Bitcoin (BTC) skacze po oświadczeniu skarbowym dotyczącym zlecenia wykonawczego dotyczącego kryptowalut

Szczupła Kurkotta | Agencja Anadolu | Obrazy Getty

Bitcoin i inne kryptowaluty po tym, jak Ministerstwo Skarbu USA najwyraźniej opublikowało szczegóły zarządzenia wykonawczego prezydenta Joe Bidena, które wydawało się zajmować wspierające stanowisko w sprawie aktywów cyfrowych.

Bitcoin kosztował 41 584,21 USD, co oznacza wzrost o 9% od 02:17 ET, według danych CoinDesk. Inne kryptowaluty, w tym eter Był też ostro wyższy.

Rajd rozpoczął się we wtorek tuż po godzinie 18:00 czasu wschodniego, po tym, jak Ministerstwo Skarbu opublikowało szczegóły i oświadczenie online w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie wykonawcze prezydenta USA dotyczące kryptowalut. Oświadczenie sekretarz skarbu Janet Yellen nie zostało opublikowane wkrótce potem.

Reuters Inne serwisy informacyjne poinformowały na początku tego tygodnia, że ​​zamówienie na kryptowaluty Bidena jest nieuchronne.

W usuniętym teraz oświadczeniu Skarbu stwierdza się, że rozporządzenie wykonawcze wzywa do kompleksowego podejścia do polityki aktywów cyfrowych i że agencje rządowe będą koordynować swoją pracę.

Handlowcy wciąż czekają na ostateczne zarządzenie wykonawcze, ale przelotne oświadczenie Ministerstwa Skarbu, które wydawało się wspierać kryptowalutę, wystarczyło, aby wzmocnić optymizm.

„Wyciekłe oświadczenie skarbu zostało przyjęte z zadowoleniem przez rynek kryptograficzny, ponieważ wydaje się, że koncentruje się na rozwoju branży, a nie na narzucaniu nierealistycznych regulacji”, powiedział CNBC Yuya Hasegawa, analityk rynku w japońskiej giełdzie kryptowalut Bitbank.

Cameron Winklevoss, współzałożyciel giełdy kryptograficznej Gemini, opisał rozporządzenie wykonawcze jako „konstruktywne podejście do przemyślanej regulacji kryptowalut”.

Podczas gdy kraje takie jak Chiny chcą rozprawić się z handlem kryptowalutami, inne, takie jak Salwador, przyjęły go. Ale Stany Zjednoczone nie mają obecnie ram wysokiego poziomu do opracowywania i regulowania kryptowalut, co wzbudziło obawy, że mogą pozostać w tyle.

W zeszłym roku amerykańska giełda kryptowalut Coinbase powiedziała Trzeba stworzyć nowy regulator Aby nadzorować rynek aktywów cyfrowych.

READ  CEO Microstrategy po cichu rozwiewa pogłoski, że firma sprzedaje bitcoiny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.