Akcje azjatyckie zmieszały się po spadku na Wall Street; Szacunki PMI dla Chin pobiły

Bank Rezerw Indii podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych

Indyjski bank centralny podniósł referencyjną stopę procentową o 50 punktów bazowych do 5,9%, zgodnie z oczekiwaniami analityków ankietowanych przez Reuters.

Czwarty z rzędu wzrost nastąpił, gdy inflacja konsumencka w tym kraju wzrosła w sierpniu do 7%, a waluta spadła do rekordowych poziomów.

Banki centralne w Azji podniosły stopy procentowe zgodnie z amerykańską Rezerwą Federalną.

– Abigail Ng

Japońscy przeprowadzki: Softbank, Nintendo, Toyota Val

Dostawcy Apple w Azji spadają po cięciach analityków

Chiny zgłaszają lepszą niż oczekiwano aktywność fabryk we wrześniu

Oficjalny wskaźnik PMI dla przemysłu w Chinach wzrósł we wrześniu niespodziewanie do 50,1 pkt., znacznie powyżej 49,6 pkt. oczekiwanych przez analityków ankietowanych przez Reuters.

50-punktowy znak oddziela wzrost od skurczu. PMI drukuje aktywność porównawczą z miesiąca na miesiąc.

Tymczasem Caixin / S & P Global Manufacturing Purchasing Managers Index, specjalne badanie aktywności fabryk Zgłosił skurcz przy odczycie 48,1.

„Słaby popyt i niższe wymagania produkcyjne skłoniły firmy do ograniczenia aktywności zakupowej we wrześniu, z najszybszym tempem spadku od czterech miesięcy” – napisano w komunikacie prasowym Caixin.

Oficjalny wskaźnik PMI dla sektora nieprzemysłowego wyniósł we wrześniu 50,6, w porównaniu z 52,6 w sierpniu.

– Abigail Ng

Oczekuje się, że działalność fabryk w Chinach ponownie się skurczy

Oczekuje się, że oficjalny wskaźnik PMI dla przemysłu w Chinach za wrzesień spadnie poniżej 50-punktowego poziomu, który oddziela wzrost od spadku, według Ankieta analityków Reutera.

Ekonomiści spodziewają się 49,6, nieco więcej niż w sierpniu 49,4, co oznaczałoby trzeci miesiąc spadku z rzędu.

Odczyty PMI są sekwencyjne i przedstawiają wzrost lub kurczliwość w ujęciu miesięcznym.

Na piątek zaplanowano również specjalne badanie aktywności chińskich fabryk, a analitycy ankietowani przez Reuters spodziewają się, że odczyt wyniesie 49,5.

READ  Akcje wahają się, utrzymuj silne tygodniowe zyski

– Abigail Ng

Produkcja przemysłowa w Japonii wzrosła bardziej niż oczekiwano

CNBC Pro: Czy Fed jest na dobrej drodze? Oto, co powinieneś zrobić dalej, mówi weteran Wall Street Ed Yardeni

Amerykańska Rezerwa Federalna ogłosiła kolejną podwyżkę o 75 punktów bazowych na początku tego miesiąca, podnosząc stopę funduszy federalnych do przedziału od 3% do 3,25%. Bank centralny wskazał również, że może podnieść stopy procentowe do 4,6% w 2023 r., aby kontrolować inflację.

Ed Yardeni, ekonomista, który ukuł termin „bond vigilantes”, wyraża swoją opinię, ponieważ reakcja Fedu na inflację jest intensywnie badana.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Loretta Mester z Fed mówi, że stopy procentowe nie są jeszcze napięte

Stopy procentowe nie są jeszcze wiązane i trzeba zrobić więcej, aby obniżyć inflację, powiedziała Loretta Meester, prezes Rezerwy Federalnej w Cleveland.

„Inflacja jest nadal na najwyższym poziomie od 40 lat”, powiedział Meester Steve Liesmanowi z CNBC podczas występu w „Squawk Box”. „Tak więc rozmowa musi teraz dotyczyć tego, co musimy zrobić, co musimy zrobić, aby powrócić do stabilności cen, ponieważ nie możemy mieć zdrowej gospodarki i nie możemy mieć dobrych rynków pracy w czasie, chyba że wrócimy do stabilności cen. ”

Meester powiedziała, że ​​może być „nieco powyżej średniej ścieżki” wśród urzędników Fed, jeśli chodzi o podnoszenie stóp procentowych, powołując się na utrzymującą się inflację.

„Wciąż nie znajdujemy się na obszarze o ograniczonych stopach pieniężnych, więc masz rację, w tym roku podnieśliśmy stopę pieniężną o 300 punktów bazowych, ale spójrz na to, jak wysoka jest inflacja”, powiedział Meester.

– Sarah Min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.