Apple desperacko chce, abyś używał iPhone’a jako kluczyka do samochodu

zdjęcie: BMW

Od tego czasu minęły prawie trzy lata Apple po raz pierwszy ogłosiło, że zamieni iPhone’a w kluczyk do samochodu. Biorąc pod uwagę, że technologia zadziałała tylko w kilku wybranych samochodach BMW Dopóki Kia i Genesis nie przyjęły go w zeszłym rokuMożna śmiało powiedzieć, że projekt nie odniósł wielkiego sukcesu. Ale Apple nie zrezygnowało z CarKey i faktycznie wydaje się, że podwaja – buduje zupełnie nową aplikację, aby spróbować wprowadzić producentów samochodów do swojego cyfrowego ekosystemu.

nowo, W iOS App Store pojawiła się nowa aplikacjaSekret, którego nie znajdziesz szukając. Jest to aplikacja testowa zaprojektowana, aby pomóc producentom samochodów upewnić się, że ich samochody dobrze współpracują z technologią NFC firmy Apple – a tym samym pomóc zapewnić funkcjonalność Apple w nowych modelach. Wygląda na to, że Apple próbuje obniżyć barierę wejścia dla producentów samochodów. Być może, jeśli integracja CarKey stanie się łatwiejsza, więcej firm zdecyduje się na ten krok.

Dlaczego zdjęcie z 2020 roku wygląda na tak stare?  Pamiętasz, jak wszyscy nosiliśmy kable w dżinsach w ten sposób?  Zamieniłem tę kurtkę na jeansową i wyglądam dokładnie tak od trzech lat.

Dlaczego zdjęcie z 2020 roku wygląda na tak stare? Pamiętasz, jak wszyscy nosiliśmy kable w dżinsach w ten sposób? Zamieniłem tę kurtkę na jeansową i wyglądam dokładnie tak od trzech lat.
zdjęcie: BMW

Ale tylko dlatego, że producenci samochodów Móc wdrożyć tę funkcję, będzie Oni? Standard NFC używany przez Apple CarKey naprawdę działa tylko w pomieszczeniach Około dwóch cali od telefonu do słuchawki Kierowcy będą musieli dotykać telefonu w samochodzie, zamiast po prostu podchodzić do drzwi z kluczem zbliżeniowym w kieszeni. To prawda, że ​​​​możesz wrzucić aplikację na zegarek Apple Watch i zostawić telefon bezpiecznie schowany w dżinsach, ale czy zamierzasz wydać setki na zegarek, gdy masz już kluczyk do samochodu?

Apple robi wszystko, co w jego mocy, aby zachęcić nowych producentów samochodów do ekosystemu CarKey, ale faktem jest, że problem może stanowić sam ekosystem. To trochę rozwiązanie do szukania problemu, problemu, który nie jest lepszy niż jakakolwiek inna opcja.

READ  Każda gra z The Wholesome Direct 2022 zostanie zmieniona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.