Bed Bath & Beyond przygotowuje się do ogłoszenia upadłości – WSJ

19 kwietnia – Bed Bath & Beyond Inc (BBBY.O) ma ogłosić bankructwo na początku tego weekendu, donosi The Wall Street Journal. wspomniany w środę, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Akcje spółki spadły o prawie 23% do 38 centów w obrocie poza godzinami pracy. Spadły o około 86%, odkąd firma poinformowała w styczniu, że bada opcje, w tym bankructwo.

Kiedyś uważana za zabójcę kategorii artykułów gospodarstwa domowego, firma z New Jersey odnotowała spadek popytu w ostatnich latach, ponieważ jej strategia marketingowa polegająca na sprzedaży większej ilości markowych produktów w sklepach zawiodła.

Bloomberg Law poinformował w środę, że schorowany detalista prowadzi rozmowy z doradcami i pożyczkodawcami przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości, które może nadejść w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Zgodnie z ustawą Bloomberga firma szuka również możliwości finansowania, aby pomóc sobie w finansowaniu w przypadku bankructwa raport.

Bed Bath nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz do doniesień.

W lutym firma planowała pozyskać około 1 miliarda dolarów z oferty akcji uprzywilejowanych i warrantów, ale zakończyła złożoną transakcję po zebraniu 360 milionów dolarów.

Detalista ponownie ogłosił w marcu plany sprzedaży akcji o wartości 300 milionów dolarów i ostrzegł, że może ogłosić bankructwo, jeśli sprzedaż się nie powiedzie.

BidPath powiedział w zeszłym miesiącu, że szuka zgody akcjonariuszy na odwrotny podział akcji w zakresie od 1 za 5 do 1 za 10.

Jej zarząd wezwał akcjonariuszy do wyrażenia zgody na podział, mówiąc, że firma może ogłosić upadłość, jeśli plan się nie powiedzie.

Dodatkowe raporty Grantha Vanika i Ananyi Maryam Rajesh z Bengaluru

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Amazon wstrzymuje budowę drugiej siedziby w Wirginii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.