Apple potwierdza, że ​​nadchodzi iPhone z USB-C

Unia Europejska niedawno sformalizowała nowe przepisy, które będą wymagać większości osobistych urządzeń elektronicznych Przełącz się na USB-C, aby naładować transfer danych. Teraz po raz pierwszy Apple potwierdził, że będzie musiał przestrzegać tego nowego rozporządzenia, mimo że firma nadal zasadniczo nie zgadza się z podstawą nowych wspólnych przepisów dotyczących ładowarek.

Nadchodzi iPhone z USB-C

Potwierdzenie pochodzi od Grega Joswiaka, dyrektora generalnego Apple, starszego wiceprezesa ds. globalnego marketingu firmy. Joswiak i inny wiceprezes Apple Craig Federighi są przesłuchiwani przez Joanna Stern w A Dziennik Wall Street Wydarzenie. Stern rozpoczął wywiad od zapytania menedżera o dyskusję na temat USB-C i Lightning.

Joswiak wyjaśnił, że USB-C i Lightning to najpopularniejsze złącza na świecie, a ponad miliard ludzi korzysta z jakiegoś kabla Lightning. Według Joswiaka, Apple wierzy, że firma znalazła równowagę, używając kabla, który można odłączyć od kostki zasilającej, co oznacza, że ​​jedna strona może mieć Lightning, a druga może mieć dowolny rodzaj złącza, które jest bardziej przyjazne dla użytkownika, takie jak USB – C lub USB-A.

Joswiak powiedział, że unijni prawodawcy i Apple „sprzeczali się” co do pomysłu uregulowania wspólnej ładowarki. Zaznaczył, że mimo dobrych intencji UE było to trudne do uregulowania. W szczególności zauważa, że ​​prawodawcy UE próbowali kiedyś ujednolicić przestarzałe złącze micro-USB.

Na koniec Joswiak podkreślił jednak, że Apple nie miałby wyboru, stosując się do nowych, powszechnych europejskich przepisów dotyczących ładowarek wokół USB-C. Zatrzymał się przed potwierdzeniem, że Apple zmieni iPhone’a na USB-C, ale to jedyne prawdziwe rozwiązanie. „Dla większości klientów iPhone’a chodzi o wysyłkę” – powiedział Joswiak.

Raporty z Łącznie ze źródłami Bloomberg i Ming-Chi Kuo Wskazała, że ​​Apple planuje przejść na USB-C wraz z premierą iPhone’a 15 w przyszłym roku.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.