Amerykański regulator bankowy ostrzega przed ryzykiem kryzysowym związanym z rozprzestrzenianiem się technologii finansowych

Reprezentacje kryptowalut na tej ilustracji zostały zrobione 24 stycznia 2022 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

NEW YORK (Reuters) – Pełniący obowiązki kontrolera waluty Michael Hsu, główny regulator amerykańskich banków, ostrzegł, że rozwój technologii finansowych i usług bankowości cyfrowej może prowadzić do ryzyka finansowego i być może kryzysu w dłuższej perspektywie.

„Myślę, że fintech i big tech mają ogromny wpływ i zasługują na więcej naszej uwagi”, powiedział Hsu na konferencji w Nowym Jorku, zauważając, że wkroczenie firm fintech w tradycyjny sektor finansowy, w tym poprzez partnerstwa z bankami, tworzyło więcej złożoność. oraz „brak integracji” w całym sektorze bankowym.

„Moim silnym odczuciem jest to, że ten proces, pozostawiony samym sobie, prawdopodobnie będzie przyspieszał i rozszerzał się, aż pojawi się poważny problem, a nawet kryzys” – powiedział Hsu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Hsu powiedział, że banki i firmy technologiczne, starając się zapewnić bezproblemową obsługę klienta, współpracują w sposób, który utrudnia organom regulacyjnym rozróżnienie, gdzie kończy się bank, a gdzie zaczyna firma technologiczna. Powiedział, że gdy wyceny fintech spadają wraz ze wzrostem kosztów finansowania, partnerstwo banków z firmami fintech rośnie.

Hsu powiedział, że może to stworzyć zagrożenia w przestrzeni IT związane z bezpieczeństwem informacji i odpornością, a także podnieść kwestie ochrony klientów.

„Jestem coraz bardziej zaniepokojony 'nieznanym’ i obawiam się, że mniej powszechne zagrożenia tej cyfrowej transformacji są niesklasyfikowane, a zatem niewidoczne. Jak dowiedzieliśmy się z kryzysu finansowego z 2008 r., niewidoczne zagrożenia mają tendencję do wzrostu, a później stają się źródłem przykrych niespodzianek. – powiedział Hsu.

Wcześniej Jane Ludwig, były kontroler walutowy, ostrzegała, że ​​przepisy dotyczące fintechów są znacznie mniej rygorystyczne niż te, które rządzą bankami.

READ  Tesla świętuje otwarcie swojej nowej fabryki Texas Giga Cyber ​​​​Rodeo

„Branża pozabankowa uchodzi na sucho z morderstwem” – powiedział Ludwig, obecnie partner zarządzający w Canapi Ventures, firmie venture capital.

Ludwig przewidywał, że zmiana banków „wprowadzi nas w kolejny kryzys finansowy, jeśli czegoś z tym nie zrobimy”.

Amerykańscy regulatorzy nieufnie pozwalali bankom pogrążyć się w kryptowalutach, które w ostatnich miesiącach pogrążyły się w obawach, że podniesienie stóp procentowych zakończy erę taniego pieniądza. Wiele firm kryptograficznych złożyło wniosek o upadłość.

Hsu powiedział, że zamieszanie nosi „wszystkie znamiona klasycznego spaceru” w powiązanej branży, która ma problemy, i ostrzegł, że rynek jest „napędzany szumem”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Zgłoszone przez Lanana Nguyen i Saeed Azhar). Pisanie Michelle Price; Montaż przez Chizu Nomiyama i Davida Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.