Barclays boryka się ze stratą w wysokości 590 milionów dolarów, kontrola nad pokwitowaniem sprzedaży

Oddział banku Barclays w Londynie, Wielka Brytania, 23 lutego 2022 r. REUTERS/Peter Nichols

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

LONDYN / NOWY JORK (Reuters) – brytyjski bank Barclays stoi w obliczu szacowanej straty 450 milionów funtów (592 miliony dolarów) i kontroli regulacyjnej za przekroczenie limitu sprzedaży produktów strukturyzowanych w Stanach Zjednoczonych, z których niektóre zyskały na popularności od czasu rosyjskiego inwazja. Ukraina.

Barclays (Barkel) Powiedział również w poniedziałek, że będzie musiał opóźnić planowany skup akcji o wartości 1 miliarda funtów od straty, którą musiałby ponieść w wyniku odkupienia przedmiotowych papierów wartościowych po pierwotnej cenie zakupu.

Akcje Barclays zamknęły się o 4% niżej po tym, jak bank poinformował, że wyprzedał papiery wartościowe o wartości miliardów funtów w ciągu prawie roku, przekraczając limit 20,8 miliarda uzgodniony z amerykańskimi organami nadzoru o 15,2 miliarda.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Poważny błąd organizacyjny jest wczesnym kłopotem dla CS Venkatakrishnana, nowo mianowanego dyrektora naczelnego Barclays, którego poprzednie role obejmowały zarządzanie globalnymi rynkami banku i operacjami związanymi z ryzykiem.

Analitycy z Shore Capital powiedzieli w notatce, że Barclays wydaje się „potykać o sznurowadła”.

Szerszy bank inwestycyjny wykazał wcześniej znakomite wyniki dla Barclays w ostatnich latach, pomagając mu osiągnąć rekordowe roczne zyski za 2021 r. Czytaj więcej

Analitycy Sure Capital powiedzieli, że chociaż skup istniejących akcji jest tylko opóźniony, błąd może ograniczyć przyszłe wypłaty kapitału dla akcjonariuszy przez bank.

Kolejnym ciosem po zamknięciu rynku londyńskiego była nota Goldman Sachs widziana przez Reutersa, która pokazała, że ​​amerykański bank inwestycyjny otrzymał od dużego inwestora w Barclays polecenie sprzedaży dużej części akcji banku.

Przedział cenowy sprzedaży 575 mln akcji Barclays był o 6,1-8,1% poniżej ceny zamknięcia, co może wywrzeć dalszą presję na kurs akcji po otwarciu we wtorek. Czytaj więcej

READ  Gospodarka Chin gwałtownie hamuje w drugim kwartale, a globalne zagrożenia sprawiają, że perspektywy są ponure

zakłady zmienności

Źródło zaznajomione z tą sprawą powiedziało, że produkty, o których mowa, obejmują obligacje giełdowe (ETN) powiązane z ropą naftową i zmiennością rynku. Barclays wstrzymał sprzedaż i wydanie obu w tym miesiącu. Czytaj więcej

Przed zawieszeniem sprzedaży popularność tak zwanego produktu VXX gwałtownie wzrosła, ponieważ inwestorzy stawiali na zmienność, gdy kryzys na Ukrainie spustoszył światowe rynki, a liczba akcji w obrocie dziennym podwoiła się do 71 mln w ciągu miesiąca.

Barclays powiedział wówczas, że winne są problemy z przepustowością i że te działania nie mają związku z kryzysem na Ukrainie.

W poniedziałek bank podał, że według swoich najlepszych szacunków strata na zagrożonych papierach wartościowych wyniesie 450 mln funtów, co sprowadzi wskaźnik kapitału podstawowego do środka docelowego przedziału 13-14%. Szacunkowa strata nie obejmuje podatków.

Barclays powiedział, że w rezultacie opóźni skup akcji do drugiego kwartału roku.

Powiedział, że zlecił niezależny przegląd, podczas gdy regulatorzy prowadzili zapytania i szukali informacji w banku.

Barclays poinformował, że papiery wartościowe zostały zarejestrowane do sprzedaży w sierpniu 2019 r., dodając, że jak najszybciej złoży nową rejestrację w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

(dolar = 0,7604 funta)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raporty Iana Withersa w Londynie i raporty Saqiba Iqbala Ahmeda w Nowym Jorku.) Montaż przez Johna O’Donnella, Edmunda Blaira i Alexandra Smitha

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.