Aktor SVU umiera w wieku 65 lat

Gwiazda „Prawo i porządek: SVU” Ned Eisenberg zmarł w wieku 65 lat po „prywatnej” dwuletniej walce z rakiem.

Jego żona Patricia w oświadczeniu potwierdziła jego śmierć do TMZ w poniedziałek.

„Jak powiedział Ned, został zaatakowany przez dwóch rzadkich zabójców — raka dróg żółciowych [bile duct cancer] i rak skóry w oku. Przez dwa lata dzielnie walczył z rakiem na osobności, jednocześnie kontynuując pracę w showbiznesie, aby upewnić się, że jego opieka medyczna opłaci się jemu i jego rodzinie.

Aktorka Jeremy Lehner ogłosić to Zmarł w niedzielę w swoim domu w Nowym Jorku.

Eisenberg jest najbardziej znany z roli obrońcy Jamesa Granicka w „Prawo i porządek” (1997-2009) i obrońcy Rogera Kresslera „Prawo i porządek: jednostka specjalna dla ofiar” (1999-2019), a ostatnio zagrał detektywa Hausera w 2021 r. Serial HBO „Klacz z Easttown”.”.

Płodny aktor urodził się i wychował w Nowym Jorku, studiował aktorstwo w Fiorello H. LaGuardia High School of Music, Arts and Performing Arts. Był także jednym z założycieli Naked Angels Theatre Company.

Ned Eisenberg (z lewej) pojawia się w scenie z 2011 roku z „Prawo i porządek: SVU” z Ritą Wilson i Sterling Beaumont.
NBC/Dzięki uprzejmości Everetta

Jego dorobek filmowy obejmuje „Million Dollar Baby” Clinta Eastwooda, „World Trade Center” Olivera Stone’a, „Limitless”, „Air America”, „Flags of Our Fathers”, „The Last Man Standing”, „Primary Colours” i „Civil”. .

Dorobek telewizyjny Eisenberga obejmuje role w „Cudownej pani Maisel”, „Czarnej liście”, „Elementarnym”, „Byku”, „Madame Secretary”, „White Collar”, „Blue Bloods”, „The Sopranos” i „30 Rock”. „”, „Dobra żona” i nie tylko.

Wyrobił sobie także sławę na Broadwayu, grając we wczesnej karierze rolę w Brighton Beach Diaries Neila Simona, a następnie w roli Trovaldino w Zielonym ptaku Julie Timor w 2000 roku.

Kirk B.R. Waller (z lewej) i Ned Eisenberg występują w filmie z 2006 roku „Flags of Our Fathers”.
DreamWorks/Dzięki uprzejmości Everett Group

Inne znaczące dzieła teatralne Eisenberga to musical „Rocky” z 2014 roku i wznowienie „Six Degrees of Class” w 2017 roku.

Eisenberg pozostawił żonę i syna Leno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.