Biden chce sparaliżować rosyjską gospodarkę sankcjami w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę

WASZYNGTON – Prezydent Biden nakreślił w czwartek nową rundę sankcji wobec Rosji w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę, która grozi pogrążeniem Europy w wielkiej wojnie.

Ostatnie kary skierowane do rosyjskich bankówa także niektórzy z najbogatszych członków narodu.

Biden nazwał te działania konieczną karą za decyzję prezydenta Rosji Władimira Putina o inwazji na Ukrainę, suwerenne państwo, które desperacko potrzebowało uniknąć konfliktu. „Putin jest agresorem” – powiedział Biden w uwagach Białego Domu o narastającym konflikcie. Obserwacja w ostatnich dniach z rosnącym zaniepokojeniem.

Prezydent Biden mówi o ataku Rosji na Ukrainę w czwartek. (Lea Milles/Reuters)

„Putin wybrał tę wojnę, a teraz on i jego kraj poniesie konsekwencje” – powiedział prezydent. Biden starał się zaatakować Kreml ostrym tonem, zapewniając jednocześnie Amerykanów, że siły amerykańskie nie będą zaangażowane w konflikt.

Pierwsza runda sankcji nałożonych w poniedziałek, zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby prywatne i firmy z USA w Ługańsku i Doniecku, Dwa odrębne regiony Ukrainy zostały niedawno uznane przez Putina za niepodległe państwa. Druga tura obejmowała działania przeciwko czterem rosyjskim bankom, mające na celu izolację rosyjskiej gospodarki.

„Oznacza to, że wszystkie aktywa, które mają w Ameryce, zostaną zamrożone” – powiedział Biden.

Prezydent powiedział, że sankcje obejmą rosyjskich oligarchów, bogate elity, których ogromna potęga gospodarcza jest jednym z filarów reżimu Putina. Powiedział też, że sankcje poważnie ograniczą zdolność Rosji do zakupu zaawansowanej technologii od innych krajów.

Nałoży to na rosyjską gospodarkę ogromne koszty, zarówno natychmiast, jak i z biegiem czasu. Celowo zaprojektowaliśmy te sankcje, aby zmaksymalizować długoterminowy wpływ na Rosję – i zminimalizować wpływ na Stany Zjednoczone i naszych sojuszników”.

wcześniej w tym tygodniu, Niemcy ogłosiły, że wstrzymają zatwierdzanie gazociągu Nord Stream 2.Który sprowadziłby rosyjski gaz bezpośrednio do Europy Zachodniej. Rosja jest głównym eksporterem ropy i gazu, a sektor energetyczny ma kluczowe znaczenie dla jej borykającej się z trudnościami gospodarki.

READ  Halloweenowa katastrofa w Seulu: co wiemy o śmiertelnej sile Itaewona

Biden przewidywał, że „Putin będzie pariasem na arenie międzynarodowej”, mimo że rosyjski przywódca – który podobno zgromadził fortunę w ciągu dziesięcioleci sprawowania władzy – Nie zostali jeszcze ukarani. W weekend prezydent Francji Emmanuel Macron dążył do zorganizowania szczytu Putina i Bidena, ale rosyjska inwazja rozwiała nadzieje na to spotkanie.

„Nie planuję rozmawiać z Putinem” – powiedział Biden z Białego Domu.

Gdzie są siły rosyjskie otaczające Ukrainę? Sprawdź ten przewodnik od Yahoo Immersive, aby się dowiedzieć.

ŚWIAT W TWOIM DOMU Odkryj lokalizacje wojsk rosyjskich w przeglądarce lub zeskanuj ten kod QR telefonem, aby rozpocząć przygodę w rozszerzonej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.