Biały Dom planuje ogłosić dodatkową sprzedaż rezerw ropy w następstwie cięcia OPEC +CNN

Prezydent Joe Biden ogłosi w środę sprzedaż dodatkowych 15 milionów baryłek Strategic Petroleum Reserve w grudniu, powiedział wysoki rangą urzędnik administracji, ponieważ jego administracja stara się przeciwdziałać presji rynkowej wywołanej decyzją OPEC+ o obniżeniu celów w zakresie produkcji ropy. Tylko trzy tygodnie przed wyborami śródokresowymi.

Ogłoszenie sprzedaży to najnowszy ruch w Białym Domu Bezprecedensowy plan osiągnięcia równowagi na światowych rynkach i zniechęcać do wysokich cen gazu. Jest to przedłużenie sześciomiesięcznego programu, który ma zapewnić krajowym producentom pomost do zwiększenia produkcji, ponieważ światowy rynek zmaga się ze skurczami w następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, mimo że premiera składa się z niestandardowych beczek w marcu. ogłoszenie.

Środek ten, który jest w regularnej sprzedaży od kilku miesięcy, w połączeniu z globalnymi obawami gospodarczymi, aby pomóc Obniż ceny gazu Przez prawie trzy kolejne miesiące.

„Cena gazu jest nadal bardzo wysoka i musimy dalej pracować, aby ją obniżyć” – powiedział Biden na imprezie w Los Angeles w zeszłym tygodniu, dodając, że zamierza ogłosić dodatkowe środki w nadchodzących dniach.

Zaplanowane działania zadowoliłyby kierownictwo Reklama w marcu uwolnić historyczne 180 mln baryłek strategicznych rezerw ropy naftowej w ciągu sześciu miesięcy, aby przeciwdziałać wysokim cenom energii spowodowanym rosyjską inwazją na Ukrainę. Środek, który został wprowadzony w regularnej sprzedaży od kilku miesięcy, w połączeniu z globalnymi obawami gospodarczymi pomógł obniżyć ceny gazu przez prawie trzy miesiące z rzędu.

Biden dał również jasno do zrozumienia swoim doradcom, że jeśli warunki będą uzasadnione, byłby skłonny pozwolić przyszłym wydaniom zrównoważyć rynek. Urzędnik powiedział, że prezydent polecił swoim zespołom ds. energii i gospodarki przygotować się do autoryzacji „znacznej dodatkowej sprzedaży w nadchodzących miesiącach”, jeśli uzasadnią to warunki na globalnym rynku.

W środę prezydent przedstawi również szczegółowo plan administracji dotyczący uzupełnienia rezerwy awaryjnej, która jest obecnie na najniższym poziomie od prawie 40 lat, co stanowi ważny kamień milowy dla uczestników rynku, biorąc pod uwagę ilość działań federalnych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Biden ogłosi, że administracja zamierza odkupić ropę na potrzeby rezerw awaryjnych, gdy ceny będą wynosić od 67 do 72 USD za baryłkę lub poniżej.

„Uważamy, że jest to ważny sygnał dla producentów, że SPR przyczyni się do złagodzenia i ustabilizowania przepływów cenowych – nie tylko wtedy, gdy ceny są wysokie, ale gdy ceny są niskie” – powiedział urzędnik.

W ramach tego administracja sfinalizuje również zasadę zezwalającą rządowi USA na zawieranie z dostawcami umów o stałej cenie w drodze konkurencyjnego procesu przetargowego, co ułatwi w przyszłości skup ropy naftowej.

Plan służy również przeciwdziałaniu wszelkim krytykom dotyczącym bezprecedensowej wielkości emisji rezerw Bidena, co zdaniem urzędników podkreśla zamiar uzupełnienia przez administrację, gdy warunki rynkowe uczynią ją bardziej korzystną.

„Ta administracja jest bardzo zaangażowana – i powtórzymy to zobowiązanie – w odnowienie Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej” – powiedział urzędnik. „Postrzegamy Rezerwę Strategiczną Ropy Naftowej jako niezwykle ważny zasób bezpieczeństwa narodowego i chcemy mieć pewność, że w przyszłości dobrze spełni swoje zadanie”.

Urzędnik zaznaczył, że rezerwa, Który ma prawie 400 milionów baryłekjest nadal największym na świecie, a Stany Zjednoczone wciąż są w stanie poradzić sobie z każdym kryzysem lub wyzwaniami, które mogą wymagać jego wykorzystania.

„Ważne jest, aby zrozumieć i podkreślić, że 400 milionów baryłek to dużo baryłek” – powiedział urzędnik.

Urzędnicy amerykańscy strategicznie spowolnili wielkość sprzedaży, ponieważ sześciomiesięczny program zbliża się do terminu, starając się ułatwić przejście na rynek do czasu decyzji OPEC+, Co wywołało gniewną reakcję urzędników amerykańskich Intensywny wysiłek administracji w celu znalezienia opcji przeciwdziałania wszelkim wynikowym wzrostom cen gazu.

Obejmowało to dodatkowe publikacje z rezerwy, a urzędnicy ściśle monitorowali zdolność Bidena do publikowania nowych w ramach początkowego programu w miarę zbliżania się dnia wyborów.

Ten tytuł i historia zostały zaktualizowane o dodatkowe zmiany we wtorek.

READ  Amerykańska ustawa ograniczy duże technologie wspierane przez dziesiątki małych i dużych firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.