Bergeron wyszedł, wciąż pomagając Bruins przeciwko Panterom przed meczem 4

Wschód słońca, Floryda – Łatwo to sobie wyobrazić Patryk Bergeron Siedząc na kanapie w swoim pokoju rodzinnym na przedmieściach, oglądając telewizję z telefonem w ręku. Zauważanie rzeczy, których zwykli śmiertelnicy nie zrobią. A gdy zauważysz te rzeczy, podnieś ten telefon, aby wysłać wiadomość z pomysłem, pomysłem, znakiem X lub O do Chrisa Kelly’ego, jego byłego kolegi z drużyny i asystenta w Boston Bruins.

To wszystko jest bardzo Bergeron.

Ponieważ kapitan Boston Bruins wyjechał na mecze 3 i 4 pierwszej rundy Konferencji Wschodniej przeciwko Florida Panthers z powodu kontuzji, wiadomości tekstowe były jedynym sposobem, w jaki mógł wpłynąć na serię. I tak właśnie próbował to zrobić.

„Można było powiedzieć, że był bardzo podekscytowany, biorąc pod uwagę sposób, w jaki graliśmy” – powiedział Montgomery o wiadomości otrzymanej podczas piątkowego zwycięstwa Bruins nad Panterami 4: 2. „To była rzecz, która pojawiła się przede wszystkim. I myślę, że to po prostu – czujesz się bezradny. To tak, jakbyś po raz pierwszy przeszedł na emeryturę i został trenerem, nie masz żadnego wpływu na lód, więc jak możesz pomóc ?”

Więc napisał SMS-a. Powiedział, że udostępnił. Zrobił, co mógł, ponieważ Bruins wygrali i prowadzili 2: 1 w serii do wygrania z 7. Może zrobić to samo w meczu 4, który odbędzie się w niedzielę na FLA Live Arena (15:30 ET; TNT, SN1, TVAS, BSFL, NESN).

„Jest supergwiazdą i ze względu na szczegóły, które ma w swojej grze” – powiedział Montgomery. „A żeby być tak zorientowanym na szczegóły, musisz się uczyć, a on jest uczniem gry. Więc to naturalne, że szybko widzi rzeczy.

[RELATED: Complete Bruins vs. Panthers series coverage]

„Bergeron jest tak szczegółowy, że we wszystkich trzech obszarach może pomóc każdemu. Może pomóc każdemu. Może pomóc solidnemu graczowi, może pomóc czwartej pozycji w linii, skrzydłowemu, może pomóc obrońcy. Zna obowiązki każdego w naszą strukturę”.

READ  Zabawna reakcja Taiguana Walkera na odważny ruch Edwina Diaza

Bergeron nie jest jedyną osobą, od której Montgomery przyjmuje tego rodzaju rady. W grze jest garstka innych osób, które każe mu wysyłać SMS-y, jeśli coś zobaczą, jeśli mają jakiś wgląd, który może pomóc.

Ale z Bergeronem zwykle na lodzie, nie jest jednym z nich.

– To musi być dla niego trudne – powiedział Brada Marchanda Powiedział. „Jest zawodnikiem play-off. Rozwija się o tej porze roku. I musi być mu ciężko patrzeć, nie być w miksie. Ale właśnie dlatego jest tak niesamowitym liderem, ponieważ bez względu na to, na jakiej pozycji jest, zawsze próbujesz znaleźć sposób, aby pomóc, „Pozwól graczom wykorzystać jego doświadczenie, aby czuć się dobrze w swojej grze”.

Czy uważasz, że Bergeron jest geniuszem?

— Tak, wiem — powiedział Marchand. „Myślę, że tym, co odróżnia go od innych przywódców i co czyni go świetnym przywódcą, jest to, że ma naturalny dar obserwacji. Zawsze obserwuje. Kiedy idziesz dzień w dzień, wiele osób koncentruje się na tym, co robią i co robią i co chcą osiągnąć, ale on ma aspiracje.” Znacznie większy niż nasz zespół.

„Robi wszystko tak dobrze i jest tak chętny. Ale zawsze martwi się, jak mogę ci pomóc i jak mogę pomóc tobie i jak pomagam następnemu facetowi”.

Montgomery, jeżdżąc na łyżwach w Bostonie, powiedział, że Bergeron wciąż zmierza w kierunku potencjalnego powrotu do Game 5, który wcześniej uważał za „możliwy”.

I byłaby to podwójnie dobra wiadomość dla Montgomery’ego, który na razie jest bardziej zadowolony z trenowania Bergerona na lodzie niż słuchania kroków zbliżających się do jego pracy.

Zapytany, jak jego zdaniem Bergeron poradziłby sobie jako trener, Montgomery powiedział: „Wspaniale. Cieszę się, że zarobił dużo pieniędzy. Mam nadzieję, że nie chce zarabiać więcej”.

READ  Butler zdobył 47 punktów, Heat pokonał Celtics, aby zmusić Game Seven

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.