Blinken mówi, że „dodatkowe wojska rosyjskie” wkraczające na Ukrainę mogą sprowokować reakcję USA”

„Jeśli dodatkowe siły rosyjskie wkroczą agresywnie na Ukrainę, sprowokuje to szybką, ostrą i zjednoczoną reakcję ze strony nas i Europy” – powiedział Blinken Dana Bash z CNN w stanie Unii. W niedzielę.

Komentarze sekretarza generalnego dalej wyjaśniają stanowisko USA w sprawie dalszych agresywnych działań militarnych Rosji po tym, jak zmobilizowała ona dziesiątki tysięcy żołnierzy na swojej granicy z Ukrainą. Pomimo ostrzeżeń ze strony amerykańskich urzędników skierowanych do Rosji w ostatnich dniach, prezydent Joe Biden pomylił wiadomość o tragicznych konsekwencjach w zeszłym tygodniu, mówiąc na konferencji prasowej, że „mała infiltracja” nie wywoła takiej samej reakcji na inwazję NATO.

Po spotkaniu z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem w zeszłym tygodniu prezydent wyjaśnił, że doprowadziłoby to do inwazji, gdyby rosyjskie wojska przekroczyły granicę na Ukrainę. Ostrzeżony Każda rosyjska inwazja na Ukrainę spotka się z „surowym i zjednoczonym odwetem”.

W niedzielę Blingen poparł niechęć administracji do nałożenia sankcji na Rosję, pomimo wezwania ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego do nałożenia sankcji na Stany Zjednoczone i ich sojuszników za gromadzenie dużej liczby wojsk na granicach Ukrainy.

„Jeśli chodzi o sankcje, te mają na celu zapobieganie rosyjskiej okupacji” – powiedział. „Więc jeśli zostaną uruchomione teraz, tracisz efekt obronny”.

W niedzielnym wywiadzie z republikańskim senatorem Johnnym Ernstem z Iowa, zatytułowanym „Stan Unii”, wezwał administrację Bidena do natychmiastowego nałożenia nowej rundy sankcji na rosyjskich urzędników, aby zapobiec inwazji na Ukrainę.

„Musimy teraz nałożyć sankcje na Rosję. Musimy im pokazać, że prowadzimy interesy. Będziemy tam, gdy Ukraina (Rosja) dokona inwazji” – powiedział PTI Ernst Bash, członek senackiej Komisji Sił Zbrojnych. . „Kiedy nastąpi inwazja? Stracisz życie. Nie możesz z niej wrócić. Więc te przeszkody muszą być teraz ustawione.”

Zeszły tydzień, Biden potwierdził zanikające konsekwencje gospodarcze Putin powinien wysłać swoje wojska za granicę, m.in. ograniczyć transakcje finansowe w dolarach amerykańskich do Rosji. Po dwukrotnej rozmowie z Putinem w zeszłym miesiącu prezydent wyraził nadzieję, że rosyjski sojusznik lepiej zrozumie sankcje, które zamierza nałożyć.

Historia została zaktualizowana w niedzielę o więcej szczegółów.

READ  Atak na ukraińską elektrownię jądrową doprowadził do sankcji ONZ za dostęp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.