Archeolodzy we Włoszech odkryli starożytny posąg delfina

Urzędnicy Ministerstwa Kultury powiedzieli w sobotę, że podczas wykopalisk w południowych Włoszech odkryto głowy byków z terakoty i posąg greckiego boga Erosa jadącego na delfinie, rzucając światło na życie religijne i rytuały starożytnego miasta.

Jest to pierwsza grupa artefaktów zidentyfikowanych w sanktuarium w starożytnym greckim mieście Paestum, datowanym na V wiek pne Paestum, które słynie z trzech kolosalnych świątyń z kolumnami doryckimi, znajduje się blisko stanowiska archeologicznego w Pompejach, ale daleko od od wybrzeża Malwii.

Włoskie Ministerstwo Kultury poinformowało w oświadczeniu, że mała świątynia została po raz pierwszy zidentyfikowana w 2019 roku wzdłuż starożytnych murów miejskich, ale prace wykopaliskowe zostały wstrzymane z powodu pandemii COVID-19.

Ministerstwo poinformowało, że wykopaliska przyniosły kilka małych figurek z terakoty w pierwszych miesiącach wznowienia prac. Archeolodzy znaleźli siedem głów byków znalezionych wokół ołtarza świątyni, jakby zostały tam umieszczone na ziemi w jakiejś formie nabożeństwa.

W oświadczeniu stwierdzono, że mała figurka delfina znaleziona w pierwszej grupie artefaktów wydaje się pochodzić od rodziny garncarzy Avelli, której obecność nie została wcześniej udokumentowana w Paestum.

Ograniczone wykopaliska świątyń rozpoczęto w latach pięćdziesiątych XX wieku, a ministerstwo uważa, że ​​w okolicy można znaleźć więcej skarbów.

Starożytni Rzymianie przejęli kontrolę nad miastem około 275 rpne i przemianowali je na Paestum z greckiego „Posejdonia”, na terenie dawnej Wielkiej Grecji.

READ  Papież zezwala kobietom na głosowanie na kolejnym spotkaniu biskupów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.