AT&T odrzuca prośbę FAA o opóźnienie wydania Verizon 5G

Operatorzy telefonii komórkowej przedstawili w niedzielę kontrpropozycję, która jeszcze bardziej osłabiłaby moc Ich nowa usługa 5G Dostosowanie limitów nałożonych przez regulatorów we Francji na sześć miesięcy daje amerykańskim urzędnikom więcej czasu na zbadanie wpływu silniejszych sygnałów na ruch lotniczy. Firmy planowały uruchomić usługę w środę w aż 46 największych miastach kraju.

„Jeżeli amerykańskim liniom lotniczym wolno będzie wykonywać loty codziennie we Francji, te same warunki operacyjne powinny pozwolić na to Stanom Zjednoczonym” – napisał dyrektor generalny. W liście Zrecenzowany przez The Wall Street Journal.

Federalna Administracja Lotnictwa przygotowuje się do wydania ograniczeń dotyczących lotów, które wejdą w życie w całym kraju od środy. Ograniczenia mogą uniemożliwić pilotom korzystanie z niektórych systemów automatyki, aby pomóc w lądowaniu samolotów przy złej pogodzie, co może zakłócać podróże lotnicze i przewozy ładunków.

„Normy bezpieczeństwa w lotnictwie amerykańskim wskażą nasze następne kroki” – powiedział w niedzielę FAA. Agencja odmówiła komentarza, kiedy limity linii lotniczych mogą zostać opublikowane w oficjalnych ogłoszeniach dotyczących podróży lotniczych.

Przedstawiciele branży telekomunikacyjnej wskazują na dziesiątki krajów, w tym Francję, które już zezwalają na usługi komórkowe na wątpliwych pasmach znanych jako pasma C. Francja jest jednym z krajów, które nałożyły ograniczenia na łączność bezprzewodową w pobliżu lotnisk, podczas gdy organy regulacyjne badają wpływ sygnałów na samoloty.

List od dyrektora generalnego AT&T, Johna Stankeya i dyrektora generalnego Verizon, Hansa Vestberga, był odpowiedzią na list od sekretarza transportu Pete’a Boutique i Steve’a Dixona, szefa Federalnej Administracji Lotnictwa, pod koniec piątku. Sylwester poprosił Missing Carriers o przesunięcie planowanego uruchomienia 5G o „ponad dwa tygodnie”, ponieważ władze pracują nad złagodzeniem wpływu usług bezprzewodowych na określonych lotniskach w nadchodzących tygodniach.

Regulatorzy bezpieczeństwa lotniczego twierdzą, że nowe usługi komórkowe mogą zakłócić działanie kluczowych systemów bezpieczeństwa w kokpicie i przygotować się do nałożenia uciążliwych ograniczeń lotów.

READ  Zestaw wydań Apple iOS 16 na jutro; Niektóre z niesamowitych funkcji dostępnych wraz z iPhonem

AT&T i Verizon zaprzeczyły twierdzeniom urzędników o zagrożeniach bezpieczeństwa lotniczego. Firmy Przełożona planowana premiera w grudniu Nowe sygnały dające kontrolerom telekomunikacji i ruchu lotniczego więcej czasu na wymianę informacji o wątpliwej infrastrukturze bezprzewodowej i sprzęcie lotniczym.

Firmy bezprzewodowe obiecały następnie kontrolować sygnały w paśmie C przez kolejne sześć miesięcy od początku lipca. W niedzielnym piśmie zaproponowano zaostrzenie limitów 5G w tym samym okresie.

Ale szefowie telekomów powiedzieli, że ostatnia prośba kontrolerów ruchu o opóźnienie będzie „szkodliwa dla naszych milionów konsumentów, firm i klientów rządowych”. Prezesi zauważyli, że przewoźnicy Uzyskanie licencji kosztowało ponad 80 miliardów dolarów Na aukcji Federalnej Komisji Łączności, która została zamknięta w styczniu 2021 r.

Urzędnicy FCC zlicytowali widmo, aby zapobiec ingerencji w systemy kokpitu. Ale regulatorzy bezpieczeństwa lotniczego wyrazili obawy, że wysokościomierze o wysokiej czułości mogą błędnie interpretować transmisje komórkowe jako teren.

AT&T i Verizon w zeszłym roku postanowiły wprowadzić na rynek nowe sygnały, aby zapewnić nową technologię bezprzewodową piątej generacji, szybsze i bardziej wydajne usługi mobilne. Firmy bezprzewodowe w innych krajach już korzystają z podobnej przepustowości, ale widmo Do niedawna niedostępne dla dostawców z USA.

Panowie Boutique i Dixon ostrzegli, że bez rozwiązania sporu ograniczenia lotnicze FAA mogą mieć poważne konsekwencje ekonomiczne.

„Nieosiągnięcie porozumienia do 5 stycznia zmusi amerykański sektor lotniczy do podjęcia działań w celu ochrony bezpieczeństwa podróżnych, zwłaszcza podczas słabej widoczności lub niepogody” – napisali w liście z 31 grudnia.

G i lotnictwo

Więcej relacji WSJ w dyskusji o częstotliwościach bezprzewodowych i lotnictwie wybranym przez redakcję.

Były linie lotnicze Zapobiega znaczącym odwołaniom lotów Oraz objazdy spowodowane możliwymi ograniczeniami lotów FAA ze względu na obawy kontrolera dotyczące bezpieczeństwa w powietrzu. Byli piloci i linie lotnicze Czekam na szczegóły możliwych ograniczeń lotu FAA Kontroluje korzystanie z systemów, które opierają się na wysokościomierzach radarowych.

READ  Tesla wycofuje prawie pół miliona samochodów elektrycznych ze względów bezpieczeństwa

W ciągu ostatniego tygodnia amerykańskie podróże lotnicze zostały sparaliżowane przez kombinację zimowych burz i wyzwań personalnych, ponieważ wzrosła liczba stewardes dzwoniących do Stanów Zjednoczonych dotkniętych chorobą Govt-19. Omigron radzi sobie ze wzrostem zróżnicowania. Tysiące lotów zostało odwołanych i opóźnionych.

Konkurencyjne programy to najnowsze z serii zakulisowych prac producentów lotniczych i firm bezprzewodowych, ich kontrolerów i wyższej kadry kierowniczej Białego Domu. Szukając rozwiązań, które umożliwiłyby uruchomienie nowej usługi 5G bez wprowadzania surowych ograniczeń dotyczących lotów, amerykańska grupa handlowa zwróciła się do FCC o rozważenie pilnej prośby o opóźnienie uwolnienia bezprzewodowej linii lotniczej.

Komisja Handlu Lotniczego poinformowała w niedzielę, że będzie nadal wzywać FAC i Departament Telekomunikacji do osiągnięcia kompromisu z FAA i Departamentem Lotnictwa Cywilnego.

FCC jest niezależnym organem działającym poza bezpośrednim zwierzchnictwem administracji Bidena. Komisja nie była zainteresowana ograniczaniem licencji, których wydanie uznała za bezpieczne w nakazie z 2020 r. zezwalającym na aukcję 5G.

Rzecznik FCC odmówił komentarza na temat prośby linii lotniczych, ale powiedział, że komisja jest przekonana, że ​​„współpracując możemy zarówno poprawić gospodarkę bezprzewodową, jak i zapewnić bezpieczeństwo lotnicze”.

Napisz do Drew FitzGerald w [email protected] i Andrew Tangle w [email protected]

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.