Arizona jest pierwszym stanem, który akceptuje cyfrowe prawa jazdy na iPhone’y

Od środy mieszkańcy Arizony posiadający TSA PreCheck mogą okazać swoje cyfrowe prawo jazdy lub stanowy dowód tożsamości, dotykając swojego iPhone’a lub Apple Watch w wyznaczonych punktach kontrolnych Administracji Bezpieczeństwa Transportu na międzynarodowym lotnisku Phoenix Sky Harbor. Jednakże, Nadal będą potrzebować swojego rzeczywistego dokumentu tożsamości, aby wrócić do domu, jeśli podróżują do kraju, który nie jest objęty programem Apple – innymi słowy, do innego stanu w tym kraju.

Użytkownicy iPhone’a nadal będą musieli również wykazać swoją faktyczną tożsamość, na przykład wprowadzając taśmę, potwierdzając dokumenty notarialne lub pokazując organy ścigania na postojach, zarówno w innych stanach, jak i w Arizonie. Apple powiedział, że bada więcej sposobów korzystania z weryfikacji cyfrowej w przyszłości.

ostatni rok, jabłko (AAPL) podniecony W ramach tej inicjatywy współpracuje z kilkoma stanami, w tym Georgia, Connecticut, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma i Utah. Apple pierwotnie wskazał na swojej stronie internetowej, że funkcja zostanie uruchomiona w zeszłym roku, ale firma powiedziała CNN Business, że jest to złożony proces do wdrożenia i że ściśle współpracuje z krajami, aby jak najszybciej udostępnić ją.
Środowe Jabłko ogłosić Planuje również wprowadzić tę funkcję do Kolorado, Hawajów, Mississippi, Ohio i Portoryko.

Premiera jest częścią nieustających wysiłków Apple mających na celu zwiększenie wsparcia dla swojego portfela cyfrowego. Apple oferuje już takie funkcje, jak cyfrowe karty kredytowe, bilety do kina, kluczyki do samochodu, karty pokładowe i karty podarunkowe. Te funkcje obiecują dodatkową warstwę wygody, wpychają użytkowników iOS głębiej w ekosystem usług i sprawiają, że iPhone jest bardziej centralny w naszym życiu.

Aby upewnić się, że dowód tożsamości jest oficjalny, użytkownik będzie musiał zrobić selfie po zeskanowaniu i przesłaniu zdjęcia prawa jazdy lub urzędowego dowodu osobistego. Użytkownik zostanie również poproszony o wykonanie ruchów twarzy i głowy, podobnie jak w przypadku aktywacji Face ID. Według Apple przesyłanie zostanie „bezpiecznie dostarczone” do stanu do weryfikacji.

READ  Najpierw w CNN: Następnej wiosny gospodarka pogrąży się w łagodnej recesji, jak w 1990 roku, mówi Fitch

Po aktywacji i zatwierdzeniu użytkownicy mogą dotknąć swojego iPhone’a lub Apple Watch w czytniku ID w punkcie kontroli bezpieczeństwa, a agent zobaczy informacje wymagane do lotu. Działa to podobnie do tego, jak ludzie używają portfela do robienia zakupów za pomocą czytników kart.

jabłko powiedziałem wcześniej Informacje o identyfikatorach są „szyfrowane i zabezpieczone przed manipulacją i kradzieżą”. Uwierzytelnianie biometryczne służy również do upewnienia się, że właściwa osoba korzysta z telefonu lub zegarka.

Na swoim iPhonie lub Apple Watch użytkownicy zobaczą określone informacje wymagane przez TSA. Użytkownik może wyrazić zgodę na podanie tych informacji za pomocą Face ID lub Touch ID bez konieczności odblokowywania iPhone’a. Wszystkie informacje są udostępniane cyfrowo, więc użytkownicy nie muszą pokazywać ani przekazywać swoich urządzeń, aby podać swoją tożsamość.

Obsługa prawa jazdy i identyfikatora statusu jest dostępna w Apple Wallet na iPhonie 8 lub nowszym z systemem iOS 15.4 oraz Apple Watch Series 4 lub nowszym z systemem watchOS 8.4 lub nowszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.