Australijczyk Lukas Helmke bije rekord świata w liczbie pompek

Nazwisko księgowego z Brisbane przejdzie do historii po pobiciu rekordu świata w największej liczbie uciśnięć w ciągu godziny.

Lucas Helmke, lat 33, zdołał wykonać 3206 pompek podczas udanej próby ustanowienia rekordu świata na siłowni w Brisbane, który został oficjalnie uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Dla tych, którzy mają problem z ogarnięciem tej liczby, jest to średnio 53 na minutę.

Poprzedni rekord, wynoszący 3182, został ustanowiony przez innego australijskiego mechanika, Daniela Scully’ego, mechanika z Adelajdy, w kwietniu 2022 roku.

Helmke próbował tym nagraniem „zainspirować” swojego rocznego syna, aby „udowodnić mu, że nie ma rzeczy niemożliwych”.


Tata z Brisbane, Lukas Helmke, jest obecnie rekordzistą świata w większości pompek w ciągu godziny.  Zdjęcie: Rekordy Guinnessa
Tata z Brisbane, Lukas Helmke, jest obecnie rekordzistą świata w większości pompek w ciągu godziny. Zdjęcie: Rekordy Guinnessa
Księga rekordów Guinnessa

Mężczyzna z Queensland trenował przez trzy lata, aby pobić rekord, a oficjalna próba miała miejsce w sali do podnoszenia ciężarów Iron Underground w Brisbane.

Robił pompki w 30-sekundowych seriach, dążąc do 26 pompek w serii, chociaż już przekroczył swój cel, średnio 26,7 pompek w 30-sekundowej serii.

Aby zakwalifikować się do pobicia rekordu świata, Helmke musiał zachować idealną formę przy każdej pompce, w przeciwnym razie nie liczyliby się do sumy. W sumie 34 – około 1 procent – ​​jego pompek zostało odrzuconych.


Lucas Helmke zdołał wykonać szaloną liczbę 3206 pompek podczas udanej próby ustanowienia rekordu świata na siłowni w Brisbane.
Lucas Helmke wykonał szalone 3206 pompek podczas próby bicia rekordu świata na siłowni w Brisbane.
Księga rekordów Guinnessa

W każdej pompce musiał trzymać ciało prosto, nie było widać zgięcia w kolanach ani w pasie, a ciało musiało być obniżone do kąta łokci co najmniej 90 stopni, a następnie uniesione do wyprostu.

Ale to dopiero początek poszukiwań światowych rekordów przez ojca z Brisbane. Teraz planuje pobić co najmniej jeden rekord każdego roku.

„Byłaby to pierwsza płyta, którą chciałem nagrać dla wielu innych płyt push” – powiedział Helmke.


Ciśnienie Lukasa Helmke wynosiło średnio 53 uciśnięć na minutę.
Rekord ustanowił Lukas Helmeck, który wykonał średnio 53 uciśnięcia na minutę.
Księga rekordów Guinnessa

Następnie przejdź do innych zapisów fizycznych.

Jednak może mieć ostrą konkurencję — media z Florydy doniosły niedawno, że mężczyzna pobił już rekord Helmkego o 58 pompek więcej. Jednak ten wysiłek nie został jeszcze oficjalnie uznany.

READ  Kanada, aby wzmocnić obronę i bezpieczeństwo cybernetyczne w polityce Indo-Pacyfiku, skupić się na „destrukcyjnych” Chinach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.