Billy Gibbons wspomina gitarzystę Lynyrd Skyyard, Gary’ego Rossingtona – Rolling Stone

ZZ Top i Lynyrd Skynyrd kilka razy dzielili sceny na przestrzeni lat — w rzeczywistości mają wspólną trasę koncertową tego lata. Kiedy więc Billy Gibbons z ZZ Top dowiedział się, że gitarzysta Lynyrd Skynyrd, Gary Rossington, zmarł w niedzielę w wieku 71 lat, pomyślał o tych wszystkich milach, które przebyli razem w trasie.

„Utrata Gary’ego Rossingtona jest dla nas szczególnie głęboka, ponieważ spędziliśmy niezliczone godziny w jego towarzystwie na trasie i we wszystkich punktach pomiędzy”, powiedział Gibbons. Toczący się kamień. „Ułatwiliśmy wciągnięcie Lynyrda Skynyrda na rachunek ZZ Top w historii Karoliny Południowej już dawno temu, podczas wczesnego rozwoju zespołu w 1973 roku, co zapoczątkowało trwałą przyjaźń”.

Gibbons, gitarowy bohater Southern Rock, zachwyca się umiejętnościami gry swojego poległego towarzysza. „Niezwykłe zdolności Gary’ego jako gitarzysty były inspirujące. To stare powiedzenie o kimś, kto zapłacił za to, by nazywać go„ ocalałym ”, a ten przypadek jest absolutnie prawdziwy. Gary był ostatnim z rasy i będzie go brakować. ”

wspólny

Po jego śmierci Rossington – który przeżył niesławną katastrofę lotniczą w 1977 roku – był ostatnim oryginalnym członkiem Lynyrd Skynyrd i kontynuował trasę koncertową z grupą pomimo uporczywych problemów z sercem. „Nadal mogę dobrze grać. To tylko podróże. To dla mnie bardzo trudne,” powiedział. Toczący się kamień ostatni listopad. Jednak podczas występu w Ryman Auditorium w Nashville w tym miesiącu, spotkał się z entuzjastyczną reakcją tłumu swoją sugestywną grą na gitarze slide w „Free Bird”, przeboju zespołu z 1974 roku.

Następny koncert Lynyrd Skynyrd zaplanowano na niedzielę, 12 marca, w Plant City na Florydzie. Na poprzednich koncertach bez Rossingtona zastępował go gitarzysta Damon Johnson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.