Binance, SEC zgadza się zezwalać tylko pracownikom z USA na dostęp do środków klientów

17 czerwca (Reuters) – Binance, Binance.US i amerykański organ nadzoru papierów wartościowych zawarły porozumienie, które zapewni, że tylko pracownicy Binance z USA będą mieli dostęp do funduszy klientów w krótkim okresie, zgodnie z dokumentami sądowymi.

Zgodnie z umową, która musi jeszcze zostać zatwierdzona przez sędziego federalnego nadzorującego sprawę, Binance podejmie kroki w celu zapewnienia, że ​​żaden urzędnik Binance Holdings nie będzie miał dostępu do kluczy prywatnych różnych portfeli, portfeli sprzętowych ani dostępu root do Binance. Pliki pokazywały narzędzia US Amazon Web Services.

Proponowana umowa pojawia się po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Binance, dyrektora generalnego i założyciela Changpeng Zhao oraz amerykańskiego operatora Binance.US w zeszłym tygodniu, w dramatycznej eskalacji rozprawy z branżą ze strony amerykańskich organów regulacyjnych. SEC pozwała również Coinbase (COIN.O) na dużej amerykańskiej giełdzie po tym.

Binance.US i SEC nie odpowiedziały natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

Amerykańska spółka zależna Binance Corp zawiesiła w zeszłym tygodniu depozyty dolarowe i dała klientom czas do 13 czerwca na wycofanie środków w dolarach, po tym jak SEC zwróciła się do sądu o zamrożenie jej aktywów.

Inne postanowienia proponowanej umowy zakładają, że Binance stworzy nowe portfele kryptowalut, które nie będą dostępne dla pracowników globalnej giełdy, przekaże dodatkowe informacje do SEC i zgodzi się na przyspieszony harmonogram odkrywania.

Reportaż Paranjota Kaura z Bengaluru; Montaż autorstwa Stephena Coatesa i Louise Heavens

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Inwestorzy oceniają oczekiwania dotyczące stóp procentowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.