Akcje zamknięte na niższym poziomie, ponieważ wyższe zwroty przewyższają zyski

  • Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA jest na najwyższym poziomie od lipca 2008 r.
  • Netflix skacze po odwróceniu strat klientów
  • Procter & Gamble, podróżni publikują optymistyczne zarobki
  • Indeks nieruchomości PHLX spada po słabych danych z USA
  • Dow Jones stracił 0,33%, Standard & Poor’s 500 stracił 0,67%, Nasdaq stracił 0,85%

NOWY JORK (Reuters) – Akcje amerykańskie zanotowały w środę dwudniową zwycięską passę, gdy akcje Abbott Laboratories osłabiły się. (ABT.N) Rosnące stopy kapitalizacji skarbu wyczerpały impet z bieżącego sezonu i przewyższyły wzrost Netflix Inc (NFLX.O) Zaangażowany.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA osiągnęła najwyższy poziom od ponad 14 lat, ponieważ słabe dane dotyczące nieruchomości nie zmieniły w niewielkim stopniu oczekiwań, że Rezerwa Federalna pozostanie agresywna w podnoszeniu stóp procentowych, próbując walczyć z uporczywie wysoką inflacją.

Rosnące plony zaważyły ​​na nazwach wrażliwych na ceny, takich jak nieruchomości (.SPLRCR) Akcje spadły o 2,56% jako najgorzej osiągający dziś sektor S&P, a firmy o ogromnym wzroście, takie jak Microsoft Corp (MSFT.O) i Amazon.com Inc (AMZN.O). energia (.SPNY) S&P jako jedyny zakończył sesję na plusie, zyskując 2,94%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Abbott Laboratories spadły o 6,5% po tym, jak odnotowały mniej niż oczekiwano wzrost międzynarodowej sprzedaży urządzeń medycznych, obciążony mocniejszym dolarem i problemami z dostawami w Chinach.

Jednak akcje Netfliksa wzrosły o 13,1% jako największy operator perfum P500 po przyciągnięciu 2,4 miliona nowych subskrybentów na całym świecie w trzecim kwartale, ponad dwukrotnie więcej niż konsensus prognoz, i celują w 4,5 miliona nowych abonentów do końca roku.

„Obligacje mocno na nich ciążyją… Szkoda widzieć utratę dobrych zysków” – powiedział JJ Kinahan, dyrektor generalny IG North America w Chicago.

„Pod koniec dnia dywidendy napędzają akcje, ale kiedy są pokonane, trudno jest mieć ten optymizm, ale ostatecznie dobre zyski spowodują wzrost akcji. Pytanie, jak bardzo obraz makroekonomiczny nadal szkodzi tym zyskom. „

READ  Martin Sorrell mówi, że Google, Meta i Amazon skorzystają na wojnie na Ukrainie

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł o 99,99 punktu, czyli 0,33%, do 30423,81 Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 24,82 pkt, czyli 0,67%, do 3695,16 pkt, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 91,89 punktu, czyli 0,85%, do 10 680,51 punktu.

Urzędnicy Rezerwy Federalnej byli w dużej mierze zsynchronizowani w swoich publicznych komentarzach na temat konieczności asertywności w podnoszeniu stóp procentowych w celu walki z inflacją. W środę prezes Minneapolis Federal Reserve Bank w Minneapolis Neil Kashkari powiedział, że popyt na rynku pracy pozostaje silny, a presja inflacyjna może jeszcze nie osiągnąć szczytu.

Badanie aktywności gospodarczej „Beżowa księga” Fed pokazało, że firmy zauważają, że presja cenowa utrzymuje się na wysokim poziomie, choć w wielu obszarach nastąpiło pewne odwrócenie, podczas gdy na rynku pracy pojawiły się oznaki uspokojenia.

Powszechnie oczekuje się, że amerykański bank centralny na swoim listopadowym posiedzeniu po raz czwarty z rzędu podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych.

Wpływ Fed na rynek mieszkaniowy stale rośnie. Liczba rozpoczętych budów, będąca miarą nowego budownictwa mieszkaniowego, spadła we wrześniu o 8,1%, co jest ostatnim sygnałem, że gospodarka traci na sile.

Pozwolenia na budowę początków mieszkaniowych

Indeks obudowy PHLX (.HGX) Spadł o 4,50%, co wskazuje, że inny sektor raczej nie pomoże akcjom w odwróceniu miesięcy spadków, ponieważ trzy główne amerykańskie indeksy nadal ugrzęzły w bessach.

Akcje Procter & Gamble, będącej częścią Dow, wzrosły o 0,93%, a Travelers Companies Inc. (TRV.N) Wzrósł o 4,44% po tym, jak firmy podały lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne.

Oczekiwania na wzrost zysków za trzeci kwartał spółek z indeksu S&P 500 wzrosły do ​​3% z 2,8% we wtorek, według danych Refinitiv, nadal znacznie poniżej oczekiwań na wzrost o 11,1% na początku lipca.

READ  Zatrudnianie Coinbase zostanie wstrzymane na „przewidywalną przyszłość”, a oferty zostaną anulowane

Tesla Corporation (TSLA.O) Awansował o 0,84% przed swoimi zarobkami po dzwonku, koncentrując się na wszelkich słabościach popytu, które zaczęły ciążyć branży motoryzacyjnej. Akcje spadły o 3,94% po zamknięciu, ponieważ producent samochodów elektrycznych nie uwzględnił prognoz przychodów za trzeci kwartał.

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 11,05 mld akcji w porównaniu ze średnią 11,62 mld za całą sesję w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Niskie emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane emisje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 3,28 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 2,69 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 osiągnął 52-tygodniowe maksimum i 9 nowych niskich; Nasdaq odnotował 42 nowe maksima i 232 nowe minima.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Chucka Mikołajczaka w Nowym Jorku; Edytowanie przez Matthew Lewisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.