96-letnia królowa Elżbieta pominie rzadko pomijane wydarzenie Highland Games ze względu na obawy związane z mobilnością

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

królowa Elizabeth pominie rajd Braemarpopularna impreza Highland Games i bardzo lubiana wycieczka ze względu na ciągłe obawy związane z dojazdami do pracy.

Obecny będzie również jej najstarszy syn i następca tronu, książę Karol, który zwykle towarzyszy królowi na zgromadzeniu. Decyzja została podjęta dla „wygody” króla, który od zeszłego roku zmaga się z rozwiązywaniem problemów.

Pałac ogłosił niedawno, że Elżbieta oficjalnie mianuje nowego premiera Wielkiej Brytanii we wtorek w zamku Balmoral w Szkocji, a nie w Pałacu Buckingham w Londynie.

Jako głowa państwa monarcha Wielkiej Brytanii mianuje nowego premiera w Pałacu Buckingham. Każdy brytyjski przywódca został tam mianowany od czasu panowania królowej Wiktorii, z wyjątkiem jednej okazji.

Królowa Elżbieta mianuje brytyjskiego premiera Balmoral, a nie Pałacem Buckingham, ze względu na obawy związane z mobilnością

Brytyjska królowa Elżbieta II jest najbardziej znana z udziału w uwielbianym przez Szkocję wydarzeniu.
(Zdjęcie: Steve Parsons Paul)

Elżbieta spędziła większość ostatnich dwóch lat w zamku Windsor na zachód od Londynu, gdzie otrzymała Przystań podczas pandemii koronawirusa. W tym okresie była zajęta, organizując niemal spotkania z ambasadorami, pracownikami służby zdrowia i uczniami.

Królowa zazwyczaj spędza wakacje w Szkocji w okresie letnim.

W lipcu obowiązki królowej zostały ograniczone ze względu na problemy zdrowotne.

Coroczny raport monarchii ujawnił, że rola królowej jako głowy państwa zmieniła się z 13 punktów na mniej szczegółowy opis, donosił Sunday Telegraph. Ponadto skreślono z listy te obowiązki, które „musi wykonywać” królowa.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego biuletynu rozrywkowego

Ogólny widok na zamek Balmoral, w którym latem rezydowała królowa.

Ogólny widok na zamek Balmoral, w którym latem rezydowała królowa.
(Zdjęcie autorstwa Andrew Milligana / PA Images za pośrednictwem Getty Images)

Sovereign Grant Report, opublikowany po Platynowym Jubileuszu, kładzie większy nacisk na wspieranie rodziny królewskiej w wykonywaniu oficjalnych królewskich obowiązków. Królowa powierzy więcej swojemu spadkobiercy, księciu Karolowi. Raport, podpisany przez Sir Michaela Stephensa, kustosza królewskiej sakiewki, zauważył, że rola królowej nadal obejmuje dwa główne elementy: głowę państwa i głowę państwa.

READ  Aktor SVU umiera w wieku 65 lat

Podczas gdy Pałac Buckingham nie skomentował raportu, źródło pałacowe powiedziało, że nie była to „drastyczna” zmiana, ale raczej „mała aktualizacja”.

Spokojnie wykonany magazyn People zauważył, że przeprowadzka była pierwszą taką zmianą od ponad dekady.

Po jubileuszu platyny w czerwcu, którego świadkiem 70 lat na tronie ElżbietaWydała oświadczenie potwierdzające, że będzie nadal służyć przy wsparciu rodziny.

Książę William, Kate Middleton przeprowadzają się z Londynu, aby zapewnić swoim dzieciom „normalne” wychowanie, według źródeł

Królowa Elżbieta II i książę Karol, książę Walii uczestniczą w Igrzyskach Braemar Highland 2019 w Braemar w Szkocji 7 września 2019 r.

Królowa Elżbieta II i książę Karol, książę Walii uczestniczą w Igrzyskach Braemar Highland 2019 w Braemar w Szkocji 7 września 2019 r.
(Zdjęcie: Samir Hussein/WireImage)

„Może nie brałam udziału w każdym wydarzeniu osobiście”, powiedziała Elżbieta, „ale moje serce było z wami wszystkimi i nadal staram się służyć wam najlepiej, jak potrafię, przy wsparciu mojej rodziny”.

Podczas jubileuszu platyny Elżbieta pojawiła się tylko kilka razy. Urzędnicy Pałacu powiedzieli, że podczas wydarzeń czuła pewien „dyskomfort”. Ale pomimo problemów ze zdrowiem królowa uczestniczyła w serii wydarzeń w Holyrood House, jej oficjalnej rezydencji w Edynburgu w Szkocji. Uśmiechnięta Elżbieta, która używała różdżki, ucieszyła królewskich obserwatorów.

Elżbieta zobowiązała się służyć Wielkiej Brytanii i Wspólnocie Narodów przez całe życie. Królowa wykazuje wszelkie intencje, aby spełnić tę obietnicę. Jednak jej problemy z poruszaniem się zmusiły ją do większej selektywności w publicznych zaangażowaniach. To otworzyło drzwi dla Charlesa, który był gotowy wkroczyć w razie potrzeby.

„Książę Karol jest najdłużej działającym spadkobiercą, jakiego kiedykolwiek mieliśmy” – powiedział Robert Hardman, autor Królowej naszych czasów: Życie Elżbiety II. – On tam jest. Jest gotów zrobić wszystko, co musi, jeśli Królowa nie może tam być. Ale wiesz, przysięgła, że ​​będzie rządzić swoim życiem. I na to właśnie patrzy.

READ  Sukcesja bije rekord za aktorską nominację do nagrody Emmy z 14 gestami

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.