Bardziej jak Chunkleosteus | Politycznie niezależny

Na długo przed tym, jak Cleveland było miastem niesławnym z powodu skandalu związanego z oszustwami Lekki, był to płytki ocean rządzony przez opancerzone ryby, które ważyły ​​tysiące funtów. Najlepszy żyjący myśliwy nie może się toczyć DunkleosteuszRyba koścista twarz Wyglądało to jak elektroniczna ciężarówka z zębami. Ryba jest jednym z pierwszych drapieżników kręgowców, ze szczękami przypominającymi ostrza, które mogą przegryźć kość.

Chociaż współczesne kręgowce mają szkielety wykonane w całości z chrząstki lub w całości z kości, Dunkleosteusz Miał trochę jednego i drugiego: kościstą głowę i głównie chrzęstny szkielet. Ta dziwaczna anatomia oznacza, że ​​zapis kopalny jest pełny Dunkleosteusz Szefowie, ale nie Dunkleosteusz z tyłu, więc reszta ciała ryby pozostaje tajemnicą. Szacunki niektórych naukowców sugerują, że starożytna ryba osiągała od 16 do 33 stóp długości – podobnie jak współczesne rekiny wielorybie. Ale w czasopiśmie ukazał się nowy artykuł różnorodność Ona sugeruje Dunkleosteusz Był bardziej masywny: „zaledwie” 11-metrowa ryba, której kształt ciała był mniej przerażający rekin, a bardziej grubsza ryba.

Kiedy gazeta trafiła na Twittera, wielu staromodnych artystów skorzystało z okazji Burpee ryba kopalna f uścisk Jego nowo zaokrąglony kształt. Ale zewnętrzni eksperci zwrócili uwagę, że redukcja nie jest w rzeczywistości wielkim odejściem od poprzednich przebudów. Sarah Z. powiedziała: Gibson, paleontolog z St. Cloud State University w Minnesocie, który nie był zaangażowany w nowe badania, powiedział w e-mailu: „Wystarczy wziąć rzeczywiste dane, aby wywnioskować bardziej realistyczny rodowód Dunkleosteusa”. Dodała: „To wciąż duża ryba! Nie możemy jej tego odebrać!”

„Wciąż ma nieco owalny kształt, trochę bardziej przysadzisty niż wcześniej sądzono” – powiedział James Boyle, paleobiolog z State University of New York w Buffalo, który nie był zaangażowany w nowy artykuł. Boyle uważa propozycję nowego artykułu za „całkiem uzasadnioną”, zwłaszcza biorąc pod uwagę wcześniejsze rekonstrukcje Dunkleosteusz Powiedział, że opierają się na mniej rygorystycznej analizie statystycznej.

READ  „Historyczne” zdjęcia Jamesa Webba pokazują egzoplanety z niespotykaną szczegółowością | Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba
Chrup! Źródło: James St John

Jedyny autor nowego artykułu, Russell Engelman, jest absolwentem Case Western Reserve University, którego poprzednie badania koncentrowały się głównie na ssakach kopalnych. Ale korzenie Engelmana w Cleveland przyciągnęły go do lokalnych skamieniałości – fascynującej mieszanki stawonogów, wymarłych ryb pancernych, które żyły w okresie dewonu ponad 360 milionów lat temu. „Wiedziałem Dunkleosteusz Odkąd pamiętam” – napisał Engelman w e-mailu.

Pandemia uniemożliwiła grupie laboratoryjnej Engelmanna prowadzenie prac terenowych na zewnątrz lub badanie zbiorów w dużych muzeach, więc szukał mniejszych projektów. Na szczęście Muzeum Historii Naturalnej w Cleveland jest domem dla niektórych z najlepiej zachowanych Dunkleosteusz Czaszki na świecie, wpuśćcie go. Engelman przypomniał sobie rozmowę z Amandą McGee, szefową kolekcji paleontologii kręgowców w muzeum, na temat jednego z Dunkleosteusz głowy w muzeum, które, jak sugerowano, pochodzą z okazu o długości 18 stóp. Szacunek wydawał się podejrzany. „Tak duża ryba nie zmieści się w tym pokoju” — pomyślał Engelman.

Chociaż szczątki ryb zostały po raz pierwszy odkryte w 1867 roku, większość wiedzy naukowców o tym gatunku pochodzi Praca została opublikowana w 1932 roku przez paleontologa Anatole Heinz, dodał Neapol. Napoli powiedział, że artykuł był tak dobry, że „bardzo niewielu ludzi wróciło i zbadało więcej na temat tego organizmu, ponieważ był tak dobry”. „Ale teraz minęło 90 lat”.

Engelman znał aktualne szacunki DunkleosteuszJego rozmiar był oparty na częściach pyska ryby. Wypróbuj modele oparte na długości głowy i oczekuj, że szacunki będą podobne do tych uzyskanych w modelu ust. Ale szacunki szefa przewidywały Dunkleosteusz mniej niż połowa długości. Engelman zdecydował się zastosować określone podejście do modelowania w oparciu o długość orbity ryby lub OOL – z grubsza odległość między okiem a komorą skrzelową. Ta długość często wskazuje na długość ciała. Pomyśl o piranii, która jest długą, elegancką rybą z długą, gładką czaszką, lub piranią, która jest gąbczastą rybą z krótką czaszką.

READ  Zbliżenie księżyca Jowisza w Europie pokazuje dziwną powierzchnię
Ciesz się tą sugestywną grafiką 3D Dunkleosteusz Znalezione na Getty Images.

Gibson powiedział, że zawsze będą wyjątki od tej reguły, takie jak koniki morskie o długich pyskach i krótkich ciałach. Jednak ogólnie rzecz biorąc, ta strategia szacowania wolumenu może być użyteczna, zwłaszcza gdy nie ma innych danych do dyspozycji, jak ma to miejsce w przypadku Dunkleosteusz. „Naukowcy będą mogli potwierdzić moc tej nowej metody, dopóki ktoś nie znajdzie skamieniałości całego ciała Dunkleosteusz Dodała, że ​​chrząstka jest zachowana.

Engelmann zastosował model do dużego zestawu danych współczesnych ryb, a Napoli powiedział, że chciałby, aby nowy artykuł zawierał więcej starożytnych organizmów, które przypadkowo zostały skamieniałe w postaci pełnego ciała. „Współczesne rzeczy to tylko mała migawka różnorodności życia, jaka była w historii Ziemi” – powiedział Napoli. „Minęło dużo czasu, aby zmienić rzeczy i uczynić je dziwnymi, a być może próbka, którą mamy dzisiaj, jest dość stronnicza w odniesieniu do łuku historii”.

Engelman powiedział, że chciałby dołączyć więcej danych z ryb kopalnych, ale pandemia poważnie ograniczyła jego dostęp do nich. „Najbardziej obawiałem się, że jeśli metoda nie zadziała w przypadku ogromnej różnorodności współczesnych ryb, jest bardzo mało prawdopodobne, aby zadziałała Dunkleosteusz— powiedział Engelmann. Dodał też, że stawonogi takie jak np DunkleosteuszChociaż dawno wymarły, mają kształt ciała bardziej podobny do żywych ryb niż niektóre inne grupy, co czyni je bezpieczniejszym przypadkiem testowym dla tej metody. Gibson powiedziała, że ​​chciałaby zastosować tę metodę do ryb z późnego triasu, na które poluje, aby zobaczyć, czy podążają za tym trendem.

Wymarłe stawonogi od dawna odrzucano jako odgałęzienie ewolucyjne — dziwną grupę ryb, która nie pozostawiła żadnych żyjących krewnych. Ale w ciągu ostatnich 15 lat w południowych Chinach dokonano odkryć skamielin brakujące odcinki wśród współczesnych stawonogów i ryb kostnoszkieletowych, takich jak rekiny i płaszczki, co czyni grupę bardziej rozwiniętą niż wcześniej sądzono, powiedział Napoli.

Dobra nauka to praca przeglądowa, a jak napisał kiedyś mój szanowny redaktor Barry: Najbardziej ekscytujące w nauce jest to, kiedy dowiadujemy się, że się myliliśmy. skurczony Dunkleosteusz Nie zmienia to znacząco naszego rozumienia skamielin; To zmienia nasze wyobrażenia o najbardziej niebezpiecznych rybach, powiedział Gibson. W przypadku innych ryb kopalnych, Dunkleosteusz Napoli powiedział, że przyciąga wiele uwagi ze względu na swoją reputację przerażającego drapieżnika. Wpływa to również na ilustracje ryb, które przedstawiają dziki uśmiech wypełniony postrzępionymi ostrzami. Ale nie jest jasne, czy pływał Dunkleosteusz Pokaże nawet swoje ząbkowane ostrza. „Może wydawać się całkiem potulna” – powiedział Napoli.

Poza tym kucanie nie oznacza bezczynności. Nowa Dunkleosteusz Podobnie jak tuńczyk, który uważałem za co najmniej jedną grupę ochronną oceaniczne ferrari, zdolny do przechodzenia przez wodę z prędkością do 43 mil na godzinę. Teraz to robi wrażenie! Jak szybko można Charles Leclerc biegnie bez samochodu? Ja na przykład cieszę się, że żyję w epoce Chunkleosteus– Choć to przerażające, dwa razy bardziej istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.