Akcje otwierają się wyżej po rekordzie na Wall Street

Amerykańskie indeksy giełdowe wzrosły we wtorek, dzień po rekordowym zamknięciu S&P 500 przy niskich przepływach pieniężnych w ostatnich dniach roku.

Dodano 0,1% po S&P 500 Indeks szerszego rynku wzrósł o 1,4% W poniedziałek. Akcje Nasdaq wzrosły o 0,2%, wskazując na wzrost akcji spółek technologicznych, a Dow Jones Industrial Average o 0,1%.

Akcje zostały osłabione w ostatnich tygodniach przez rozprzestrzenianie się wariantu Omicron, ponieważ rządy na całym świecie nałożyły ograniczenia w celu zapobiegania epidemiom. Jednak niektóre niedawne badania sugerują, że ten wariant może zwiększać ryzyko łagodnej choroby i hospitalizacji.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Skrócony zalecany okres izolacji Postaraj się zminimalizować kłopoty dla tych, którzy mają pozytywny wynik testu. Jeszcze, Wielu ekonomistów dokonało cięć Ich prognozy wzrostu gospodarczego w I kwartale przyszłego roku.

„Z rynków wyłania się optymizm, że Omicron nie zakłóci ożywienia gospodarczego”, powiedział Antonio Caverro, dyrektor inwestycyjny General Insurance Asset Management. „Nie ma widocznej redukcji ryzyka”. Powiedział, że jednym z powodów był niski przepływ środków pieniężnych z mniejszej liczby osób pracujących w czasie wakacji.

Inwestorzy giełdowi cieszyli się z imprezy o nazwie „Rajd Świętego Mikołaja”. Indeksy takie jak S&P 500 mają tendencję do wzrostu w ostatnich pięciu dniach roku i pierwszych dwóch dniach nowego roku. Według almanachu giełdowego taki zlot odbywa się co pięć lat pod koniec czwartego.

„To dlatego, że ludzie zaczynają się stabilizować. Ludzie czytają szacunki na rok 2022 i planują na przyszły rok” – powiedział Jeffrey Myers, konsultant ds. blokowania funduszy i biur rodzinnych na rynku papierów wartościowych.

W obrocie przedrynkowym kilka kluczowych spółek technologicznych podrożało, przy czym Nvidia zyskała 1,4%, a Tesla 1,7%. Producenci szczepionek upadli, z

Novavox

3,3%, a Moderna spadła o 1%.

Na całym świecie ropa Brent wzrosła o 1,1% do 79,07 USD za baryłkę.

READ  Albert Pujols, kardynałowie zgodzili się na transakcję

Rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej spadła w poniedziałek do 1,477% z 1,480% trzeci dzień z rzędu. Wzrosły krótkoterminowe papiery wartościowe, a dwuletnia dywidenda wyniosła 0,756%, najwyższy poziom od marca 2020 r.

Krajowy indeks cen domów S&P CoreLogic Case-Shiller, który mierzy średnie ceny domów w największych miastach w całym kraju, pokazuje, że w październiku wzrost cen domów w USA zwolnił.

Sezon dochodowy znacznie się obniżył. Kilka innych raportów obejmuje producenta jaj Call-Mine Foods, który ma opublikować swoje wyniki we wtorek po zamknięciu rynków.

Akcje zostały w ostatnich tygodniach uderzone przez rozprzestrzenianie się wariantu Omicron.


Zdjęcie:

John Minzillo / Associated Press

Bitcoin spadł o 3,5% w porównaniu z poziomem z ET o godzinie 17:00 w poniedziałek, osiągając około 49 150 USD. W ciągu ostatnich pięciu dni kryptowaluta osiągnęła wartość około 50 000 USD. Akcje giełdy kryptowalut Coinbase spadły o 3% w obrocie przedrynkowym.

Za granicą Pan-Continental Stoxx Europe 600 dodał 0,6%.

Lira turecka spadła o 0,8% do 11,8. Wartość waluty umocniła się po ogłoszeniu przez rząd Nowy plan gospodarczy w zeszłym tygodniu.

„[President

Recep Tayyip Erdogan

] Być może kupił Turcję na jakiś czas, ale to jeszcze nie jest wielka historia ”- powiedział. – powiedział Myers. Inwestorzy spekulacyjni mogą zamykać krótkie pozycje przed długim weekendem wakacyjnym, a teraz ważyć liry i odłożyć je z powrotem, powiedział.

W Azji podniesiono większość kluczowych kryteriów. Shanghai Composite wzrósł o 0,4%, a Hong Kong Sheng o 0,2%. Japoński Nikkei 225 zyskał 1,4%, co jest związane ze wzrostem akcji spółek technologicznych.

Akcje

China Evergrande Group

9,5% wyższa. Powiedział mocno zadłużony deweloper Budowa rozpoczęła się od nowa Ponad 90% z tego wycofano w projektach mieszkaniowych. Zapowiedział również, że szybko zaoferuje mieszkania nabywcom domów.

Napisz do Anna Hirtenstein w [email protected]

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.