Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Ukraińska prawniczka Lesia Wasylenko rozmawia z CNN podczas lotu z Ukrainy 25 lutego. (CNN)

Ukraińska prawniczka Lesia Wasylenko została przerwana w piątek przez odgłos przelatujących nad głową odrzutowców, wzywając społeczność międzynarodową do pomocy.

„Jeśli będzie tak dalej, jak teraz, jeśli te naloty nastąpią, czołgi potoczą się, Ukraina nie będzie w stanie długo wytrzymać tak dużej rosyjskiej okupacji, potrzebujemy pomocy” – powiedział CNN z Kijowa. Dodał ponadto, że potrzebne są sankcje i potrzeba więcej broni na Ukrainie.

Stała przez chwilę i patrzyła w kamerę za oknem. „Przepraszam… jak rozmawiamy, kilka samolotów leciało w kierunku miasta. A z przemówienia prezydenta sprzed kilku minut wiemy, że naloty zaczną się od razu” – powiedział. Hałas w tle.

„Wszyscy jesteśmy tym zmęczeni, ponieważ mamy helikoptery, mamy samoloty, samoloty bojowe, które cały czas latają. I za każdym razem, gdy słyszymy hałas, jakby wyglądał przez okno, dokąd to zmierza? ?”

Mimo obaw powiedział, że wierzy w „ukraińskie wojsko i naród ukraiński”.

„Ludzie tutaj są odważni i nie są gotowi zrezygnować ze swojego kraju” – powiedział. „Nie chcemy żyć pod niczyimi rządami. Jesteśmy wolnymi ludźmi. Walczyliśmy o naszą wolność. Nasi mężczyźni i kobiety są martwi za tę wolność”.

READ  Frisch przyznał się, opowiadając o wyścigu z Bobertem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.