Akcje odwróciły pewne wzrosty po ostrym dwudniowym zwyżce na Wall Street, a Dow spadł o 400 punktów

Akcje amerykańskie spadły w środę, rezygnując z części swoich gwałtownych wzrostów z ostatnich dwóch sesji wraz ze wzrostem rentowności obligacji skarbowych.

Dow Jones Industrial Average stracił 417 punktów, czyli 1,4%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1,7% i 2,3%.

Zwroty skarbowe odświeżona środaZapasy są przeciążone. 10-letnia stopa była o 10 punktów bazowych wyższa i wynosiła 3,713% po chwilowym spadku poniżej 3,6% na poprzedniej sesji.

W swoim najnowszym raporcie ADP podał, że prywatne płace wzrosły o 208 000, przekraczając szacunki Dow Jones. Handlowcy nadal nie mogą się doczekać piątkowego raportu o zatrudnieniu poza rolnictwem.

„Pięć z ostatnich rynków bessy od 1950 roku zakończyło się w październiku” – powiedział w rozmowie z CNBC „Squawk on the Street” Sam Stovall, główny analityk inwestycyjny CFRA. Dodał jednak: „Nadal uważam, że mamy do zrobienia. Spadamy o 25%, ale rynki bessy ze spadkami zwykle spadają o około 35% w okresie 15 miesięcy. I chociaż mamy te wygodne maksima, prawdopodobnie być może do pierwszego kwartału przyszłego roku.

We wtorek Dow skoczył o 825 punktów, czyli 2,8%. S&P 500 wzrósł o 3,1%, podczas gdy Nasdaq Composite o 3,3%. Te zyski, które pojawiły się w wyniku niższych rentowności obligacji, doprowadziły do ​​najsilniejszego dwudniowego przedłużenia indeksu S&P 500 od 2020 roku.

Uczestnicy rynku zastanawiali się, czy te sygnały mogą oznaczać, że rynki ostatecznie ustabilizowały się na dole po gwałtownych spadkach w poprzednim kwartale.

„Myślę, że nie powinieneś martwić się recesją do drugiej połowy 23 roku”, powiedział Barry Bannister, główny strateg ds. akcji w Stifel, we wtorek w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. „Więc jest miejsce na spotkanie, gdy wejdziemy w pierwszą część przyszłego roku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.