Akcje technologii spadają i powiększają straty z zeszłego tygodnia

Akcje spółek technologicznych spadły w poniedziałek, wskazując, że inwestorzy oczekują, że Rezerwa Federalna będzie szybciej podnosić stopy procentowe, ponieważ rentowność rządowych papierów wartościowych nadal rośnie.

Indeks Nasdaq Composite oparty na technologii spadł o 2,6%. Benchmark zamieszczony na nim w zeszłym tygodniu Największy tygodniowy spadek procentowy Od lutego rosną rentowności obligacji Perforowane oceny techniczne. S&P 500 spadł o 1,9% w poniedziałkowym handlu, podczas gdy Dow Jones Industrial Average spadł o 1,6% lub 578 punktów.

Producent wiórów

Nvidia,

Jedna z najlepszych akcji w 2021 r. spadła o 5%. Alfabet nadrzędny Google,

jabłko

i

Microsoft

Wszystkie spadły o ponad 2%.

Straty techniczne pojawiły się, gdy rentowność benchmarkowych 10-letnich obligacji skarbowych — które poruszają się w przeciwnym kierunku niż ich ceny — wzrosła do 1,798% z 1,769% w poniedziałek. Piątek był ostatnim etapem Maksymalnie od stycznia 2020Przed zachorowaniem plon spada.

Rosnące stopy kapitalizacji na początku 2022 r. wstrząsnęły giełdami technologicznymi. Inwestorzy zwracają uwagę, że ich zdaniem bank centralny może sprzedawać obligacje i wysyłać wyższe zyski. Podnieś krótkoterminowe stopy procentowe w marcu Wkrótce zacznie się kurczyć swoje papiery wartościowe i inne aktywa.

Niskie stopy procentowe przyczyniły się do znacznego wzrostu cen akcji spółek technologicznych w zeszłym roku, czyniąc inwestycje mniej atrakcyjnymi dla inwestorów i zachęcając ich do kupowania ryzykownych aktywów. Ale akcje spółek technologicznych straciły swój blask, ponieważ bank centralny był w ostatnich tygodniach prekursorem w walce z inflacją.

Nadchodzące w środę dane o inflacji w USA będą uważnie obserwowane, ponieważ inwestorzy będą starali się przewidzieć, kiedy bank centralny zacznie podnosić koszty kredytu. Oczekuje się, że miesięczne ceny konsumpcyjne wzrosną o ponad 7% w stosunku do poprzedniego roku, po raz pierwszy od 1982 roku.

Traderzy na giełdzie nowojorskiej w piątek.


Zdjęcie:

Spencer Flat / Getty Images

Sezon wyników rozpoczyna się jeszcze w tym tygodniu z JPMorgan Chase w głównych amerykańskich instytucjach finansowych.

Citigroup,

Wells Fargo i

Czarna Skała

Ze względu na akta wyników za ostatni kwartał 2021 roku. Wielu inwestorów wpycha pieniądze w akcje banków, wierząc, że jest to opłacalne ze względu na rosnące stopy procentowe.

Wśród nich jest Honey Retha, zarządzający funduszem wielu aktywów w Pinebridge Investment Company. Powiedział, że firma inwestycyjna z siedzibą w Nowym Jorku zmniejszyła posiadanie akcji spółek technologicznych i skarbowych, jednocześnie zwiększając rezerwy gotówkowe i ekspozycję na instytucje finansowe.

„Akcje i papiery wartościowe spadają” – powiedział. powiedział Retha. „Przynajmniej przez jakiś czas pieniądze są nawet lepsze niż posiadanie ryzykownych aktywów”.

W poszczególnych akcjach,

Take-to-Interactive

Potem spadł 14% Twórca gier wideo zgodził się Kupić

Zinga

W transakcji o wartości 11 miliardów dolarów. Zinga wzrosła o ponad 40%.

Lululemon

Spadł o 5,8% po prognozie spadku w kierunku dolnego końca prognoz wyników na czwarty kwartał.

Zatrzymaj grę,

Ulubiony wśród indywidualnych traderów, po ostatnim tygodniu stracił 14% Raport „Wall Street Journal” Plany wejścia na wolne od grzybów rynki tokenów i kryptowalut.

W przypadku towarów ceny gazu ziemnego w USA wzrosły o 4,1% do 3,88 USD za milion brytyjskich jednostek grzewczych. Według meteorologów NatGas, popyt na paliwa do zimnej pogody wzrośnie na Środkowym Zachodzie i wschodnich Stanach Zjednoczonych na początku tego tygodnia.

Ubiegły rok przyniósł największą aprecjację dolara amerykańskiego od 2015 roku. Jest to dobre dla wielu amerykańskich konsumentów, ale może mieć również wpływ na akcje i gospodarkę USA. Diane Roboin z WSJ wyjaśnia. Opis zdjęcia: Sebastian Vega / WSJ

Zagraniczne rynki akcji były mieszane. Stoxx Europe 600 spadł o 1,4%, podczas gdy akcje spółek z sektora nieruchomości i technologii straciły na wadze.

W Azji Shanghai Composite wzrósł o 0,4%, a Hongkong w Hongkongu o 1,1%. Rynki japońskie były zamknięte w święta państwowe.

Mark Anderson, szef alokacji aktywów w głównym biurze inwestycyjnym UBS Global Wealth Management, powiedział, że chciałby europejskich i japońskich akcji i akcji instytucji energetycznych i finansowych.

„Jest jasne, że rząd federalny chce zaostrzyć swoją politykę monetarną i że należy podjąć kroki w celu podniesienia stóp procentowych” – powiedział.

Napisz do Joe Wallace na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Kyrie Irving zawieszona przez Brooklyn Nets za „niepowodzenie w zaprzeczeniu antysemityzmu” po kontrowersji na Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.