

Trump krótko bawił się pomysłem, że Powell mógłby być dla niego specjalnym doradcą w grudniu, umożliwiając jego administracji przejęcie maszyn do głosowania. W pierwszych dniach poprzedzających 6 stycznia Powell wydawał się oddalić od ścisłego kręgu Trumpa.

Obaj wcześniej starali się zachować w tajemnicy informacje o swojej pracy nad Trumpem, co podnosiło możliwość zatargów z Izbą o koncesje.

Były komisarz policji miasta Nowy Jork, Bernard Kerrick, przedstawia dokumenty Komitetowi 6 stycznia

W swoim liście panel poprosił Powella o przedstawienie dowodów, których używał do promowania roszczeń o oszustwa wyborcze w sądzie i publicznie.

Śledczy pytali świadków o Giulianiego i Powella podczas poprzednich przesłuchań za zamkniętymi drzwiami, ale teraz chcą usłyszeć bezpośrednio od byłych prawników Trumpa.

Według źródła zaznajomionego z jego zeznaniami, Były komisarz nowojorskiej policji Bernie Kerrick Giuliani został zapytany w zeszłym tygodniu i uważa, że ​​były burmistrz Nowego Jorku ma przynajmniej uzasadniony „możliwy powód” oszustwa wyborczego, który powinien zostać zbadany, a nie „wielkie kłamstwo”.

W tygodniach poprzedzających wybory prezydenckie w 2020 r. Kerrick współpracował z Giulianim, aby znaleźć dowody na oszustwa wyborcze, które przechylają się na Trumpa. Nie ma dowodów na powszechne oszustwa wyborcze w wyborach.

READ  Trzęsienie ziemi w Indonezji zabija 160 osób, najwyższa liczba ofiar śmiertelnych w 2022 r

Prawodawcy pytali o Powella i o to, jak został oddzielony od legislatury Trumpa.

Panel zauważa, że ​​cytował publiczne oświadczenie na temat Ellisa, w tym teorię, że ówczesny wiceprezydent Mike Pence mógł odrzucić głosy kolegium wyborczego i udaremnić wybory w 2020 roku, w których mógłby ominąć prawo federalne.

Dla Epsztejna, zespół Cytuje publiczne oświadczenia pokazujące Były doradca ds. kampanii Trumpa rozmawiał z Trumpem rankiem 6 stycznia, gdzie „omawiano opcje opóźnienia zatwierdzenia wyników wyborów w świetle niechęci Pence do odmowy lub opóźnienia certyfikacji”.

Epsztejn przebywał w Willard Hotel w Waszyngtonie, gdzie doradcy Trumpa omawiali możliwości zmiany wyników wyborów.

W swoim oświadczeniu ogłaszającym szafiry Thompson wzywa tych czterech świadków do współpracy w dochodzeniu panelu.

„Oczekujemy, że te osoby dołączą do prawie 400 świadków, którzy rozmawiali z komisją specjalną, gdy panel pracuje nad uzyskaniem odpowiedzi dla narodu amerykańskiego na temat brutalnego ataku na naszą demokrację” – powiedział Thompson.

Współpracując z grupą setek świadków, nadal mierzy się z taktyką ukamienowania z wewnętrznego kręgu kluczowych sojuszników Trumpa.

Historia została zaktualizowana we wtorek o dodatkowe ulepszenia.

Katelyn Polantz i Paula Reid z CNN przyczyniły się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.