Amerykański wirus korony: Wraz ze zderzeniem programów Omigron i programów wakacyjnych odkrycie testu Govit-19 jest teraz walką w Stanach Zjednoczonych.

Ponieważ miliony osób podróżują lub planują duże spotkania rodzinne, istnieje pilna potrzeba przeprowadzenia testów – a wielu z nich nie ma szczęścia, aby wykonać szybkie testy w klinikach lub kupić zestawy testowe w domu.

Długie kolejki pojawiły się we wtorek w Nowym Jorku, Bostonie, Miami, Ohio i Minnesocie.

Michael Asterholm, dyrektor Centrum Badań i Polityki Epidemiologicznej na Uniwersytecie Minnesota, powiedział, że popyt będzie tylko rósł.

„Mamy kilka prób. Ale myślę, że to, czego potrzebujemy w ciągu najbliższych dwóch do ośmiu tygodni, będzie znaczące. Zobaczymy ten duży wzrost w całym kraju” – przewidywał.

„Myślę, że zobaczymy wszystkie 50 stanów w zupie naraz. Zatem wymagania testowe będą bardzo wysokie” – powiedział Osterholm.

A podczas administracji Biden Planuje dostarczyć 500 milionów nowych testów W przyszłym miesiącu trwa test świąteczny.

„To, co się wydarzyło, to fakt, że wraz z ogromnym rozprzestrzenianiem się Omigranu zaobserwowaliśmy ogromny wzrost zapotrzebowania na testy i musimy kontynuować” – powiedział we wtorek amerykański lekarz generalny Vivek Murthy. „Zdecydowanie współczuję ludziom, którzy nie mogą łatwo znaleźć prób, których chcą”.

Były asystent sekretarza Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA wyraził obawę, że obietnica administracji dotycząca testów nie zostanie spełniona.

„Jeśli nie mamy miliarda lub 2 miliardów miesięcznie, myślę, że nadal powinniśmy być wybrańcami, aby ludzie nie umierali z powodu tej choroby” – powiedział dr Brett Giorgio. Powiedział CNN.

Liczba przypadków Covid-19 rośnie w Stanach Zjednoczonych: według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w zeszłym tygodniu było średnio 148 000 nowych przypadków dziennie, o 23% więcej niż tydzień temu, a ostatnie poziomy zaobserwowano w połowie -Wrzesień.

Ponad 69 700 pacjentów Govt-19 było w środę w amerykańskich szpitalach – w porównaniu z około 45 000 w dniu 8 listopada, według danych Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

READ  Miami Dolphins QB Tagovailoa w dobrym nastroju, gdy przegląd NFL jest kontynuowany po wstrząsie mózgu

Według Johnsa Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych w zeszłym tygodniu było średnio 1324 zgonów rządzących w wieku 19 lat, o 11% więcej niż tydzień wcześniej.

Mieszkańcy czekają w kolejce po darmowe zestawy testowe Covit-19 w Chelsea w stanie Massachusetts we wtorek.

W niektórych częściach kraju brakuje łóżek szpitalnych

Wzrost liczby przypadków doprowadził do niedoboru łóżek szpitalnych w kieszeniach kraju.

W Delaware, Christiancare Hospital działa powyżej 100% pojemności, często osiągając 110% do 115%, powiedział jego prezes Sharon Kurfirst.

„Pacjenci są leczeni na korytarzach, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym musimy ich teraz umieścić na oddziale ratunkowym” – powiedział.

Wiele osób, które opóźniły leczenie przez prawie dwa lata z powodu problemów zdrowotnych innych niż rząd 19, wymaga teraz pomocy medycznej, dodał Kurfirst.

Sezon NHL zostanie zawieszony w środę i wznowiony po Bożym Narodzeniu

„To naprawdę szkodzi naszemu systemowi opieki zdrowotnej i zasobom ze względu na liczbę pacjentów rządowych, których widzimy dzisiaj” – powiedział.

W Ohio sześć szpitali w rejonie Cleveland opublikowało w niedzielę jednostronicowe ogłoszenie w lokalnej gazecie. Błaga o pomoc.

„Potrzebujemy twojej pomocy” – czytamy w ogłoszeniu. „Nasze szpitale mają teraz więcej pacjentów z COVID-19 niż kiedykolwiek wcześniej, a zdecydowana większość jest nieszczepiona”.

Szczepienia są bardzo skutecznym narzędziem zapobiegania poważnym chorobom. We wtorek prawie 62% populacji USA zostało w pełni zaszczepionych, a ponad 30% otrzymało zastrzyk przypominający. Według danych Z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Murthy, naczelny chirurg, przypomniał ludziom, że ci, którzy byli wcześniej zakażeni Govt-19 i nie zostali zaszczepieni, nie są w pełni chronieni przed Omigranem.

„Nie wystarczy przyjść na spotkanie rodzinne i powiedzieć:„ To jest tak dobre jak szczepionka ”- powiedział Murthy Wolf Blitzerowi z CNN. „Tak więc, jeśli nie byłeś zaszczepiony, szczepienie jest pilniejsze niż kiedykolwiek. Jeśli byłeś zaszczepiony, proszę o zachętę”.

Izrael odchodzi, gdy amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia nalegają na szczepionki i dopalacze Czwarta dawka szczepionki dla konkretnych osób: Osoby w wieku 60 lat i starsze, personel medyczny oraz osoby z obniżoną odpornością.

W Izraelu osoby kwalifikujące się do czwartej dawki mogą otrzymać ją co najmniej cztery miesiące po trzeciej dawce, według Urzędu Premiera tego kraju. Wszyscy obywatele, którzy zostali zaszczepieni w tym kraju, otrzymali szczepionkę mRNA firmy Pfizer/BioNTech.

READ  Dolar słabnie po danych o inflacji, marże w euro rosną

O tym, czy Stany Zjednoczone mogą wreszcie przejść do czwartej dawki, dyrektor CDC dr. Rochelle Walensky powiedziała CNN:

„Oczywiście, kiedy patrzymy na naukę, odkrywamy, w jaki sposób możemy ją w pełni rozważyć” – powiedział we wtorek AC360. „W tej chwili pracujemy nad tym, aby osoby zaszczepione otrzymały dawkę przypominającą – chcemy mieć pewność, że ludzie są zmotywowani”.

Teraz w Stanach Zjednoczonych Wzmacniacze szczepionki Covit-19 Trzecie zastrzyk dla tych, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki MRNA – wyprodukowanej przez Pfizer/Bioendech lub Modernna – lub drugie zastrzyk dla tych, którzy otrzymali jedną dawkę Johnson & Johnson. Dorośli mogą otrzymać dowolną z trzech marek szczepionek, bez względu na to, co początkowo otrzymali; Tylko 16- i 17-latkowie mogą otrzymać booster firmy Pfizer.

Władze lokalne wprowadzają nowe przepisy przeciwko powstaniu

Niektóre władze lokalne ponownie wprowadzają nowe przepisy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

W Chicago burmistrz Lori Lightfood powiedział, że klienci większości firm zajmujących się żywnością lub napojami muszą okazać dowód szczepienia od 3 stycznia. Środek dotyczy wszystkich klientów powyżej 5 roku życia w restauracjach, barach, salach gimnastycznych, teatrach i innych obiektach rozrywkowych i sportowych, które serwują jedzenie i napoje.

Szpitale w Cleveland walczą z niedawnym powstaniem Govt-19

„Ci, którzy nie są zaszczepieni, wpływają na zdrowie, samopoczucie i środki do życia nas wszystkich” – powiedział Lightfood. „Aby kontrolować rozprzestrzenianie się, musimy zmniejszyć ryzyko”.

Burmistrz Atlanty Geisha Lance Bottoms przeprowadziła się, aby przywrócić miejski porządek masek do użytku w pomieszczeniach, podczas gdy Departament Zdrowia Publicznego stanu Massachusetts zaleca, aby wszyscy mieszkańcy nosili maskę w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień, gdy nie są we własnych domach, poinformowali we wtorek urzędnicy.

A w Nowym Jorku policja widzi jednego… Wzrost liczby funkcjonariuszy wzywających chorychWedług danych udostępnionych CNN przez starszego urzędnika NYPD, w tym w pełni zaszczepionych funkcjonariuszy.

Okres izolacji Covit-19 może ulec skróceniu

W środku niedawnego zrywu urzędnicy rozważają Skraca 10-dniowy okres izolacji Tym, którzy mają pozytywny wynik testu, zwłaszcza pracownikom służby zdrowia, powiedział we wtorek dr Anthony Fassi.
Jak długo powinieneś być odizolowany, jeśli byłeś w pełni zaszczepiony, ale masz Covit-19?  Jest kilka dyskusji

„Na przykład, jeśli znajdziesz pracownika służby zdrowia, który nie ma infekcji i żadnych objawów, nie chcesz, aby ta osoba była zbyt długo bez pracy… zwłaszcza jeśli biegniemy do łóżek szpitalnych, jest potrzeba zdrowia pracowników” – powiedział Fassi, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

READ  Nvidia ulepsza układ do gier wideo średniej klasy za pomocą technologii AI

Okres izolacji dotyczy również stewardów, a urzędnicy Delta Airlines wzywają CDC do skrócenia tego czasu do pięciu dni w miarę zbliżania się świąt Bożego Narodzenia – zaszczepionych jest ponad 90% pracowników.

Władze analizują, czy skrócenie okresu izolacji jest bezpieczne, powiedział Murthy.

Melissa Alonso z CNN, Amanda Sealy, Jason Hanna, Oren Liebermann, Artemis Moshtaghian, Jennifer Henderson, Pervaiz Shallwani, Mark Morales, Pete Muntean i Naomi Thomas przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.