Aktualizacje na żywo Critics Choice 2022: Billy Crystal uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości

Londyn – „moc psaNapięty western Jane Campion o dwóch braciach, którzy ścierają się na farmie w Montanie, z Benedictem Cumberbatchem i Jessem Plemonsem w rolach głównych, był głównym zwycięzcą rozdania nagród EE British Academy Film Awards w Londynie w niedzielę wieczorem.

Zdobył nagrodę dla najlepszego filmu, zwaną BAFTA, pokonując epikę science fiction Denisa Villeneuve’a.WydmaKenneth BranaghBelfast„czarno-biały film inspirowany dzieciństwem w Irlandii Północnej oraz film Adama McKay”nie szukajSatyra na zmiany klimatyczne, w której występują podziały, z Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence i Meryl Streep w rolach głównych.

Campion zdobyła także nagrodę dla Najlepszego Reżysera – trzecią kobietę, która zdobyła tę nagrodę w historii nagrody – dodając jej impetu przed tegorocznymi Oscarami.

Nie była obecna, aby odebrać nagrodę w Londynie. To była sobota w Los Angeles na Directors Guild of America Awards, gdzie również zdobyła najwyższą nagrodę. Podczas tej ceremonii wręczenia nagród Campion zwrócił na siebie uwagę, gdy Variety zapytała ją, czy została zlekceważona Komentarze aktora Sama Elliotta o jej filmografii, w tym o kwestionowaniu filmowych „wskazówek homoseksualizmu”.

„On nie jest kowbojem, jest aktorem” – powiedział Campion Variety, dodając: „Zachód to mityczna przestrzeń, w której jest dużo miejsca. I myślę, że jest trochę seksistowski”.

kredyt…Jesse Grant / Getty Images

BAFTA cieszyły się w tym roku największą popularnością wśród zwycięzców, ani jeden film nie zamiatał talerza, nawet gdy „Siła psa” zdobyła dwie główne nagrody. Will Smith zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za rolę Richarda Williamsa, ojca gwiazd tenisa Venus i Sereny Williams, w „Król Ryszardnatomiast dla najlepszej aktorki powędrowała do brytyjskiej aktorki Joanny Scanlan za rolę w „”po miłościNiskobudżetowy film o białej muzułmance, która odkrywa tajemniczą przeszłość swojego męża.

READ  Zniknięcie Juliana Sandsa – Aktualizacja: Biuro szeryfa przedstawia aktualne informacje na temat poszukiwań zaginionego aktora

Ten film nie był często widywany w Wielkiej Brytanii, a co dopiero nigdzie indziej, ale Scanlan pokonał gwiazdy, w tym Lady Gagę („Dom Gucciego’) i Alana Haim („Pizza z lukrecją”), obaj obecni na widowni. „Wejdź!” Odbierając nagrodę, Scanlan powiedziała, odbierając nagrodę: „Niektóre historie mają zaskakujące zakończenia”.

Prowadzone przez Rebel Wilsona – brytyjski odpowiednik Oskarów, tegoroczne BAFTA Awards – powrót na szykowną galę osobiście w londyńskiej Royal Albert Hall, Po w większości hipotetycznym wydarzeniu w zeszłym roku.

„Jak dobre są pokazy nagród, aby wrócić osobiście?” „Aktorzy, możecie przestać robić te podcasty o zdrowiu” – powiedział Wilson w swoim otwierającym monologu.

Epopeja science fiction Denisa Villeneuve’a ”WydmaW lutym otrzymał 11 nominacji do wiodących, ale zakończył się tylko pięcioma nagrodami, głównie w kategoriach artystycznych, w tym specjalnych efektów wizualnych, zdjęć i dźwięku.

kredyt…Peter Nichols / Reuters

Inne zwycięzcy to Ariana Deboss, która zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Anity w „Historia po zachodniej stronie”, przewyższając Aunjanue Ellis („Król Richard”), Jessie Buckley („Zagubiona córka”), Ruth Negga („Przejście”), Ann Dowd („Msza”) i Caitriona Balfe („Belfast”). Kotsur zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę wkudaIntymny film o burzliwej rodzinie w większości głuchych w Massachusetts.

Kotsur, który pokonał aktorów, takich jak Jesse Plemons i Kodi Smit-McPhee („The Power of the Dog”), użył języka migowego, aby przyjąć nagrodę i złożył ofertę producentom franczyzy Jamesa Bonda, pytając: „Czy myślałeś, że James Bond jest głuchy?

jeżdżę moim samochodemSłynny japoński dramat o reżyserze teatralnym, który zmaga się ze śmiercią żony, został uhonorowany tytułem najlepszego filmu w języku innym niż angielski.Ryosuke Hamaguchi, reżyser filmowy, wydawał się przytłoczony swoim przemówieniem. powiedział przez tłumacza: „No cóż, pozbyłem się zmęczenia podróżą.

READ  Sean „Diddy” Combs twierdzi w pozwie, że gigant alkoholowy Diageo zaniedbał swoje marki wódki i tequili

Dodał, że jego wygrana była znakiem, że filmy „przekraczają język, przekraczają granice”.

BAFTA są zwykle postrzegane jako wiodące podczas rozdania Oskarów, ze względu na nakładanie się organów wyborczych obu wydarzeń. Oskary zaplanowano na 27 marca.

Pojawienie się mniej znanej zwycięzcy w kategorii Najlepsza Aktorka na tegorocznej imprezie może mieć coś wspólnego z Ogromne zmiany Proces głosowania na nagrody, które BAFTA wprowadziła w ciągu ostatnich dwóch lat w celu zwiększenia różnorodności kandydatów. Obejmowało to poproszenie wyborców o obejrzenie szerokiej gamy filmów, zanim będą mogli głosować.

Niektórzy wyborcy BAFTA obawiają się, że te zmiany mogą zagrozić przyszłości rozdania nagród. Scotta Feinberga, Pisanie dla The Hollywood Reporter W lutym nazwała zmiany „nadmiernie poprawnymi, jakkolwiek dobrymi intencjami” i dodała, że ​​„organizacja sygnalizuje światu, że nie ufa swoim członkom w podejmowaniu mądrych i sprawiedliwych decyzji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.