Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

(Michael Clementiev / Sputnik / AFP / Getty Images)

Prezydent Rosji Władimir Putin udzielił swojemu krajowi wielu wyjaśnień Wojna na Ukrainie, A niektóre są bardziej niezawodne niż inne. Obejmują one zatrzymanie postępów NATO w kierunku granic Rosji, ochronę rodaków przed „ludobójstwem” lub bezpodstawne twierdzenie o „nacyzowaniu” Ukrainy.

Tymczasem najwyższy kapłan Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego podał zupełnie inny powód inwazji: Paradę Równości Homoseksualistów.

Grill Patriot Powiedział w zeszłym tygodniu Konflikt ten jest rozszerzeniem fundamentalnego konfliktu kulturowego między szerszym rosyjskim światem a zachodnimi wartościami liberalnymi.

Niemniej eksperci twierdzą, że poglądy Kryla dostarczają ważnego wglądu w wielką duchową wizję Putina dotyczącą jego powrotu do Imperium Rosyjskiego, w którym religia prawosławna odgrywa kluczową rolę.

Jednak twarda postawa rosyjskiego patrioty traci także zwolenników. Rosyjska Cerkiew Prawosławna w Amsterdamie ogłosiła w niedzielę zerwanie więzi z prezydentem, ostatnie z serii księży i ​​kościołów opuszczających Moskwę w wojnie na Ukrainie.

„Putin przedstawił tę ideę, która nazywa się rosyjskim światem, i ta idea jest w rosyjskiej tradycji” – powiedziała CNN Victoria Smolkin, profesor historii na Wesleyan University.
„Rosyjski świat jest tam, gdzie są rosyjskojęzyczni, a rosyjski Kościół jest tam, gdzie rosyjski świat – nie uznaje istniejących granic politycznych” – powiedział Smolkin.

Grill popiera pogląd Putina, że ​​postrzega Ukrainę jako integralną, historyczną część swojego rosyjskiego kościoła, powiedział CNN George Michael, profesor historii na Riverside University w Kalifornii.

„Na początku wojny patriota Grill wygłosił kazanie, w którym podkreślał daną przez Boga jedność Ukrainy i Rosji” – powiedział Michaels. Wywiad z UC Riverside News.

„Grill potępił „siły zła” na Ukrainie za zniszczenie tej jedności – wyjaśnił Michaels.

W ubiegłą niedzielę, podczas kazania w Moskwie, Grill poszedł o krok dalej, zwłaszcza łącząc te „złe siły” z wydarzeniami z homoseksualnej dumy.

Według Patriotów wojna na Ukrainie to „fundamentalne odrzucenie tak zwanych wartości dawanych przez tych, którzy dziś dążą do władzy światowej” – czyli Zachodu.

READ  Canon EOS R5C to aparat fotograficzny i kinowy 2 w 1

Grill powiedział, że „testem”, po której jesteś stronie, jest to, czy Twój kraj chce organizować parady gejów.

„Aby wejść do klubu tych krajów, trzeba odbyć dumną paradę homoseksualistów. Odbyć paradę gejów, a nie podpisywać porozumień, nie mówiąc już o oświadczeniu politycznym, że »jesteśmy z wami«” – powiedział. Powiedział podczas kazania 6 marca.

„Jeśli zostaną znalezione naruszenia [God’s] „Prawo, nigdy nie będziemy tolerować tych, którzy je łamią, zacieramy granicę między świętością a grzechem i nigdy nie będziemy tolerować tych, którzy promują grzech jako przykład lub jeden z modeli ludzkiego postępowania” – powiedział Grill. prawdziwa wojna dzisiaj – dodał.

Przemówienie Grilla potępiło przenikanie zachodnich wartości liberalnych do serc i umysłów tego, co nazywał historycznie zjednoczonymi, prawosławnymi narodami ukraińskimi i rosyjskimi.

„Mówi, że istnieje cywilizowany konflikt, a dumne marsze homoseksualistów w tej historii są papierkiem lakmusowym tego, po której jesteś stronie” – powiedział Smolkin.

Pomimo wezwania Grilla do potępienia wojny Putina, „rosyjski papież” nie tylko odmówił tego, ale dał moralną legitymację inwazji i nazwał ją „metafizycznym znaczeniem” wyboru ludzkości, aby zamiast tego przestrzegać praw Bożych.

„Rosyjski Kościół Prawosławny zapewnia wiele symboliki i ideologii, których Putin używał, aby usprawiedliwić swoją popularność” – powiedział Michaels.

Czytaj więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.