Bez Mięsa Na Te Kości – Termin

Osiem lat to prawie wieczność, jeśli chodzi o wyprzedane daty w aktualnym humorze, co może być jednym z powodów żartów w komedii Larissy FastHorse na Broadwayu Święto Dziękczynienia Leży płasko jak niedokończony placek. Możemy sobie tylko wyobrazić, że kiedy po raz pierwszy zacząłem pisać tę kpinę z liberalnej winy, wrażliwość i pobłażanie Goopy obudziły się w 2015 roku, słowa takie jak „separacja” i „mleko sojowe” wydawały się wspaniałymi krzyżówkami.

Otwarcie dziś wieczorem w Hayes Theatre, Święto DziękczynieniaReżyseria: Rachel Chafkin (Hadestown, Natasha, Pierre i Wielka Kometa z 1812 roku) z udziałem D’Arcy Carden, Katie Finneran, Scotta Foleya i Chrisa Sullivana – z których wszyscy, reżyserzy i aktorzy, wykonali znacznie lepszą robotę na innych scenach – to rodzaj łatwej satyry, którą wszystkie prawa powinny mieć w wyrafinowany sposób, w jaki nowojorscy widzowie dostrzegają ich słabości i uśmiechają się do ich politycznych słabości.

Więc gdzie dokładnie idzie to perwersyjne Święto Dziękczynienia? Zaczyna się od zupy, a kończy na orzechach.

Akcja rozgrywa się w klasie szkoły podstawowej i opowiada o czwórce białych dorosłych — nauczycielu teatralnym, jej byłym chłopaku, aktorze, nauczycielce historii w szkole średniej i aktorce z Los Angeles, błędnie uważanej za rdzenną Amerykankę — którzy są przydzielony do inscenizacji tegorocznego Święta Dziękczynienia. Liberalna nauczycielka i jej równie poważna przyjaciółka są zdeterminowane, aby przedstawić politycznie poprawną relację z uczty pielgrzyma rdzennych Amerykanów, więc werbują nauczycielkę historii i aktorkę, pochyloną nad dramatopisarką, która ich zdaniem przedstawi perspektywę inną niż biała.

Od samego początku prolog wymaga od widza bardzo dużo. Mamy uwierzyć, że w szkole podstawowej w Los Angeles występuje profesjonalna aktorka? Czy nawet w erze post-George Floyd (właściwie jego nazwisko jest sprawdzane) istnieją prawdziwe rządowe pieniądze na „różnorodność” na takie produkty? Nawet najbardziej „przebudzeni” dobroczyńcy mogą otrzymać wymianę zdań, taką jak ta, w której pytają nieamerykańską aktorkę o świąteczne tradycje jej rodziny.

READ  Bruce Willis „odchodzi” po diagnozie afazji Nowości

„Jedliśmy jedzenie i oglądaliśmy mecze” – mówi.

„Jaki rodzaj gier?” pytają.

„Tylko te, które wszyscy oglądają”, odpowiedziała, odpowiedź, którą publiczność zrozumiałaby, nawet gdyby głupcy na scenie nie byli.

Zapytana, jak mogą dowiedzieć się więcej o tych grach, aktorka odpowiedziała: „Chyba szefowie grają w poniedziałki, prawda?”

Odpowiedź brzmi: „Jest cała gra tylko dla bossów? To niesamowite!”

Takie naciągane kwestie piętrzą się jak wiele kości indyka na Święto Dziękczynienia, a dialog jest równie niewytłumaczalny, jak nagłe pojawienie się zakrwawionych ludzkich rekwizytów (to jest szkoła podstawowa, proszę pamiętać, nawet jeśli dramaturg nie jest) i poza- ruchy postaci (koleś od jogi jakoś dostaje w swoje ręce niebieską farbę do twarzy i wchodzi all-in na Braveheart).

Fikcyjne wydarzenia przeplatają się z projekcjami wideo uczniów najwyraźniej recytujących piosenki na Święto Dziękczynienia w szkole podstawowej i są przerażająco rasistowskie i brutalne. Nie jest jasne, kiedy dokładnie zostały napisane te dziwne pytania, ale są one mocniejsze niż cokolwiek innego, co dzieje się na scenie.

Tytuł: Święto Dziękczynienia
miejsce: Teatr Broadway Hayes
Wyjście: Rachel Chafkin
dramaturg: Szybki koń Larisy
Rzucić: Darcy Carradine, Katie Finneran, Scott Foley i Chris Sullivan
czas pracy: 80 minut (bez przerwy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.