Australia cofa wizę Novaka Djokovica

Obrazek
dług…Mark Baker / Associated Press

Australijskie władze w piątek po raz drugi cofnęły wizę serbskiej tenisistce Novakowi Djokovicowi. Ostatnia przyprawiająca o zawrót głowy salwa w dramacie drag o jego odmowie zaszczepienia Covit-19.

Australijski minister imigracji Alex Hawk powiedział w oświadczeniu, że wiza Djokovica zostanie cofnięta ze względu na „zdrowie i dobry porządek”.

Hawk zrobił cztery kroki W dniach Djokovic został zwolniony z aresztu imigracyjnego po zwycięstwie prawnym i został zatrzymany po przybyciu na lotnisko w Melbourne w zeszłym tygodniu.

Minister nie podał dalszych szczegółów na temat swojej decyzji o anulowaniu wizy, poza tym, że rząd Australii jest zobowiązany do ochrony granic kraju podczas epidemii.

Na trzy dni przed startem Australian Open nie wiadomo, co będzie dalej. Djokovic może wrócić do sądu, aby unieważnić decyzję, ale eksperci prawni twierdzą, że jego szanse na sukces są niewielkie po wygraniu pierwszej tury w sądzie z powodów krótkoterminowych.

Mary Croke, profesor prawa na Uniwersytecie w Sydney, powiedziała, że ​​Djokovic był „bardzo, bardzo trudny” do wygrania jakiegokolwiek odwołania. „Naturalna sprawiedliwość i zasady proceduralne nie mają zastosowania” – powiedział. Zatem jedynym sposobem, w jaki może się odwołać, jest udowodnienie, że wizy nie można było cofnąć w interesie publicznym.

Federalne śledztwo prowadzone przez Hawke’a ujawniło, że Djokovic dostarczył Mylna informacja Na dokumentach, które przekazał funkcjonariuszom straży granicznej, gdy próbował wjechać do kraju w zeszłym tygodniu.

Dokumenty nie wspominały, że Djokovic, który mieszka w Monte Carlo, podróżował między Serbią a Hiszpanią 14 dni przed przybyciem do Australii.

w Post w mediach społecznościowych W środę Djokovic przyznał się do składania fałszywych oświadczeń i odpowiadania na pytania dotyczące jego ruchów w dniach przed i po pozytywnym teście na wirusa koronowego 16 grudnia. Wyniki testu pozwoliły stanowym urzędnikom ds. zdrowia w Wiktorii zwolnić ich z gry w australijskim turnieju. Otwarty.

READ  Tampa Bay Buccaneers grają w pierwszym meczu sezonu regularnego NFL w Niemczech

Oświadczenie Djokovica odczytano jako desperackie żądanie czułości i wyjaśnienie nieodpowiedzialnego zachowania gwiazdy sportowca, która nie jest przyzwyczajona do odpowiedzialności. Powiedział, że członek jego grupy wsparcia popełnił „ludzki błąd” podczas wypełniania swoich dokumentów. Powiedział również, że podjął złą decyzję, aby przeprowadzić wywiad twarzą w twarz i zrobić zdjęcie dla francuskiej publikacji sportowej. Po pozytywnym teście Na wirusa koronowego.

Franck Ramella, korespondent francuskiej gazety sportowej L’Equipe W tym tygodniu Podczas wywiadu 18 grudnia nie wiedział, że Djokovic niedawno wykazał pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego.

dług…Lucas Koch / EPA, przez Shutterstock

Grudnia w Belgradzie, stolicy Serbii. Djokovic, który 17. uczestniczył w turnieju tenisowym i wręczał nagrody dzieciom, powiedział, że nadal nie wiedział, że ma pozytywny wynik testu. Ale zapis jego pozytywnego testu pokazuje, że uzyskał pozytywny wynik o 13:05 16 grudnia i uzyskał pozytywny wynik siedem godzin później.

„Chcę mieć możliwość rywalizacji z najlepszymi graczami na świecie i występu przed jednym z najlepszych spotkań na świecie” – powiedział Djokovic w poście.

Wcześniej w tym tygodniu okazało się, że Djokovic może być jedynym graczem, który nie zostanie zaszczepiony w męskim turnieju. W czwartek został zainstalowany jako numer jeden w męskiej drabince.

W poniedziałek po południu sędzia stwierdził, że Djokovic, który spóźnił się na lotnisko w Melbourne 5 stycznia, został potraktowany niesprawiedliwie, gdzie był przesłuchiwany przez wiele godzin i odmówiono mu możliwości skontaktowania się z jego prawnikami lub przedstawicielami Australian Open.

Sędzia nakazał Djokovicowi przyznanie wizy Zostanie odzyskanyUwolniono go z hotelu dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl, zatrzymano go na pięć dni, torując drogę do rywalizacji o rekordowy 21. tytuł Grand Slam.

dług…Loren Elliott / Reuters

Australijscy urzędnicy tenisowi, w porozumieniu z urzędnikami stanowymi, przekazali Djokovicowi rezygnację ze szczepień, aby zagrać w meczu rozpoczynającym się w poniedziałek w Melbourne. Ale funkcjonariusze straży granicznej cofnęli mu wizę przy poparciu premiera Scotta Morrisona, poddając Djokovica pełnemu zaszczepieniu przeciwko każdemu, kto wjeżdża do kraju.

READ  Infekcje COVID w Chinach osiągnęły rekord, gdy perspektywy gospodarcze pogarszają się

Orzeczenie sądu nie położyło kresu sprawie, ale zamiast tego skupiło się na dokumentach potwierdzających Djokovic, legalności jego testu na wirusa koronowego i podstawowych pytaniach o to, co Djokovic wiedział o swojej diagnozie i kiedy.

Zgodnie z prawem Hawke, Minister Imigracji, może cofnąć wizę na podstawie charakteru lub jeśli uzna, że ​​rejestry są nieważne lub jeśli uważa, że ​​posiadacz wizy stanowi zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa. Hawk podjął decyzję w trakcie najgorszej wojny Australii z koronawirusem.

Mike Ives Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.