Banki finansujące transakcję Muska na Twitterze ponoszą ogromne straty

5 października (Reuters) – Elon Musk Zawróć, kupując Twittera Inc (TWTR.N) Finansowanie większości banków nie mogło nadejść w gorszym momencie Umowa o wartości 44 miliardów dolarów I poniosą znaczne straty.

Podobnie jak w przypadku każdego większego przejęcia, banki sprzedają kredyt, aby usunąć go z ksiąg rachunkowych. Ale inwestorzy stracili apetyt na bardziej ryzykowne długi, takie jak zagraniczne pożyczki, wystraszeni szybkimi podwyżkami stóp procentowych na całym świecie, recesją i niestabilnością rynku napędzaną inwazją Rosji na Ukrainę.

Musk zapłaci 44 miliardy dolarów, sprzedając udziały w firmie produkującej samochody elektryczne Tesla Inc. (TSLA.O) Opierając się na finansowaniu kapitałowym od dużych inwestorów, główne banki zobowiązały się zapewnić 12,5 miliarda dolarów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Należą do nich Morgan Stanley, Bank of America Corp i Barclays Plc (BARC.L).

Mitsubishi UFJ Financial Group Inc (8306.D)BNP Paribas SA (BNPP.PA)Mizuho Financial Group Inc (8411.D) oraz Societe Generale SA są częścią konsorcjum.

Powołując się na inne niedawne głośne straty banków związane z finansowaniem lewarowanym, ponad 10 bankierów i analityków branżowych powiedziało Reuterowi, że perspektywy banków próbujących sprzedać dług są ponure.

The Świergot Pakiet zadłużenia składa się z 6,5 miliarda dolarów w pożyczkach zagranicznych, 3 miliardy w zabezpieczonych obligacjach i kolejne 3 miliardy w obligacjach niezabezpieczonych.

„Z perspektywy banków jest to dalekie od ideału” – powiedział Don Ives, analityk Wedbush Securities. „Banki stoją plecami do muru – nie mają innego wyjścia, jak sfinansować transakcję”.

Potencjalne straty banków z Wall Street zaangażowane w zadłużenie Twittera na takim rynku mogą sięgać setek milionów dolarów, jak wcześniej powiedziały Reuterowi zagraniczne źródła finansowe.

READ  Polska ocenia straty w II wojnie światowej na 1,3 biliona dolarów, domaga się od Niemiec reparacji

Societe Generale nie odpowiedziało na prośbę o komentarz, podczas gdy inne banki odmówiły komentarza. Twitter również odmówił komentarza. Musk nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Zaledwie w zeszłym tygodniu grupa wierzycieli odwołała starania o sprzedaż długu o wartości 3,9 miliarda dolarów, który sfinansowali Apollo Global Management Inc. (APO.N) Umowa nabycia aktywów telekomunikacyjnych i szerokopasmowych od Lumen Technologies Inc.

Grupa banków poniosła stratę w wysokości 700 milionów dolarów na sprzedaży około 4,55 miliarda dolarów długu w celu wsparcia wykupu lewarowanego giganta oprogramowania biznesowego Citrix Systems Inc.

„Banki trzymają się Twittera – straciły dużo na umowie z Citrixem kilka tygodni temu i borykają się z jeszcze większym bólem głowy z powodu tej transakcji” – powiedział Chris Pultz, menedżer portfela ds. arbitrażu fuzji w Kellner Capital.

Ponieważ Citrix i inne transakcje obciążają ich bilanse, banki są zmuszone do wycofania się z finansowania lewarowanego i jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie się to zmieniło.

Amerykańskie banki zaczęły tracić na ekspozycji na zadłużenie zagraniczne w drugim kwartale. Banki zaczną raportować wyniki za trzeci kwartał w przyszłym tygodniu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raporty Anirbana Chen, dodatkowe raporty Megan Davies, Lanona Nguyena, Sheili Tang i Hyunju Jin; Napisane przez Paridosha Bansala; Montaż przez Edwinę Gibbs

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.