Awards Show powraca, ale „nie będzie to tradycyjna ceremonia wręczenia nagród”

Oskary powróciły. 94. edycja Oscarów obejmie strumieniowe występy, takie jak „The Power of the Dog”, w tym ekskluzywne kinowe wydania, takie jak „West Side Story”, oraz wersje mieszane, takie jak Warner Bros. „Dune” i „Król Ryszard” (T).

Mieszane modele dystrybucji wytwórni, wzmocnione pandemią, mogą nieco skomplikować bitwę na żywo z kinem, ponieważ większość tegorocznych długo oczekiwanych filmów skłania się ku hybrydowej strategii dystrybucji.

„Nadal jesteśmy na bardzo nietypowym rynku Oscarów” – powiedział w wywiadzie dla Yahoo Finance Paul Dergarabedian, starszy analityk mediów w firmie comscore.

„Wydaje się, że nie jest to jeszcze era przed pandemią” – kontynuował analityk, podkreślając związek między Oscarami a ogólnym doświadczeniem filmowym.

„Dopóki doświadczenie teatralne w pełni nie powróci – a teraz jesteśmy w środku tego ożywienia – zarówno pod względem kasowym, jak i z perspektywy branży, nie będą to tradycyjne Oskary” – przewiduje Dergarabedian.

Dodał, że „wpływ kulturowy jest znacznie większy w przypadku filmu wyświetlanego w kinie”, cytując uderzenie kasowe Często zdarza się to zarówno w przypadku wygranych, jak i nominacji.

Nadawcy na żywo tracą rozmach Oscarów, ale wciąż jest „bardziej otwarty”

Choć w ubiegłym roku wzrosła liczba nominacji w studiach nadawczych, w tym roku nastąpił nieznaczny spadek.

Netflix (NFLX) na tegoroczny Nod 27 Awards Show (kierowany przez „Power of the Dog”, faworyta zdobywcy najlepszego filmu); To jednak mniej niż 35 nominacji w 2021 roku.

Amazon Prime Wideo (AMZN) w tym roku zredukowało również tylko 3 gesty (na czele z „Being the Ricardos”), w porównaniu do 12 w zeszłym roku.

Tymczasem Apple TV + (AAPL) Ta nominacja zdobyła swój pierwszy najlepszy film z „Coda” i skoczyła do łącznie 6 nominacji, w porównaniu z 2. Hulu w zeszłym roku (dis) utrzymała się pełną parą z tylko jedną nominacją.

READ  „Yellowstone” wypuszcza oszałamiający film przed sezonem 5 - OutKick

„Jedną z największych rzeczy, które wyszły z pandemii, jeśli chodzi o przemysł filmowy, jest to, że operatorzy mają teraz możliwość reprezentowania swoich filmów” – powiedział Dergarabedian z Comscore.

„Pandemia zmieniła wiele rzeczy, w tym to, które filmy mogą kwalifikować się do Oscara oraz kryteria i protokoły, które to otaczają. Hollywood nadal działa w tym środowisku i teraz jest większa akceptacja tych filmów, które pochodzą od streamerów „. on kontynuował.

Wśród tegorocznych Snubs znaleźli się aktorzy z House of Gucci Ridleya Scotta oraz Jennifer Hudson, która zagrała Arethę Franklin w Respect.

Sony „Spider-Man: No Way Home” również został wykluczony z kategorii Najlepszy film, pomimo sukcesu kasowego z ponad 1 miliardem dolarów w globalnej sprzedaży biletów.

LOS ANGELES, CA – 25 kwietnia: Na tym zdjęciu przesłanym przez AMPAS, Brad Pitt przemawia na scenie podczas 93. dorocznej gali rozdania Oscarów w Union Station 25 kwietnia 2021 r. w Los Angeles w Kalifornii.

Droga powrotna do normalności

W przeciwieństwie do zeszłorocznej imprezy Pandemic (która odbyła się na Union Station w Los Angeles), w 2022 r. triumfalnie powróci Dolby Theatre z pełnym pokazem wstępnym na czerwonym dywanie przed ceremonią.

Dergarabedian z Comscore zauważył, jak ważne jest oferowanie nagrody osobiście, a nie hybrydowej lub wirtualnej, wyjaśniając, że „rezonans kulturowy, jaki mają Oscary, zależy nie tylko od filmów, ale także od transmisji telewizyjnej i samego wydarzenia”.

„Wciąż jesteśmy na tej ścieżce, aby sezon był bardziej „normalny” – zauważył analityk.

W imprezie, która jest najmniej gościna od 2018 roku, wystąpi również trio kobiet, w skład którego wchodzą Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes. Ostatnie trio, które gościło, to Chevy Chase, Paul Hogan i Goldie Hawn w 1987 roku.

Oskary - ABC 94. Oscarów Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes

Oskary – ABC 94. Oscarów Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes

Kolejną zmianą w tym roku jest usunięcie ośmiu kategorii nagród z telewizji na żywo, w tym oryginalnej muzyki, montażu filmu, scenografii, dźwięku, makijażu i fryzury oraz trzech nagród za filmy krótkometrażowe dla filmów dokumentalnych, filmów fabularnych i animowanych.

READ  Horoskop dla Barana na kwiecień 2022 r.

„Podejmując decyzję o tym, jak wyprodukować Oscary, zdajemy sobie sprawę, że jest to program telewizyjny na żywo z wydarzenia i musimy nadać priorytet widowni telewizyjnej, aby zwiększyć interakcję z widzami i utrzymać program żywy, świeży i odpowiedni” — Academy of Motion Picture Arts i Prezydent Sciences David Rubin powiedział we wcześniejszym liście.

Trafność zawsze była uporczywym problemem w przypadku Oscarów, które starały się zainteresować szerszą publiczność.

„To nie jest oscarowe przedstawienie twoich dziadków…”Paul Dergarabedian, starszy analityk mediów w Comscore

Według Nielsena Oscary w zeszłym roku Spadek o 58,3% (13,75 mln) w porównaniu do 2020 r. przy zaledwie 9,85 mln widzów – nowy rekord. Wcześniej w programie 2020 uczestniczyło 23,6 miliona widzów, 20% spadek w porównaniu z poziomami z 2019 roku i około 3 miliony poniżej poprzedniego minimum z 2018 roku.

„Pokazuje tylko, jak trudno jest uzyskać 'idealny ton’, jeśli chodzi o sposób prezentacji … i ewoluuje. To nie jest pokaz Oscara dla twoich dziadków, a filmy, które zostały odtworzone, nie są czym byli kiedyś” – powiedział Dergarabedian.

Jednak decyzja o zmniejszeniu rozmiarów widowiska i wyeliminowaniu pewnych kategorii, choć ze względu na czas, wywołała poruszenie w całym Hollywood.

Związek artystów IATSE wydał następujące oświadczenie z prezesem grupy, Matthew Loebem, który napisał między innymi: „Z natury naszej pracy, pracownicy zakulisowi nie są doceniani, mimo że są kręgosłupem każdej produkcji… Wierzymy, że jest odstępstwo od pewnych rzemiosł i kategorii, bez innych szkodliwych dla tego podstawowego celu.”

„Nasze stanowisko pozostaje takie, że nagrody powinny stawiać na równi wszystkie pozycje, które umożliwiają tworzenie obrazów” – kontynuował Loeb. „Jeśli zwycięzcy wychodzą z tym samym trofeum, zwycięzcy zasługują na takie samo uznanie. Zachęcam Akademię do ponownego rozważenia”.

94. rozdanie Oscarów będzie transmitowane na żywo w niedzielę, 27 marca na antenie ABC.

Alexandra jest starszym korespondentem ds. rozrywki i żywności w Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze aliecanal8193

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotA FacebookA InstagramA FlipboardA LinkedInA youtubeA reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.