Aktualizacje na żywo Winter Storm: Wschodnie Massachusetts będzie mocno uderzone, mówi ekspert

Obraz
Kredyt …Marcus Payadue / The New York Times

Potężna zimowa burza przeszła przez Wschodnie Wybrzeże w sobotę wcześnie rano, kilka godzin po tym, jak skłoniła gubernatorów Nowego Jorku i New Jersey do wydania deklaracji awaryjnych i zmusiła do odwołania ponad 5000 lotów.

O 3 nad ranem w Nowym Jorku, New Jersey i niektórych częściach południowej Nowej Anglii przez kilka godzin padał śnieg. Nie zgłoszono żadnych poważnych przerw w dostawie prądu na północnym wschodzie. Jednak ludzie na całym wybrzeżu szykowali się na mróz, obfite opady śniegu, zdradzieckie warunki podróży i możliwość powszechnych awarii zasilania.

W Nowym Jorku gubernator. Deklaracja awaryjna Kathy Hochul dotycząca Nowego Jorku, Long Island oraz hrabstw Rockland i Westchester weszła w życie w piątek wieczorem. Oczekiwano, że w mieście i regionie środkowym Hudson spadnie od 5 do 10 cali śniegu, a na Long Island przewiduje się, że spadnie do 16 cali.

National Weather Service powiedział o północy, że obfite opady śniegu gromadził się przez noc najpierw wzdłuż południowego wybrzeża New Jersey, a później w południowej Nowej Anglii, gdy burza przeniosła się tuż przy brzegu. Przewidywało, że obszary Massachusetts i Rhode Island mogą zobaczyć „warunki bieli” i aż od dwóch do czterech cali śniegu na godzinę.

W części południowo-wschodniej Massachusetts prognostycy przewidywali silne wiatry i nawet 24, a nawet 30 cali śniegu.

Największe opady śniegu w Massachusetts spodziewane są od około 6 rano do 9 rano, a suma akumulacji we wschodnim regionie stanu będzie prawdopodobnie najwyższa w całym systemie burzowym, powiedział Bryce Williams, meteorolog z biura National Weather Service w Bostonie.

„Tutaj jest strzał w dziesiątkę” Mr. Williams powiedział telefonicznie około drugiej w nocy, gdy na pobliskim parkingu na jego samochodzie usypał się śnieg. Powiedział, że około 2,5 cala spadło już na niektórych częściach południowego wybrzeża stanu.

READ  Putin mówi, że Rosja nie chce wojny z Ukrainą, ale wzywa narody zachodnie do szybkiego spełnienia żądań

Dodał, że wschodnie Massachusetts prawdopodobnie zobaczy również najsilniejsze wiatry w całym systemie, w tym porywy huraganu nad Cape Cod i wyspą Nantucket.

Przewidywano, że burza dotknie w ten weekend obszar przybrzeżny od Maryland do Maine. Od piątku po południu ostrzeżenia o zamieci został wysłany do centralnej i wschodniej Long Island, południowo-wschodniego Connecticut i całego Rhode Island, a także części Delaware, Maine i Massachusetts.

Rządowy Glenn Youngkin z Wirginii również miał ogłosił stan wyjątkowy, a lotniska w całym regionie były zajęte odwoływaniem lotów.

Dane z Świadomy lotu, witryna śledząca loty i branżę lotniczą, wykazała, że ​​wiele odwołanych odlotów w sobotę miało wystartować z międzynarodowego lotniska Boston Logan lub trzech głównych węzłów lotniczych w Nowym Jorku: LaGuardia, John F. Kennedy i Newark Wolność.

Delta powiedział w piątek, że zawiesi operacje na tych lotniskach do niedzieli rano i że oczekuje się ich wznowienia w niedzielę po południu, jeśli pozwolą na to warunki.

Oczekiwano, że w weekend burza, określana przez prognostów jako „potężna i niebezpieczna”, będzie przesuwać się na północ. ten Serwis pogodowy powiedział że oprócz silnych wiatrów i zaciemnienia, które w niektórych miejscach mogą sprawić, że podróżowanie jest „prawie niemożliwe”, niektóre części regionu mogą również doświadczać powodzi przybrzeżnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.