Akcje Netflix spadną wraz ze spowolnieniem wzrostu abonentów

Netflix Inc.

NFLX -1,48%

Powiedział, że spodziewam się dodać Bardzo mała liczba Liczba subskrybentów w tym kwartale jest większa niż rok temu, co znacznie ogranicza konkurencję i przedłuża zakłócenia spowodowane infekcją koronawirusa, drastycznie zmniejszając udziały streamera wideo.

W czwartek spółka prognozowała wzrost o 2,5 mln abonentów w bieżącym kwartale, w porównaniu z czterema mln rok wcześniej. W czwartym kwartale nieznacznie straciła swój rating abonentów, dodając 8,3 mln abonentów zamiast planowanych 8,5 mln.

Akcje Netflix spadły o 20% w obrocie godzinowym, podczas gdy akcje jego głównego konkurenta streamingowego,

Walta Disneya Współ.

Zmniejszona o 3,4%.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Czy wzrost cen Netflix spowoduje ponowne rozważenie subskrypcji serwisu streamingowego? Dlaczego lub dlaczego nie? Dołącz do rozmowy poniżej.

Pomimo dużej liczby filmów i programów telewizyjnych w tym kwartale, w tym nowych sezonów, takich jak „Wiedźmin” i „Ty”, pojawiła się subskrybentka Netflixa Miss. Lepiej wypadły nowe filmy z satyrą polityczną.Nie patrz w górę”, „Która ostatnio pobiła rekord firmy pod względem cotygodniowych odwiedzających.

w List do akcjonariuszy, Netflix powiedział, że tempo wzrostu liczby abonentów „nie zostało jeszcze przyspieszone do poziomu sprzed rządu”. Firma powiedziała, że ​​jednym z powodów tego był „obecny nawis tchórza” i problemy gospodarcze w wielu częściach świata, w tym w Ameryce Łacińskiej.

„Rząd wprowadził dużo szumu” – powiedział Reid Hastings, prezes i współdyrektor generalny Netflix, podczas rozmowy wideo, aby przejrzeć wyniki firmy. Nie udało mu się zwiększyć liczby subskrybentów, podczas gdy współdyrektor generalny i lider treści, Ted Sarandos, powiedział, że firma nie zauważyła żadnego spadku zaangażowania ani utrzymania subskrybentów.

„Wszystkie podstawy są bardzo solidne” – pan. powiedział Sarandos.

Jednak pan Hastings nie spełnił oczekiwań w październiku zeszłego roku, ponieważ przewidział wielki koniec dla firmy pod koniec roku, a nowe programy powrócą, w tym udane programy i pełen akcji film „Red Notices”.

READ  Trump został wezwany do złożenia zeznań przed panelem o zamieszkach w Kapitolu w USA 6 stycznia

„W czwartym kwartale jest o wiele więcej treści niż kiedykolwiek” – powiedział. Hastings powiedział wówczas śledczym.

Film o podróżach w czasie „Projekt Adama” z udziałem Ryana Reynoldsa i Jennifer Corner oraz jeden z jego największych przebojów „Bridgeton” jest zaplanowany na marzec, ale oczekiwania wobec abonentów w pierwszym kwartale spadły.

Firma stwierdziła, że ​​czynnikiem może być również dodatkowa konkurencja. W przeszłości Netflix miał tendencję do ograniczania konkurencji, z którą się boryka Nowe strony z transmisją strumieniową Disney Disney + i

AT&T Inc.

HBO Max.

W grudniu Disney + odnotował poprawę w pobieraniu na procesory dzięki wydaniom takim jak „Hockey” i „The Book of Boba Fetta”.

ViacomCBS Inc.

Paramount + z kroplami takimi jak „Clifford the Big Red Dog”, „Burmistrz Kingstown” i „Yellowstone” przedmowa „1883”, powiedział badacz UPS John Hodlik.

W zeszłym tygodniu Netflix Zwiększono cenę To pierwsza taka zachęta ze strony platformy streamingowej od 2020 roku dla jej comiesięcznych programów w USA i Kanadzie. Netflix nie podniósł cen na całym świecie. To Obniżka cen w Indiach W zeszłym miesiącu walczyła z silną konkurencją na rynku, który uważa go za kluczowy dla wzrostu.

Spółka podała, że ​​głównym powodem wzrostu cen były koszty programowania.

Chociaż Netflix zawsze wydaje dużo pieniędzy na treści, rosnąca konkurencja w streamingu zapełnia rynek nowymi programami i filmami. Jednocześnie Netflix odwołuje programy szybciej niż kiedykolwiek. Twórcy współpracujący z Netflixem powiedzieli, że nowe programy mają krótsze okno na udowodnienie swojej skuteczności niż w poprzednich latach.

Analitycy prognozują, że przychody Netflixa za kwartał wzrosną o 16% do 7,71 miliarda dolarów. Firma osiągnęła kwartalny zysk w wysokości 607,4 mln USD, czyli 1,33 USD na akcję, w porównaniu do 542,2 mln USD rok temu, czyli 1,19 USD na akcję. Analitycy celowali w 83 centy za akcję.

READ  Trump i Pence wracają do Waszyngtonu na konkurencyjne rozmowy

Wolumen operacyjny za kwartał wyniósł 8,2%, w porównaniu z 14,4% rok wcześniej – ze względu na drogie rankingi programowe spółki w poprzednich trzech miesiącach.

Netflix powiedział, że przepływy pieniężne będą dodatnie przez cały 2022 rok.

Widzowie Netflix widzieli raczej dubbingowane wersje południowokoreańskiego dramatu „Squid Game” niż wersje z napisami. WSJ spotkało się z jednym z anglojęzycznych aktorów programu, aby zobaczyć, jak dubbingowanie zagranicznych treści przyczynia się do rozwoju firmy streamingowej. Opis zdjęcia: Sharon Shi

Zdecydowana większość nowych abonentów dodała 3,5 miliona abonentów w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce. W USA i Kanadzie Netflix dodał 1,2 mln, nieco więcej niż w tym samym okresie rok temu.

Wielu analityków spodziewa się, że w nadchodzącym roku wzrost Netflix będzie pochodził z międzynarodowych odbiorców.

Aby przyciągnąć nowych odbiorców, oczekuje się, że Netflix wyda więcej na tworzenie treści na tych rynkach. „Ten międzynarodowy rozwój zwiększy presję na firmę, aby tworzyła coraz więcej lokalnych treści, a koszty treści nadal rosną wraz ze wzrostem liczby subskrybentów” – powiedział Michael Bacher, badacz z Wedbush Securities.

W Stanach Zjednoczonych wzrost liczby abonentów Netflix w ostatnich latach zwolnił. Hosting powiedział. Powiedział, że pozyskanie dwóch trzecich amerykańskich widzów płatnej telewizji, którzy zarejestrują się w serwisie Netflix, było mniej trudne niż zrobienie tego pozostałej jednej trzeciej.

Pan. Hostings powiedział, że niektóre z tych wyzwań były spowodowane brakiem wiadomości i gier na żywo w Netflix. Powiedział, że byłoby „dobrym osiągnięciem”, gdyby firma była w stanie zdobyć 80% amerykańskiego rynku płatnej telewizji.

Jak działają największe firmy

Napisz do Joe Flint pod adresem joe[email protected] i Kimberly Chin pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.