Akcje wahają się, utrzymuj silne tygodniowe zyski

Indeks S&P 500 wzrósł w piątek, pozostając na dobrej drodze do najlepszego tygodnia od listopada 2020 r., gdy inwestorzy trawili Fed. wzrost oprocentowania i rozwój sytuacji na Ukrainie.

Szeroki indeks giełdowy w USA ostatnio wzrósł o 0,1% w handlu wczesnym popołudniem po trzech sesjach wzrostów z rzędu. Dow Jones Industrial Average spadł o 0,3%, czyli około 98 punktów, podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite wzrósł o 0,9%.

S&P 500 jest na dobrej drodze do uzyskania w tym tygodniu 5,1% wzrostu, podczas gdy Nasdaq Composite zmierza do 6,9% tygodniowego wzrostu.

Inwestorzy zaczynają wykazywać większe zaufanie do amerykańskich akcji po dwóch tygodniach spadków indeksu S&P 500 i pięciu tygodniach strat indeksu Dow Jones Industrial Average. Inwestorzy również oceniają wpływ Wojna na Ukrainie O gospodarce amerykańskiej mówią, że firmy wciąż mają mocne podstawy. wielu myśli Silny rynek pracy w USA Pomoże konsumentom w utrzymaniu wzrostu gospodarczego.

powiedział Jeff Schulze, strateg inwestycyjny w ClearBridge Investments.

Jednak niedawny wzrost cen ropy może osłabić nastroje i jeszcze bardziej pobudzić Obawy o inflację.

Ceny ropy naftowej w piątek utrzymywały się na podwyższonym poziomie, a ropa Brent spadła o 0,1% po wzroście o ponad 8% w czwartek. Globalny indeks był notowany na poziomie 106,76 USD za baryłkę. Handlowcy nadal są zaniepokojeni zmniejszeniem dostaw ropy z powodu długotrwałych sankcji nałożonych na Rosję i oznaki, że konflikt może trwać.

„Nastroje pozostają niestabilne, a ryzyko dalszej eskalacji pozostaje poważnym problemem pomimo wzrostów w ciągu ostatnich dwóch tygodni” – powiedział Michael Hewson, główny analityk rynku w CMC Markets.

Przedstawiciele Rosji i USA powiedzieli w czwartek, że rozmowy między Moskwą a Kijowem w sprawie zawieszenia broni nie przyniosły postępów. Prezydent Biden rozmawiał w piątek z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i oczekiwano, że to zrobi próbuję odstraszyć Pekin Wsparcie Rosji w wojnie na Ukrainie.

Traderzy pracują w tym tygodniu na parkiecie nowojorskiej giełdy.


Zdjęcie:

Spencer Platt / Getty Images

Rentowność 10-letnich amerykańskich papierów skarbowych spadła w piątek do 2,146% z 2,192% w czwartek, odwracając trend po czterech kolejnych dniach wzrostów. Plony spadają wraz ze wzrostem cen.

pomiędzy poszczególnymi zapasami,

FedEx

spadła po 4,1% Zgłosiłem małe ilości przesyłek Powiedzieli, że marże zysku są pod presją.

w wiadomościach gospodarczych, Istniejąca sprzedaż domów w Stanach Zjednoczonych National Association of Realtors poinformowało w piątek, że sprzedaż w lutym spadła o 7,2%, podczas gdy sprzedaż w lutym spadła o 2,4% w porównaniu z rokiem poprzednim. Średnia stała oprocentowanie kredytu hipotecznego przez 30 lat ostatnio przekroczyło 4% Po raz pierwszy od 2019 roku.

Offshore indeks kontynentalny Stoxx Europe 600 wzrósł o 0,6%.

Rosyjski rynek akcji pozostał zamknięty. Krajowy bank centralny nie powiedział jeszcze, czy zostanie otwarty w przyszłym tygodniu. Bank centralny utrzymał główną stopę procentową na poziomie 20%. Rubel wzrósł o 1,7% w stosunku do dolara, notując około 104 rubli za jednego dolara, po tym, jak państwo rosyjskie uniknęło niewypłacalności, dokonując Płatności kuponowe w sprawie obligacji denominowanych w dolarach państwowych w czwartek.

„Rynki były w stanie zmierzyć się z techniczną awarią Rosji, ludzie byli zaskoczeni”, powiedział Ludovic Subran, główny ekonomista Allianz. Dodał, że to wzmacnia walutę.

Wzrosły także rosyjskie obligacje rządowe. Według AdvantageData obligacje zapadające w przyszłym roku kosztują około 55 centów za dolara, w porównaniu z 25 centami na początku tygodnia.

W Azji większość głównych wskaźników wzrosła. Chińskie akcje były mieszane, a Shanghai Composite Index rósł trzecią sesję z rzędu i zwiększał dynamikę stymulowaną przez decydentów w Pekinie. Co wskazuje na wsparcie rynków kapitałowych wcześniej w tygodniu. Hang Seng z Hongkongu spadł w piątek o 0,4%, ale zamknął tydzień wyżej o ponad 4%.

Napisz do Anny Hirtenstein na adres [email protected] i Karen Langley na adres [email protected]

Poprawki i wzmocnienia
Akcje europejskie rozpoczęły obrót o 4 rano ET. Wcześniejsza wersja tego artykułu błędnie opisywała ruchy z końca czwartku jako mające miejsce w piątek rano.

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Pracownicy Twittera szukają odpowiedzi, gdy przejęcie Muska staje się rzeczywistością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.