Akcje skaczą trzeci dzień z rzędu, Dow Jones rośnie o 300 punktów

Akcje wzrosły na kolejną sesję we wtorek, ponieważ inwestorzy oceniali spadające rentowności i nowe dane, aby uzyskać więcej wskazówek na temat kondycji amerykańskiej gospodarki. Wall Street czeka również na dywidendy od największych firm technologicznych.

Indeks Dow Jones Industrial Average zyskał 267 punktów, czyli 0,9%, po chwilowym osiągnięciu ponad 300 punktów. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,3%, a Nasdaq Composite o 1,9%.

Wtorkowe ruchy dołączyły do ​​gwałtownych wzrostów z poprzednich dwóch sesji. W poniedziałek indeksy Dow i S&P 500 wzrosły o ponad 1%, podczas gdy Nasdaq zyskał 0,9%. W piątek Dow zyskał ponad 700 punktów.

Niższe rentowności przyczyniły się do ostatnich wzrostów. Rentowność 10-letniego benchmarku spadła o około 14 punktów bazowych do 4,094%. Rentowność 2-letnich obligacji skarbowych ostatecznie spadła o 4 punkty bazowe do 4,458%.

Podsumowując, rentowność i kluczowe ruchy indeksów są oznakami, że inwestorzy „podwajają oczekiwania w związku z luzowaniem przez Fed”, powiedział Cliff Hodge, dyrektor ds. inwestycji w Cornerstone Wealth.

Hodge powiedział, że wtorkowe dane gospodarcze są również punktem nadziei dla inwestorów, którzy chcą zmienić kurs podnoszenia stóp procentowych, gdy bank centralny próbuje obniżyć inflację.

Opublikowany we wtorek indeks cen domów S&P CoreLogic Case-Shiller 20-City pokazał Ceny domów spadły 1,3% w 20 głównych miastach badanych miesiąc po miesiącu w sierpniu, ale wciąż jest o 13,1% wyższy niż rok temu. Indeks zaufania konsumentów też spadłwskazując, że perspektywy dla gospodarki pogorszyły się po dwóch miesiącach poprawy prognoz.

„Rynek dopiero zaczyna otrzymywać oznaki, że dane gospodarcze posuwające się do przodu prawdopodobnie spowolnią”, powiedział Hodge. „Rozlewanie się stamtąd, być może, daje Fedowi trochę więcej miejsca do oddychania”.

Ponadto handlowcy dyktowali wiele raportów firmowych. Akcje GM i UPS wzrosły odpowiednio o 4,3% i 1,3%, przy lepszych niż oczekiwano zyskach. Coca-Cola również odnotowała wyższe niż oczekiwano zyski, co spowodowało wzrost akcji o ponad 1%.

READ  CEO Microstrategy po cichu rozwiewa pogłoski, że firma sprzedaje bitcoiny

Jak dotąd w tym sezonie firmy udowodniły, że mogą sobie radzić lepiej niż oczekiwano. Dane FactSet pokazują, że od wtorku rano 71% zgłaszających się spółek przekroczyło oczekiwania analityków dotyczące zysku na akcję.

Meta Platforms donosi w środę, a w czwartek Amazon i Apple. Ze względu na sam rozmiar i kapitalizację rynkową wszelkie ruchy mogą popchnąć rynek do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.