Amerykański FTC argumentuje, że transakcja kupna Activision przez Microsoft powinna zostać zablokowana

WASHINGTON, 22 czerwca (Reuters) – Federalna Komisja Handlu USA wystąpiła w czwartek w sądzie federalnym o wydanie wstępnego nakazu tymczasowego zablokowania przejęcia przez Microsoft (MSFT.O) producenta gier wideo Activision Blizzard (ATVI.O).

„Jeśli ta transakcja zostanie zamknięta, połączony podmiot… może mieć możliwość, motywację, by zaszkodzić konkurencji na różnych rynkach związanych z konsolami, usługami subskrypcyjnymi i chmurą (do gier)” – powiedział James Weingarten, prawnik FTC. Mowa otwierająca rządu pierwszego dnia pięciodniowej rozprawy dowodowej.

FTC argumentuje, że potrzebuje sędziego, który zablokuje fuzję Microsoftu i Activision Blizzard o wartości 69 miliardów dolarów, dopóki wewnętrzny sąd agencji nie będzie mógł rozstrzygnąć, czy szkodzi to konkurencji w branży gier wideo.

FTC twierdzi, że połączenie dałoby konsoli gier wideo Xbox firmy Microsoft wyłączny dostęp do gier Activision, pozostawiając konsole Nintendo (7974.T) i Sony Group Corp (6758.T) PlayStation na lodzie.

„Myślę, że każdy dowód wskazuje na to, że Xbox ma sens, aby te gry Activision były dostępne dla tak wielu ludzi na jak największej liczbie platform” – powiedziała Beth Wilkinson, prawniczka Microsoftu. Wydano nakaz sądowy, co doprowadziło do trzyletniego postępowania administracyjnego w celu unieważnienia umowy.

Dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, starszy dyrektor finansowy Microsoft, Jamie Lawver, były dyrektor ds. . Depozytem wideo.

Ugoda w amerykańskim procesie sądowym jest jedną z kilku głównych batalii antymonopolowych toczonych na całym świecie w celu sfinalizowania umowy między Microsoftem a Activision. Oferta Microsoftu dotycząca przejęcia producenta gier wideo „Call of Duty” została zatwierdzona przez Unię Europejską w maju, ale brytyjskie władze ds. konkurencji zablokowały to przejęcie w kwietniu.

FTC argumentowała, że ​​​​umowa, największa dla Microsoftu i największa w historii branży gier wideo, dałaby Microsoftowi „możliwość i zwiększoną zachętę do blokowania lub degradowania treści Activision w sposób znacznie zmniejszający konkurencję”.

READ  „Niesamowity kamień milowy”: Teleskop Jamesa Webba w pełni wykorzystany w kosmosie | Wiadomości o kosmosie

Microsoft powiedział, że umowa przyniesie korzyści zarówno graczom, jak i firmom zajmującym się grami, i zaoferował podpisanie prawnie wiążącego dekretu zgody z FTC, aby dać konkurentom gry „Call of Duty” przez dekadę.

Proces ma potrwać do 29 czerwca. Dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella i dyrektor generalny Activision Bobby Kotick są jednymi ze świadków w przyszłym tygodniu.

Reportaż Davida Shepherdsona i Chrisa Sandersa z Waszyngtonu; Montaż przez Leslie Adler, Mark Porter, Matthew Lewis i Sonali Paul

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.