Alfabet oczy o wartości 2 bilionów dolarów po wypaleniu

2 lutego (Reuters) – firma macierzysta Google Alphabet Inc (GOOGL.O) zaawansowany bliżej dołączenia do rówieśników Apple Inc (AAPL.O) i Microsoft Corp. (MSFT.O) w elitarnym klubie wyceny rynkowej za 2 biliony dolarów w środę, gdy akcje tego giganta wyszukiwania wzrosły o ponad 8% po kwartalnym raporcie o wybuchu.

Ostatnia notowania na poziomie około 2975 USD, akcje Alphabet były na dobrej drodze do osiągnięcia największego jednodniowego wzrostu procentowego od prawie dwóch lat, łagodząc obawy związane z posiadaniem Big Tech po ogólnosektorowej wyprzedaży w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Wartość giełdowa Alphabet osiągnęła szczyt nieco powyżej 2 bilionów dolarów po rozpoczęciu sesji handlowej, a ostatnio wyniosła 1,97 bilionów dolarów. Obejmuje to akcje klasy B, które nie są przedmiotem obrotu na giełdzie i są w posiadaniu osób mających dostęp do informacji poufnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wartość blisko 2 bilionów dolarów byłaby pierwszym w historii dla firmy z Mountain View w Kalifornii.

„Sektor technologiczny rozpoczął się w 2022 roku z jednymi z największych znaków zapytania od czasu krachu dotcomów ponad dwie dekady temu” – powiedział Russ Mold, dyrektor inwestycyjny w AJ Bell. „Jednak największe i najwyższej jakości amerykańskie firmy technologiczne nadal dostarczają odpowiedzi, których oczekuje rynek, osiągając duże zyski”.

Akcje najcenniejszych spółek z Wall Street wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat, napędzane zmianami w sposobie pracy i uczenia się spowodowanymi pandemią, nawet gdy organy regulacyjne na całym świecie analizują je pod kątem zarzutów naruszenia prywatności i obaw antymonopolowych.

Co najmniej 20 domów maklerskich podniosło swoje docelowe ceny akcji Alphabet po tym, jak we wtorek firma osiągnęła rekordową sprzedaż kwartalną, która przekroczyła oczekiwania. Mediana ceny docelowej analityka wynosi obecnie 3450 dolarów, czyli 16% powyżej obecnej ceny. Czytaj więcej

READ  Texas A&M kontra Wynik Arkansas: Nie. 23 sierpnia 10 okazuje się kosztownym błędem dla Razorbacków.
Akcje Big Tech, benchmarkowy indeks S&P spadły w tym roku

Alphabet ogłosił również podział akcji 20 do 1, co da akcjonariuszom 19 akcji za każdą posiadaną przez nich akcję.

Dzielenie akcji to metoda stosowana przez firmy, aby przyciągnąć inwestorów, czyniąc je bardziej przystępnymi cenowo. Jednak niektóre domy maklerskie, takie jak Robinhood Markets (KAPTUR.O)pozwalają inwestorom kupować ułamki akcji, czyniąc tę ​​taktykę mniej skuteczną.

Tesla Inc (TSLA.O) a Apple podzieliło swoje akcje w 2000 roku, aby ich akcje były bardziej atrakcyjne dla inwestorów typu mom and pop.

„Podział sprawi, że akcje będą bardziej dostępne dla inwestorów detalicznych i prawdopodobnie ułatwią włączenie ich do indeksu Dow Jones Industrial Average (która w jakiś sposób nadal jest ważona ceną akcji), ale nie ma to fundamentalnego wpływu” – powiedział analityk JP Morgan, Doug Anmuth.

Rodzice Facebooka Meta Platformy (FB.O)który ma podać wyniki w środę po dzwonku, ostatnio wzrósł o 1,1%.

Dodając do odbicia w akcjach technologicznych, Advanced Micro Devices Inc. (AMD.O) akcje wzrosły o ponad 5% po tym, jak jego wyniki przekroczyły oczekiwania Wall Street. Rywale Nvidia Corp. (NVDA.O)Qualcomm Inc (QCOM.O) i Micron Technology Inc (MU.O) również wzrosła.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Akasha Srirama, Subrata Patnaika i Medhy Singha w Bengaluru; Dodatkowe raporty Noela Randewicha w Oakland w Kalifornii; Montaż przez Willa Dunhama i Saumyadeba Chakrabarty

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.