Biden mówi, że jego administracja udostępni bezpłatne maski wysokiej jakości wszystkim Amerykanom

„Dla niektórych Amerykanów wiem, że maska ​​nie zawsze jest tania lub wygodna, więc w przyszłym tygodniu ogłosimy, w jaki sposób udostępniamy Amerykanom wysokiej jakości maski za darmo” – powiedział Biden w oświadczeniu z Białego Domu. . . „Wiem, że wszyscy chcemy to zrobić, w końcu nosząc maski, rozumiem, ale to najważniejsze narzędzie zapobiegające ich rozprzestrzenianiu się, zwłaszcza wysoce zaraźliwy wariant Omigran”.

Biden przyznał, że kraj doświadcza złego stanu zdrowia podczas niedawnego ataku przypadków Govt-19.

„Wiem, że w tym nowym roku wszyscy jesteśmy sfrustrowani – wariant Omicron powoduje miliony przypadków i rejestruje szpitale” – powiedział, powtarzając swoje przekonanie, że epidemia dotyka przede wszystkim tych, którzy nie zostali zaszczepieni. Zdobądź ich strzały.

„W tej chwili zarówno osoby zaszczepione, jak i nieszczepione są testowane pozytywnie, ale to, co dzieje się później, nie może się różnić”.

500 milionów nowych prób Govt-19 zostanie zakupionych w celu zaspokojenia przyszłego popytu i oprócz 500 milionów prób już ogłoszonych w procesie przejęcia Białego Domu.

W swoich uwagach Biden ogłosił również plany wysłania nowych fal zespołów medycznych do sześciu stanów Pomagaj szpitalom w zwalczaniu Govt-19.

Biden powiedział, że wojskowe zespoły medyczne będą wspierać klinikę Cleveland w Ohio, szpital Connie Island na Brooklynie, szpital Rhode Island w Providence, szpital Henry Ford pod Detroit, szpital uniwersytecki w Nowym Meksyku w Albuquerque i szpital uniwersytecki w Newark w stanie New Jersey.

„Żartowaliśmy wcześniej – ale tak naprawdę nie żartujemy: jeśli musisz coś zrobić, zadzwoń do wojska” – powiedział Biden w komentarzu do Białego Domu.

Rankingi te pojawiają się w czasie, gdy zarząd Bidena staje w obliczu rosnącej kontroli Rejestracja osób przyjętych do Szpitala Rządowego-19, Wyzwania testowe i Wiadomości Rozczarowanie – Problemy przechwycone przez GOP.

Sekretarz obrony Lloyd Austin i administrator Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego Dean Chriswell poinformowali prezydenta w czwartek o rozmieszczeniu zasobów i personelu. Wszyscy trzej będą rozmawiać z federalnymi chirurgami już przebywającymi w szpitalach w Arizonie, Nowym Jorku i Michigan.

ogłosił plany Omigron pomógł większej liczbie szpitali zmobilizować 1000 wojskowych sanitariuszy w środku powstania w zeszłym miesiącu. „To część pierwszej fali rozmieszczeń”, powiedział urzędnik Białego Domu o niedawnych wiecach. „Drużyny będą nadal mobilizowane i wysyłane tam, gdzie będzie to potrzebne w nadchodzących tygodniach, aby stawić czoła Omicronowi”.

„Te zespoły będą współpracować z pracownikami służby zdrowia pierwszej linii, aby zapewnić ulgę, leczyć pacjentów, pomagać w zmniejszeniu przepełnionych oddziałów ratunkowych i zwalniać pracowników służby zdrowia, aby wykonywali inną opiekę ratującą życie i zapewniać im wsparcie, którego potrzebują” – urzędnik Białego Domu powiedział w poniedziałek wieczorem.

Ponad 151 000 Amerykanów w całym kraju było hospitalizowanych z Covit-19 w środę. Informacja Z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych w zeszłym tygodniu codziennie zgłaszano średnio 747 260 nowych przypadków Govt-19.

To trzy razy więcej niż średnia ze szczytu z zeszłej zimy (251.987 w dniu 11 stycznia 2021 r.) i 4,5 razy wyższa niż wzrost spowodowany deltą (166.347 w dniu 1 września), powiedział JHU.

READ  CDC skróciło okresy izolacji wraz ze wzrostem liczby przypadków Omigron

Powstanie wywarło znaczną presję na szpitale w całym kraju. Co więcej, przywódcy państw wprowadzili procedury awaryjne, aby poradzić sobie ze szpitalami, w odpowiedzi na ogromną presję na służby zdrowia, którą wzywa coraz więcej pracowników, aby zarazić się wirusem.

„Nagły i stromy wzrost spowodowany przez Omicron powoduje bezprecedensową liczbę codziennych przypadków, chorób, absencji i trudności w naszym systemie opieki zdrowotnej” – powiedziała dr Rochelle Valensky, dyrektor Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Konferencja środowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.