Akcje MSFT: Microsoft pokonuje cele w marcu

Microsoftu (MSFTAkcje skoczyły w środę po tym, jak wiodąca firma programistyczna pokonała cele Wall Street w trzecim kwartale fiskalnym dzięki dobrym wynikom w branży przetwarzania w chmurze. Spółka również wykazywała tendencję wzrostową w bieżącym okresie. Po tej wiadomości akcje MSFT wzrosły o ponad 6%.
XFirma z Redmond w stanie Waszyngton poinformowała we wtorek, że zarobiła 2,45 USD na akcję ze sprzedaży w wysokości 52,9 mld USD w kwartale zakończonym 31 marca. Analitycy ankietowani przez Facttest prognozowali zysk na akcję w wysokości 2,24 USD przy sprzedaży na poziomie 51 miliardów USD. W ujęciu rok do roku zyski Microsoftu wzrosły o 10%, podczas gdy sprzedaż wzrosła o 7%.

Sprzedaż Microsoft Cloud wzrosła w marcu o 22% do 28,5 miliarda dolarów.

— powiedział dyrektor generalny Satya Nadella Nowe wydanie.

Akcje MSFT rosną w oparciu o zarobki i wskazówki

W bieżącym kwartale Microsoft przewidywał przychody w wysokości od 54,85 ​​mld USD do 55,85 mld USD. Średnia wartość 55,35 mld USD była powyżej celu Wall Street, który zakładał 54,7 mld USD na kwartał czerwcowy.

Dyrektor finansowy Amy Hood powiedziała podczas telekonferencji z analitykami, że Microsoft spodziewa się „kolejnego kwartału zdrowego wzrostu przychodów”.

W dzisiejszym porannym handlu giełdowym akcje MSFT wzrosły o 6,9% do 294,40. Podczas regularnej sesji we wtorek, akcje MSFT spadły o 2,3% do zamknięcia na poziomie 275,42, podczas ogólnego ciężkiego dnia dla akcji.

Spośród trzech sektorów biznesowych Microsoftu, Intelligent Cloud osiągnął najlepsze wyniki w marcowym kwartale. Przychody w tym segmencie wzrosły o 16% rok do roku do 22,1 mld USD. Jednostka obejmuje produkty serwerowe i usługi w chmurze, takie jak Azure.

Dział Business Operations and Productivity firmy Microsoft odnotował wzrost sprzedaży o 11% do 17,5 mld USD. Oddział obejmuje oprogramowanie zwiększające produktywność pakietu Office, a także rozwiązania Business Dynamics i LinkedIn.

READ  Firmy kryptograficzne powiązane z FTX są odrzucane przez firmy ubezpieczeniowe, ponieważ rośnie ryzyko infekcji

Wreszcie dział komputerów osobistych Microsoftu odnotował spadek sprzedaży o 9% do 13,3 miliarda dolarów. Moduł obejmuje oprogramowanie Windows PC, gry wideo Xbox, komputery Surface, wyszukiwanie w Internecie i reklamę.

Analitycy podnoszą ceny docelowe Microsoftu

Ponad dwudziestu analityków z Wall Street podniosło ceny docelowe akcji MSFT po optymistycznym raporcie o zyskach.

„Wzrost w chmurze i ogólne perspektywy na kwartał czerwcowy były mocne i znacznie lepsze niż się obawiano, biorąc pod uwagę niedawny hałas na rynku”, powiedział analityk Wedbush Securities, Dan Ives, w notatce dla klientów. Powtórzył swoją lepszą ocenę akcji MSFT i podniósł cenę docelową do 325 z 315.

Umowa Activision uderza w kolejną przeszkodę

W innych wiadomościach, Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków W środę Microsoft zablokował przejęcie wydawcy gier wideo za 69 miliardów dolarów Activision Blizzard (ATVI). Microsoft zapowiedział, że zamierza odwołać się od wyroku.

Organ antymonopolowy powiedział, że wierzy, że „umowa zmieni przyszłość szybko rozwijającego się rynku gier w chmurze, prowadząc do mniejszej liczby innowacji i mniejszego wyboru dla brytyjskich graczy w nadchodzących latach”.

Akcja w Wielkiej Brytanii zmniejsza szanse Microsoftu na sfinalizowanie transakcji.

„Chociaż Microsoft i Activision zapowiedziały, że wznowią działalność, uważamy, że szanse na sukces nie przekraczają 10%”, powiedział analityk TD Coin, Doug Creutz, w notatce dla klientów.

We wtorek i Poczta Nowego Jorku Poinformowano, że Microsoft przygotowywał się do sfinalizowania zakupu Activision, pomimo posunięcia Federalnej Komisji Handlu w grudniu, aby zablokować transakcję z powodu obaw antymonopolowych. Microsoft ogłosił zamiar zakupu wydawcy gier wideo w styczniu 2022 roku.

Microsoft jest długoterminowym liderem

Akcje MSFT mają ocenę IBD Composite na poziomie 94 z 99, zgodnie z Kontrola zapasów IBD. To stawia Microsoft w gronie 6% najlepszych spółek giełdowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

IBD Composite Rating łączy pięć oddzielnych ocen nieruchomości w jedną łatwą w użyciu ocenę. Akcje o najlepszym wzroście mają łączną ocenę 90 lub lepszą.

READ  Wall Street zamknął się niżej na akcjach Apple i akcjach banków

Ponadto akcje MSFT znajdują się na liście IBD Tech Leaders List oraz w IBD Long-Term Leaders Portfolio.

Akcje Microsoftu zyskały w tym roku dzięki wysiłkom firmy na rzecz wprowadzenia sztucznej inteligencji do swojego oprogramowania i usług.

Śledź Patricka Seitza na Twitterze pod adresem @pracownik Więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i zapasów półprzewodników.

Może Ci się spodobać:

Spotify miażdży nowe oczekiwania abonentów, wszystkich słuchaczy

Zbiorniki z systemami projektowania kadencji ze słabym układem kierowniczym

Akcje Micro PC spadają po ostrzeżeniu o niedoborze sprzedaży

Zobacz akcje na liście liderów w pobliżu punktu zakupu

Znajdź zwycięskie akcje za pomocą systemu rozpoznawania wzorców MarketSmith i niestandardowych ekranów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.