Akcje GOOGL spadają, ponieważ przychody Google nie trafiają do szacunków i spadają przychody z reklam w YouTube

Ojciec Google Alfabet (Google). Akcje GOOGL spadły w wyniku wiadomości o zarobkach Google, a przychody z reklam w YouTube spadły.
XGigant wyszukiwania internetowego opublikował raport o zarobkach Google po zamknięciu rynku we wtorek. Google powiedział, że zysk w trzecim kwartale spadł o 24 procent do 1,06 USD na akcję. Firma raportuje zyski zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości, znanymi również jako GAAP.

Całkowite przychody wzrosły o 6% do 69,09 miliarda dolarów w związku z niekorzystnymi kursami wymiany walut. W tym samym okresie ubiegłego roku przychody Google wzrosły o 41%.

Analitycy spodziewali się, że Google zarobi 1,26 USD na akcję przy przychodach w wysokości 71 mld USD. Rok temu Google odnotował zarobki w wysokości 1,40 USD na akcję przy przychodach w wysokości 65,1 mld USD.

„Google zgłosił ogólny błąd reklamowy w trzecim kwartale, w którym wyszukiwarka, YouTube i sieć reklamowa działały łagodniej niż oczekiwano, częściowo zrekompensowane dużą wygraną w chmurze” – powiedział w raporcie John Blackledge, analityk Cowen.

„Zarząd odnotował trudne porównania (w ujęciu rocznym), spadki niektórych reklamodawców i gorsze kursy walut” – dodał.

Akcje GOOGL spadły o 6,6% do 97,56 w handlu w godzinach porannych giełda dzisiaj. Przechodząc do raportu o zarobkach Google, Zapasy technologii Big Cap Spadł o 27% w 2022 roku.

GOOGL STOCKS: Spadek zarobków w YouTube

Przychody z reklam w YouTube spadły o prawie 2% do 7,07 miliarda dolarów w związku ze zwiększoną konkurencją ze strony TikTok. Analitycy giełdowi GOOGL oszacowali przychody z reklam w YouTube na 7,5 mld USD, co oznacza wzrost o 3,5%.

Analityk Morgan Stanley, Brian, powiedział: „Chociaż pozostajemy optymistycznie nastawieni do wieloletnich możliwości zarabiania przez YouTube związanych z filmami krótkometrażowymi i jego pozycji lidera w telewizji internetowej, może minąć trochę czasu, zanim te produkty znacząco zwiększą zasięg i wpływ YouTube, biorąc pod uwagę, że GOOGL koncentruje się na zaangażowaniu, a nie na zarabianiu. środowisko najsłabsza uczelnia. Nowak w relacji.

READ  Airbnb obejmuje pracę w domu z wykorzystaniem modelu równości wynagrodzeń dla osób niewidomych | Airbnb

Tymczasem łączne przychody Google z reklam wzrosły o 2,5% do 54,48 mld USD, poniżej szacunków 56,58 mld USD.

Google powiedział, że przychody z przetwarzania w chmurze wzrosły o 37% do 6,87 miliarda dolarów, pokonując szacunki 6,7 miliarda dolarów.

Alphabet odkupił 15,39 miliarda dolarów swoich akcji, mniej więcej tyle samo, co w kwartale z czerwca 2022 roku.

Google powiedział, że spowolni zatrudnienie w kwartale grudniowym iw 2023 r. Google zatrudniało 186 779 pracowników na dzień 30 września, co stanowi wzrost o 24% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Nakłady inwestycyjne Alphabetu wzrosły o 7% w trzecim kwartale do 7,3 miliarda dolarów.

„Zaskakujące jest dla nas, że Google nadal agresywnie zatrudniał i inwestował w trzecim kwartale, biorąc pod uwagę pogarszające się trendy makro” – powiedział w raporcie analityk EvercoreISI, Mark Mahaney.

według . GOOGL ma względną ocenę siły 46 na 99 możliwych Kontrola zapasów IBD.

Obserwuj Reinhardta Krause’a na Twitterze Umieść tweeta Aktualizacje dotyczące sieci bezprzewodowych 5G, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i przetwarzania w chmurze.

Może Ci się spodobać:

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Dowiedz się, jak synchronizować rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD

Jak używać 10-tygodniowej średniej ruchomej do kupowania i sprzedawania?

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.