Akcje Fisker rosną. Producent pojazdów elektrycznych zwiększa dostawy.

Okazuje się, że dobra wiadomość to dobra wiadomość dla startupów zajmujących się pojazdami elektrycznymi.

Fisker (symbol giełdowy: FSR) Poniedziałkowy poranek podał wyniki kwartalne, które nie zawierały wielu niespodzianek dla inwestorów. Ten brak dramatu wystarczył, by podnieść akcje.

firma wspomniany W czwartym kwartale strata 54 centów na akcję przy sprzedaży w wysokości 306 000 USD.

Zarobki i sprzedaż nie mają jeszcze większego znaczenia. Fisker ma zamiar dostarczyć większe ilości swojego pierwszego pojazdu, Ocean SUV. Jeszcze ważniejsze są salda gotówkowe i kierunki na nadchodzący rok.

Firma zakończyła rok z około 765 milionami dolarów w gotówce, w tym z pewnymi należnościami podatkowymi, które mają nadejść. To powinno wystarczyć firmie do 2023 roku. Fisker szacuje, że w 2023 roku wyda około 573 milionów dolarów, w porównaniu z około 700 milionami dolarów w 2022 roku.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Największą pozytywną niespodzianką wynikającą z wyników kwartalnych może być spadek wydatków. Analityk Barclays, Dan Levy, nazwał prognozę wydatków „ostrożną” w poniedziałkowym raporcie. Wycenia akcje Fisker z ceną docelową sprzedaży na poziomie 6 USD.

Fisker nadal oczekuje, że w 2023 roku zbuduje i dostarczy około 42 000 jednostek. To ta sama liczba, którą firma podała, podając wyniki za trzeci kwartał. Fisker spodziewa się również „potencjalnie dodatnich” zysków przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i amortyzacji (Ebitda) w 2023 r.

Byłoby to nie lada osiągnięciem dla firmy, która sprzedaje mniej niż 50 000 samochodów. Jest to możliwe, ponieważ Fisker nie buduje pojazdów we własnej wielomiliardowej fabryce. Magna International (MGA) buduje obwód dla firmy Fisker w swojej fabryce pojazdów w Europie.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Rezerwacje oceaniczne nadal rosną, do około 65 000 na dzień 21 lutego, w porównaniu z około 62 000 na dzień 31 października 2022 r.

READ  Apple Japan osiągnął 98 milionów dolarów zaległych podatków - Nikkei

„W dalszym ciągu obserwowaliśmy wzrost liczby rezerwacji w Stanach Zjednoczonych” — mówi dyrektor generalny Henrik Fisker. Barrona. Jest to godne uwagi, ponieważ Ocean nie kwalifikuje się do federalnej ulgi podatkowej do wartości 7500 USD, ponieważ Ocean jest zbierany w Europie. Aby się zakwalifikować, pojazdy muszą być zbudowane w Ameryce Północnej.

Kredyt nie ma większego znaczenia dla samochodów wycenionych na północ od 50 000 $, mówi Fisker. „Oczywiście dostaniemy zachętę podatkową… na Gruszki, ponieważ to samochód za 30 000 $”.

Gruszka to kolejny model firmy Fisker, który zostanie opracowany we współpracy z Hon Hai Precision Industry

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


(2317 Tajwan), który jest lepiej znany jako Foxconn. Ten pojazd będzie produkowany w Ameryce Północnej i ma wyjechać na drogi w 2024 roku.

Europejczycy mogą spodziewać się, że Ocean SUV pojawi się na drogach w drugim kwartale 2023 roku. Amerykańscy kierowcy mogą spodziewać się, że niedługo potem pojawi się w Stanach Zjednoczonych.

Akcje Fisker wzrosły o około 28% w poniedziałkowym obrocie. the


Standard & Poor’s 500

I


NASDAQ Composite

Wzrosły odpowiednio o około 0,6% i 0,9%.

Ponieważ handel rozpoczyna się w poniedziałek, akcje spadły w tym roku o około 22% po spadku o prawie 20% w ciągu ostatniego tygodnia. To był ciężki dzień dla startupów zajmujących się pojazdami elektrycznymi.

Firma Lordstown Motor Company (RIDE) zaprzestała produkcji pickupa Endurance ze względu na problemy z jakością. i Sono (SEV) ogłaszać Przestałem rozwijać samochód napędzany energią słoneczną. Ta firma skoncentruje się na rozwijaniu swojej działalności związanej z energią słoneczną.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Lucid Group (LCID) również uderzył w próg zwalniający. Producent luksusowych Air EV podał w środę wieczorem prognozę produkcji na 2023 rok. Firma spodziewa się, że w tym roku wyprodukuje około 12 000 pojazdów. Wall Street szukała około 20 000 jednostek. Akcje Lucid również spadły o prawie 20% w zeszłym tygodniu.

READ  Usługa LIRR do Grand Central Madison rozpocznie się w środę: MTA

Napisz do Ala Roota na adres [email protected]jones.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.