Berkshire Hathaway Warrena Buffetta zgadza się kupić ubezpieczyciela Alleghany za 11,6 miliarda dolarów

Warren Buffett na dorocznym spotkaniu Berkshire Hathaway w Los Angeles w Kalifornii. 1 maja 2021 r.

Gerard Miller | CNBC

Warren Buffett podejmuje kroki.

Berkshire Hathaway W poniedziałek rano poinformował, że zgodził się kupić firmę ubezpieczeniową Richiego za 11,6 mld USD, czyli 848,02 USD za akcję w gotówce. Grupa stwierdziła, że ​​transakcja „reprezentuje wartość księgową Alghaniego o 1,26 razy na dzień 31 grudnia 2021 r.”, a także 16% premię w stosunku do średniej ceny akcji spółki Alghani w ciągu ostatnich 30 dni. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ostatnim kwartale tego roku.

bogaci Akcje wzrosły o ponad 15% w Premarket. Za pośrednictwem swoich spółek zależnych Ghańczyk jest zaangażowany w wiele różnych firm ubezpieczeniowych, w tym w wyspecjalizowaną sprzedaż hurtową, majątek, straty i reasekurację.

„Berkshire byłoby idealnym, stałym domem dla Alleghany, firmy, którą uważnie obserwowałem od 60 lat”, powiedział w oświadczeniu Buffett, prezes i dyrektor generalny Berkshire.

Joseph Brandon, dyrektor generalny Al Ghani Corporation – który wcześniej kierował firmą General Company należącą do Berkshire – okrzyknął transakcję „fantastyczną transakcją dla właścicieli, firm, klientów i pracowników Al Ghani”, zauważając, że „wartość tej transakcji odzwierciedla jakość naszych franczyz i jest efektem ciężkiej pracy, wytrwałości i determinacji zespołu z Ghany przez ponad dekady.”

Transakcja może zaskoczyć niektórych akcjonariuszy Berkshire, ponieważ Buffett i jego prawa ręka – wiceprezes Charlie Munger – wyrazili frustrację w poszukiwaniu dużej akwizycji. W swoim corocznym liście do akcjonariuszy w 2022 r. Buffett powiedział, że znalazł ją i Munger Niewiele, co ich „ekscytuje” w kontekście dużych przejęć.

Oczywiście, 11,6 miliarda dolarów to niewielka liczba w porównaniu z ogromnymi zasobami gotówkowymi Berkshire wynoszącymi 146,72 miliarda dolarów na koniec 2021 roku.

Adam Crisavoli z Vital Knowledge powiedział w notatce.

Poniedziałkowa umowa pojawia się po tym, jak akcje z najwyższej półki Berkshire osiągnęły rekordowy poziom w zeszłym tygodniu, Zamknąć powyżej 500 000 $ po raz pierwszy.

READ  3 powody, dla których warto zainteresować się połówką Tesli, nawet jeśli nigdy jej nie kupiłeś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.