Aktualizacja dotycząca huraganu Ian: w drodze na Florydę sztorm wzmocniony do kategorii „niebezpiecznej” 4

Ortezy Floryda na huragan Ian

Huragan Ian nabiera siły i uderza Florydę, gdy stan ściga się, aby zakończyć przygotowania do burzy i ewakuować najbardziej zagrożonych przed spodziewanym lądowaniem w środę.

Potężna burza kategorii 3 już we wtorek siała spustoszenie w Key West po tym, jak przez noc smagała Kubę ulewnymi deszczami i wiatrami, grożąc falami sztormowymi, powodziami i osunięciami ziemi.

Gubernator Ron DeSantis wezwał mieszkańców Florydy do zwrócenia uwagi na ostrzeżenia o ewakuacji na wyższy poziom ze względu na potencjalne „katastrofalne powodzie i burze zagrażające życiu”. We wtorek 2,5 miliona ludzi na Florydzie było objętych rozkazami ewakuacji.

Najnowsze modele pogodowe zakładają, że huragan wyląduje na południe od Zatoki Tampa, gdzie burze mogą osiągnąć 12 stóp (3,7 metra). Na niektórych obszarach spodziewany jest deszcz do 61 cm, a wiatr z prędkością 209 km/h.

Urzędnicy ratunkowi ostrzegają, że warunki zagrażające życiu ograniczą możliwość ratunku po nadejściu burzy.

„Będziesz sam” – ostrzegł Ken Welch, burmistrz Sankt Petersburga.

1664317800

Zegarek Tornado ważny na południową i środkową Florydę

Zegarek huraganu został wydany dla większości południowej i środkowej Florydy, gdy huragan Ian zbliżał się do stanu.

Huragany niosą ze sobą zwiększone ryzyko tornad z intensywnymi burzami z piorunami, nawet w pobliżu burzy.

1664317080

Nagranie pokazuje ludzi opuszczających autostradę 4

Ruch na drodze międzystanowej 4 na Florydzie prowadzi ludzi na wschód od Tampy w kierunku Orlando, gdy ludzie ewakuują się z huraganu Ian.

Materiał filmowy pokazuje samochody przejeżdżające przez ramię, które zostało otwarte, aby zapewnić więcej pasów ruchu.

1664316300

Oczekiwane lądowanie i trasa huraganu Ian w ciągu najbliższych kilku dni

(NHC/NOAA)

1664315688

Powolność burzy doprowadzi do wielkich niebezpieczeństw

W aktualizacji we wtorek po południu Jamie Rohm, pełniący obowiązki dyrektora National Hurricane Center, powiedział, że powolna ścieżka burzy przyniesie dłuższe okresy deszczu i wiatru na Centralną Florydę.

Oczekuje się ulewnego deszczu w ciągu najbliższych kilku dni na skrawku Florydy od Tampy przez Jacksonville.

Bądź przygotowany na pozostanie tam, gdzie jesteś i zostań tam” – powiedział Romm.

1664315327

„czas teraz”

Kevin Guthrie, dyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego na Florydzie, wezwał ludzi z obszarów ewakuacyjnych do natychmiastowego opuszczenia, gdy huragan nadchodzi i czas się kończy.

Ponadto, w miarę pogarszania się warunków pogodowych, ratownicy nie będą w stanie odpowiadać na wezwania, co sprawia, że ​​ewakuacja jest jeszcze bardziej krytyczna, powiedział Guthrie.

1664315155

Niskie i płaskie tereny o wysokim ryzyku powodzi

Niskie, płaskie obszary w pobliżu wybrzeża Florydy są zagrożone powodzią, ponieważ huragan Ian uderza w stan jako poważny huragan.

Oczekuje się, że na niektórych obszarach poziom oceanów wzrośnie nawet o 12 stóp (3,7 m), a ponad 38 cm deszczu uderza w większość centralnej części stanu.

Indian Shores na Florydzie rozciąga się wzdłuż wyspy barierowej w rejonie Zatoki Tampa

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Island Estate w Clearwater na Florydzie ma niski zestaw wysp z domami, które są zagrożone zalaniem przez huragan Ian.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

1664314748

Kilkadziesiąt okręgów szkolnych zostało zamkniętych

Łącznie 56 okręgów szkolnych na Florydzie zostało zamkniętych w oczekiwaniu na huragan Ian, powiedział gubernator Florydy Ron DeSantis na wtorkowej konferencji prasowej.

1664314546

DeSantis dostarcza najnowsze informacje na temat Iana

Gubernator Florydy Ron DeSantis przedstawia najnowsze informacje na temat huraganu Ian, gdy stan zbliża się do burzy

1664314095

Proces Parklanda odwołany na resztę tygodnia z powodu huraganu Ian

Proces strzelca z Parkland, Nicholasa Cruza, został odwołany na resztę tygodnia, gdy huragan Ian kontynuował swoją drogę na Florydę. Sędzia Elizabeth Shearer ogłosiła we wtorek po południu, że sąd będzie miał przerwę w środę i czwartek z powodu nadchodzącej burzy. Jurorzy powrócą na salę sądową w poniedziałek. We wtorek rano oczekiwano, że proces odbędzie się zgodnie z planem, a Sąd Hrabstwa Broward powiedział, że nie planuje go w tym czasie zamknąć. Jednak Ian nadal umacniał się przez cały dzień, a burza kategorii 3 już we wtorek przyniosła efekty na Key West.

1664313675

„Projekt Phoenix” przewiduje znaczny wpływ huraganu na Tampa

Associated Press poinformowała, że ​​ćwiczenie planistyczne o nazwie „Projekt Phoenix” z 2009 r. symulowało, co by się stało, gdyby huragan kategorii 5 uderzył w obszar Tampa Bay.

Ćwiczenie pomogło lokalnym urzędnikom i firmom przygotować się na wpływ potencjalnej dużej burzy na region, która historycznie uniknęła bezpośredniego wpływu większości największych huraganów ostatniego stulecia.

Oczekuje się, że huragan Ian na krótko osiągnie kategorię 4, zanim uderzy w wybrzeże Zatoki Floryda jako sztorm kategorii 3, z możliwymi znacznymi powodziami, falami sztormowymi i możliwymi wiatrami.

READ  Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rezygnuje po buncie w jego partii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.