Akcje spadły, gdy rentowności obligacji osiągnęły najwyższy poziom od dwóch lat

Indeksy giełdowe w USA spadły we wtorek, a rentowności obligacji osiągnęły najwyższy poziom od dwóch lat, a inwestorzy obawiali się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe szybciej i bardziej agresywnie niż oczekiwano.

Inwestorzy przybyli na weekend świąteczny, który zamykał rynki w poniedziałek i sprzedawał akcje na całym świecie. Wszystkie trzy indeksy spadły, S&P 500 spadł o 1,5%, Dow Jones Industrial Average o 1,5%, a joint Nasdaq o 1,7%.

Przy wszystkich trzech benchmarkach obniżonych o co najmniej 2,7% w 2022 r. akcje i obligacje znajdują się w stanie zamieszania od początku roku. Pytanie brzmi, ile i jak szybko Rezerwa Federalna będzie działać w celu kontrolowania powszechnej inflacji. Inwestorzy coraz częściej mają nadzieję, że bank centralny będzie działał silniej.

Rynki kontraktów terminowych na stopy procentowe, na których inwestorzy stawiają w tym roku na cztery do pięciu podwyżek stóp procentowych, które wahają się od trzech do czterech piątków, według

Zespół CME.

„Rynki wciąż próbują oszacować podwyżkę stóp. Rynek spodziewał się podwyżki stóp dopiero w 2022 r. w październiku, a teraz oczekuje, że będzie to cztery” – powiedział Edward Park, dyrektor ds. inwestycji w brytyjskiej firmie inwestycyjnej Brooks McDonald’s. Odzwierciedla niepewność ”.

To skłoniło inwestorów do zrzucenia akcji w tym roku, przy czym niewielka sprzedaż koncentruje się na akcjach o wysokim wzroście, które będą mniej atrakcyjne w kontekście rosnącej stopy zwrotu. Udziały technologii i usług telekomunikacyjnych spadły odpowiednio o 1,5% i prawie 2%.

Meta platformy,

Rodzice Facebooka i

Microsoft

Oba spadły o ponad 3%.

Netflix

A alfabet spadł o ponad 2%.

Cboe Validity Index, znany również jako Wall Street Fear Cage, jest również znany jako VIX – najwyższy od miesiąca 22,35.

Tymczasem benchmarkowa rentowność 10-letnich papierów skarbowych wzrosła do 1,843% — swojego dwuletniego maksimum — z 1,771% w piątek, obniżając ceny obligacji.

READ  Proces Michaela Sussmana: Byłe oficjalne zeznania FBI wzmacniają sprawę Durham przeciwko prawnikowi kampanii Clinton

Nie pomógł ostatni sezon wyników kwartalnych. Kilka instytucji finansowych poinformowało, że zyski niektórych dużych banków, które skorzystały na burzliwej epidemii gospodarki, zaczęły spadać. Najnowszy raport Goldman Sachs we wtorek, ten Spadek zysku za czwarty kwartał, obniżyły akcje o 7,6% i działały jako poważna przeszkoda dla cennego gołębia.

Akcje finansowe były szeroko śledzone, a udziały w S&P 500 spadły o 2,2%. Pośrednictwo online

Karol Zamień

Zyski spadły o 5,6% po tym, jak firma ogłosiła najwyższy poziom w czwartym kwartale, ale spadła poniżej szacunków analityków.

Tymczasem akcje

Activision Blizzard

Wzrósł o prawie 30% po tym, jak Microsoft zgodził się kupić grę wideo o nazwie Heavyweight. Roszczenia dotyczące niewłaściwego postępowania w miejscu pracy. Akcje Microsoftu nie zmieniły się w ostatnim obrocie. Akcje innych spółek sportowych, w tym Electronic Arts, wzrosły o 6,4%.

Inwestorzy oczekują, że Rezerwa Federalna dokona w tym roku kilku podwyżek stóp procentowych.


Zdjęcie:

Tymoteusz A. clary / Agence France-Presse / Getty Images

Ceny ropy poszybowały w górę, gdy napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie zwiększyły obawy o ścisłą dystrybucję, powodując wzrost akcji spółek energetycznych o 0,4%, przy czym we wtorek tylko sektor S&P 500 był na plusie.

Future for the West Texas Intermediate, najważniejszej jakości amerykańskiej ropy naftowej, Beczka wzrosła o 2% do 84,96 $. Jeśli kontrakty są powyżej 84,65 USD za baryłkę, wskaże to ich maksymalny poziom zamknięcia po październiku 2014 roku. Pro – irańscy rebelianci Huti z Jemenu twierdzą, że są w tyle. Naloty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich W poniedziałek w całym regionie rozprzestrzeniły się intensywne walki.

Za granicą cena Pan-Continental Stoxx Europe 600 spadła o 1%, przy ogromnych stratach w sektorze technologii oraz podróży i wypoczynku. Akcje

GAM Holding

Szwajcarska firma zarządzająca aktywami spadła o 14% po stwierdzeniu straty netto w wysokości około 33 milionów dolarów w 2021 roku.

Chociaż akcja Szanghaju w Chinach zyskała 0,8%, kluczowe indeksy azjatyckie gwałtownie spadły. Koreański Kospi spadł o 0,9%, japoński Nikkei 225 o 0,3%, a Hong Cheng z Hongkongu o 0,4%.

W ubiegłym roku zanotowano największą aprecjację dolara amerykańskiego od 2015 roku. Jest to dobre dla wielu amerykańskich konsumentów, ale może mieć również wpływ na akcje i gospodarkę USA. Diane Roboin z WSJ wyjaśnia. Opis zdjęcia: Sebastian Vega / WSJ

Napisz do Caitlin Ostroff na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.