Aktualizacje na żywo Winter Storm: Wschodnie Massachusetts będzie mocno uderzone, mówi ekspert

Obraz
Kredyt …Marcus Payadue / The New York Times

Potężna zimowa burza przeszła przez Wschodnie Wybrzeże w sobotę wcześnie rano, kilka godzin po tym, jak skłoniła gubernatorów Nowego Jorku i New Jersey do wydania deklaracji awaryjnych i zmusiła do odwołania ponad 5000 lotów.

O 3 nad ranem w Nowym Jorku, New Jersey i niektórych częściach południowej Nowej Anglii przez kilka godzin padał śnieg. Nie zgłoszono żadnych poważnych przerw w dostawie prądu na północnym wschodzie. Jednak ludzie na całym wybrzeżu szykowali się na mróz, obfite opady śniegu, zdradzieckie warunki podróży i możliwość powszechnych awarii zasilania.

W Nowym Jorku gubernator. Deklaracja awaryjna Kathy Hochul dotycząca Nowego Jorku, Long Island oraz hrabstw Rockland i Westchester weszła w życie w piątek wieczorem. Oczekiwano, że w mieście i regionie środkowym Hudson spadnie od 5 do 10 cali śniegu, a na Long Island przewiduje się, że spadnie do 16 cali.

National Weather Service powiedział o północy, że obfite opady śniegu gromadził się przez noc najpierw wzdłuż południowego wybrzeża New Jersey, a później w południowej Nowej Anglii, gdy burza przeniosła się tuż przy brzegu. Przewidywało, że obszary Massachusetts i Rhode Island mogą zobaczyć „warunki bieli” i aż od dwóch do czterech cali śniegu na godzinę.

W części południowo-wschodniej Massachusetts prognostycy przewidywali silne wiatry i nawet 24, a nawet 30 cali śniegu.

Największe opady śniegu w Massachusetts spodziewane są od około 6 rano do 9 rano, a suma akumulacji we wschodnim regionie stanu będzie prawdopodobnie najwyższa w całym systemie burzowym, powiedział Bryce Williams, meteorolog z biura National Weather Service w Bostonie.

„Tutaj jest strzał w dziesiątkę” Mr. Williams powiedział telefonicznie około drugiej w nocy, gdy na pobliskim parkingu na jego samochodzie usypał się śnieg. Powiedział, że około 2,5 cala spadło już na niektórych częściach południowego wybrzeża stanu.

READ  Wyciekło zdjęcie szefa Wager Jewgienija Prigożyna w bieliźnie

Dodał, że wschodnie Massachusetts prawdopodobnie zobaczy również najsilniejsze wiatry w całym systemie, w tym porywy huraganu nad Cape Cod i wyspą Nantucket.

Przewidywano, że burza dotknie w ten weekend obszar przybrzeżny od Maryland do Maine. Od piątku po południu ostrzeżenia o zamieci został wysłany do centralnej i wschodniej Long Island, południowo-wschodniego Connecticut i całego Rhode Island, a także części Delaware, Maine i Massachusetts.

Rządowy Glenn Youngkin z Wirginii również miał ogłosił stan wyjątkowy, a lotniska w całym regionie były zajęte odwoływaniem lotów.

Dane z Świadomy lotu, witryna śledząca loty i branżę lotniczą, wykazała, że ​​wiele odwołanych odlotów w sobotę miało wystartować z międzynarodowego lotniska Boston Logan lub trzech głównych węzłów lotniczych w Nowym Jorku: LaGuardia, John F. Kennedy i Newark Wolność.

Delta powiedział w piątek, że zawiesi operacje na tych lotniskach do niedzieli rano i że oczekuje się ich wznowienia w niedzielę po południu, jeśli pozwolą na to warunki.

Oczekiwano, że w weekend burza, określana przez prognostów jako „potężna i niebezpieczna”, będzie przesuwać się na północ. ten Serwis pogodowy powiedział że oprócz silnych wiatrów i zaciemnienia, które w niektórych miejscach mogą sprawić, że podróżowanie jest „prawie niemożliwe”, niektóre części regionu mogą również doświadczać powodzi przybrzeżnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.