Blackstone ogranicza wypłaty do funduszu nieruchomości o wartości 125 miliardów dolarów, ponieważ inwestorzy spieszą się do wyjścia

Blackstone ograniczył wypłaty ze swojego funduszu inwestycyjnego nieruchomości o wartości 125 miliardów dolarów w następstwie gwałtownego wzrostu liczby wniosków o umorzenie, ponieważ inwestorzy domagają się gotówki i rosną obawy dotyczące długoterminowej kondycji rynku nieruchomości komercyjnych.

Grupa private equity zatwierdziła w listopadzie tylko 43 procent wniosków o umorzenie dla Blackstone Real Estate Income Trust, zgodnie z zawiadomieniem wysłanym do inwestorów w czwartek. Uczestniczyć w Czarny kamień nawet o 8 proc.

Limit wypłaty podkreśla ryzyko, jakie podejmują zamożne osoby, inwestując w ogromny prywatny fundusz nieruchomości Blackstone, który — po uwzględnieniu zadłużenia — posiada aktywa netto o wartości 69 miliardów dolarów, rozległe obiekty logistyczne, budynki mieszkalne, kasyna i kompleksy biur medycznych.

Około 70 procent wniosków o umorzenie pochodziło z Azji, według osób zaznajomionych z tą sprawą, co stanowi ogromny udział, biorąc pod uwagę, że inwestorzy spoza USA stanowią tylko około 20 procent całkowitych aktywów BREIT.

Partner funduszu powiedział Financial Times, że słabe wyniki rynków i gospodarek azjatyckich mogły wywierać presję na inwestorów, którzy teraz potrzebują gotówki, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań.

W Stanach Zjednoczonych nieruchomości komercyjne znajdują się pod presją rosnącej inflacji i stóp procentowych, zgodnie z niedawnym raportem Narodowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Na całym świecie nastroje na rynku nieruchomości pogorszyły się, a niektórzy znani inwestorzy ostrzegają przed niedoborem środków finansowych w niektórych częściach sektora.

Wzrost liczby wniosków o umorzenie nastąpił, gdy Blackstone ogłosił sprzedaż prawie 50 procent swoich udziałów w kasynie MGM Grand Las Vegas i Mandalay Bay Resort w Las Vegas za 1,27 miliarda dolarów. Łącznie z długiem, transakcja wyceniła nieruchomość na ponad 5 miliardów dolarów.

Osoba zaznajomiona ze sprawą powiedziała, że ​​wpływy ze sprzedaży, które zostały uzgodnione z premią w stosunku do wartości księgowej nieruchomości, pomogą zapewnić płynność BREIT, ponieważ spełnia żądania wykupu – lub reinwestowania w szybko rosnące aktywa nieruchomościowe .

READ  Crypto: Co dalej, gdy upadek FTX prowadzi do „momentu Lehmana”?

W październiku BREIT otrzymał zlecenia wykupu w wysokości 1,8 miliarda dolarów, czyli około 2,7 procent wartości jego aktywów netto, aw listopadzie i grudniu otrzymał już zlecenia wykupu przekraczające kwartalny limit.

W listopadzie pozwolił inwestorom wypłacić 1,3 miliarda dolarów, czyli zaledwie 43 procent otrzymanych żądań umorzenia. W ogłoszeniu dodano, że Blackstone pozwoli inwestorom wykupić w tym miesiącu tylko 0,3 procent aktywów netto funduszu.

Zarządzający kapitałem prywatnym coraz częściej zwracają się do inwestorów detalicznych, argumentując, że zamożni inwestorzy powinni mieć takie same możliwości jak fundusze emerytalne i państwowe fundusze majątkowe w zakresie dywersyfikacji z dala od rynków publicznych. Częścią oferty, którą składają zarządzający pieniędzmi, jest to, że rezygnując z niektórych praw do płynności, można osiągnąć wyższe zwroty.

Fundusz BREIT pozwala klientom na umorzenie 2 procent aktywów każdego miesiąca, przy czym maksymalnie 5 procent jest dozwolone w kwartale kalendarzowym. Fundusz odzyskał ponad 9 proc. w ciągu dziewięciu miesięcy zakończonych końcem września, dzięki wyższym czynszom z nieruchomości i wypłatom dywidendy.

Wzrost wartości kontrastuje z notowanymi na giełdzie REIT-ami, których wartość gwałtownie spadła wraz ze spadkiem na giełdach.

W ostatnich latach fundusz był jednym z głównych źródeł wzrostu aktywów zarządzanych przez Blackstone, wraz z prywatnym funduszem powierniczym o nazwie BCRED. W ostatnich kwartałach wzrost liczby wniosków o umorzenie z obu funduszy zaniepokoił analityków jako oznaka zahamowania wzrostu aktywów.

Blackstone powiedział w oświadczeniu wysłanym do Financial Times, że podkreśla koncentrację funduszu na wynajmie mieszkań i usługach logistycznych w szybko rozwijających się obszarach USA, głównie w zobowiązaniach o stałym oprocentowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.